ProficySCADA, czyli wizualizacja dla Apple iPad - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - STEROWANIE - PLC - SCADA - IPAD - HISTORIAN - APLIKACJE WIZUALIZACYJNE - HMI/SCADA - IFIX - CIMPLICITY - VIX AUTOMATION - PROFICY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka ProficySCADA, czyli wizualizacja dla Apple iPad
drukuj stronę
poleć znajomemu

ProficySCADA, czyli wizualizacja dla Apple iPad

fot. VIX Automation

Mobilność rozwiązań jest kluczowym kierunkiem rozwoju systemów automatyki przemysłowej. Mobilny dostęp do kluczowych danych procesu produkcyjnego staje się nieodzownym elementem codziennej pracy automatyka, operatora czy też pracownika utrzymania ruchu. Narzędziami usprawniającymi pracę zakładów przemysłowych stają się urządzenia typu smartphone czy tablet w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem. W ten trend wpisują się rozwiązania z rodziny Proficy, w tym przede wszystkim aplikacja kliencka ProficySCADA zaprojektowana specjalnie dla iPada.

Aplikacja umożliwia użytkownikom systemów iFIX WebSpace oraz Cimplicity GlobalView korzystanie z projektów HMI/SCADA na urządzeniu przenośnym. Aplikacja zapewnia taki sam poziom funkcjonalności jak standardowa aplikacja kliencka, w tym wsparcie dla oprogramowania firm trzecich jak i korzystanie z ekranów synoptycznych bez potrzeby konwersji. Dzięki temu każdy użytkownik może szybko wykorzystać potencjał iPada przy minimalnej wiedzy inżynierskiej.

Aplikacja ProficySCADA jest zaprojektowana z myślą o różnych potrzebach i umożliwia ograniczenie funkcji systemu za pośrednictwem nadanych uprawnień poszczególnym operatorom. W zależności od potrzeb można udostępnić tylko podgląd na kluczowe parametry systemu lub też umożliwić sterowanie każdym elementem aplikacji z poziomu tabletu. Wykorzystuje również popularne możliwości urządzenia iPad, w tym intuicyjną obsługę za pomocą dotykowego ekranu i obsługę gestów. Aplikacja automatycznie powiększa aktywne okno systemu, aby ułatwić pracę za pomocą dotyku.

Możliwości i korzyści ze stosowania rozwiązań mobilnych to między innymi:

  • Dostęp do danych, ekranów synoptycznych (SCADA) lub raportów z dowolnego miejsca,
  • Prezentacja stanu procesu w formie mobilnej aplikacji HMI/SCADA lub dopasowanego pod potrzeby użytkownika raportu zestawieniowego (np. OEE, KPI, jakość procesu – SPC),
  • Dostęp do danych rzeczywistych oraz historycznych,
  • Dostęp do danych z systemów klasy MES (np. monitorowanie przestojów produkcyjnych),  
  • Możliwość sterowania procesem,
  • Możliwość szybkiej reakcji na sytuacje alarmowe,
  • Dostęp do historii alarmów i zdarzeń.
Mobilny dostęp do kluczowych danych procesu produkcyjnego staje się nieodzownym elementem codziennej pracy automatyka, operatora czy też pracownika utrzymania ruchu.

Oprogramowanie wykorzystuje otwartość, elastyczność i skalowalność rozwiązań SCADA z rodziny Proficy, czyli iFIXa i Cimplicity. Produkty te zapewniają skalowalność od 1 do nawet 200 tzw. węzłów, czyli jednocześnie podłączonych stacji klienckich. Oprócz możliwości podłączenia do niemal dowolnego urządzenia poprzez standard OPC, komunikację zapewniają również wbudowane drivery obsługujące najważniejsze protokoły spotykane na rynku automatyki. Warto podkreślić, iż większość driverów komunikacyjnych jest bezpłatna na polskim rynku. Dzięki temu łatwo nawiązać komunikację ze sterownikami PLC wiodących marek . Sprawia to, że rozwiązania Proficy są w mniejszym stopniu uzależnione od wybranego przez użytkownika sprzętu i zapewniają elastyczność komunikacji z różnymi rozwiązaniami za pomocą jednego serwera.


iFIX oraz Cimplicity są doskonałymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania danymi produkcyjnymi w czasie rzeczywistym, dają duże możliwości sterowania i kontroli oraz zapewniają bezproblemową integrację z innymi narzędziami z rodziny Proficy, w tym z systemem Proficy Historian – wydajną, bezpieczną i niezawodną przemysłową bazą danych. iFIX oraz Cimplicity ułatwiają spełnienie wymogów i standardów przemysłowych w celu poprawy spójności, jakości i zgodności z normami. Produkty Proficy HMI/SCADA stanowią platformę, która zapewnia narzędzia do zaawansowanej analizy danych oraz ułatwia zarządzanie procesami w zakładzie.

Mobilny dostęp do kluczowych

danych procesu produkcyjnego
jest dziś elementem codziennej 
pracy automatyka, operatora czy 
pracownika utrzymania ruchu. 

Więcej informacji na www.vix.com.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
VIX Automation
ul. Żeliwna 43, Katowice
tel.  323582020
www.vix.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl