Łączniki i gniazda hermetyczne AQUANT IP 55 - ONNINEN - OSPRZĘT ELEKTRYCZNY - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - IP55 - ELEKTRO-PLAST NASIELSK - ŁĄCZNIKI HERMETYCZNE - OSPRZĘT HERMETYCZNY - AQUANT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Łączniki i gniazda hermetyczne AQUANT IP 55
drukuj stronę
poleć znajomemu

Łączniki i gniazda hermetyczne AQUANT IP 55

AQUANT IP 55 to seria natynkowego osprzętu elektroinstalacyjnego wprowadzona na rynek przez firmę ELEKTRO-PLAST Nasielsk. Jest to pierwsza na rynku seria osprzętu natynkowego polskiej produkcji, wykorzystująca technologię wtrysku dwukomponentowego. Wysoka odporność produktów serii AQUANT IP 55 na wodę i pył oraz nowoczesne wzornictwo pozycjonuje je wśród wyrobów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie, a jednocześnie bezpieczeństwo użytkowników.

Produkty wchodzące w skład serii AQUANT przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie panują warunki zwiększonej wilgotności i zapylenia, np. w halach garażowych, pralniach, magazynach, pomieszczeniach gastronomicznych, oraz w zastosowaniu zewnętrznym. Coraz częściej gniazda serii AQUANT znajdują zastosowanie przy konfiguracji rozdzielnic budowlanych (tzw. Rb–tki) ze względu na solidność wykonania i trwałość obudowy.

Poziom współczynnika IP 55 gwarantuje właściwe funkcjonowanie osprzętu w warunkach zewnętrznych. Szczelność tych produktów zapewnia specjalna budowa, a mianowicie elastyczna membrana, będąca barierą pomiędzy elementami zewnętrznymi (klawiszami i klapkami) a częścią elektryczną. Chroni ona wnętrze łączników i gniazd przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Dodatkowym zabezpieczeniem, szczególnie podczas montażu, są zintegrowane z podstawą, ruchome dławnice gumowe. Ułatwiają one i znacznie przyspieszają podłączenie do instalacji. Dzięki nim czynności te można wykonywać poza łącznikiem czy gniazdem.

Każdy łącznik z serii AQUANT ma uniwersalną podstawę. W jej dolnej i górnej części zaznaczone (poprzez wytłoczenie) są miejsca na wprowadzenie i dokładne dopasowanie elastycznych przepustów kablowych. Takie rozwiązanie przyspiesza i znacznie ułatwia wprowadzenie kabli lub rurek z przewodami o maksymalnej średnicy 13,5 mm do łączników, przy stałym zachowaniu ochrony IP 55. W komplecie dostarczone są zaślepki otworów do naściennego montażu podstawy łącznika. Mechanizmy łączników wykonane są z tworzywa termoplastycznego i przystosowane do obciążalności 10 A (250 V).

Pokrywa łącznika od strony wewnętrznej wyposażona jest w elastyczną membranę zabezpieczającą mechanizm przed przedostaniem się do niego wody i pyłów. Aby połączyć łącznik z pokrywą górną, wystarczy jedynie wkręcić dwa wkręty. Zarówno podstawa, jak i pokrywa są standardowo oferowane w kolorze szarym (RAL 7035). Ostatnim elementem łączników są ciemnoszare (RAL 7043) klawisze, dołączone do pokrywy górnej „na wcisk”. W zależności od typu i funkcji łącznika przyciski mogą mieć nadruki z symbolem (piktogramem) funkcji (dzwonek, oświetlenie) lub pole opisowe z etykietą.

Ofertę łączników tworzą:

  • łącznik jednobiegunowy/schodowy, świecznikowy, dwubiegunowy (I-0),
  • łącznik krzyżowy (również w wersji z etykietą opisową).

Podstawy gniazd zasilających mają taką samą budowę (z demontowanymi dławnicami) jak łączniki. Mechanizm gniazda stanowi element z zaciskami śrubowymi, przystosowany do pracy przy maksymalnym obciążeniu 16 A 250 V AC. Górną osłonę gniazda stanowi pokrywa zawierająca standardowo przesłonę torów prądowych. Podobnie jak w przypadku łączników jest ona zintegrowana z membraną, co gwarantuje szczelność. Klapka ochronna gniazda zasilającego odchylana jest ku górze do kąta większego niż 90°, co umożliwia łatwy dostęp wtyczki. Klapka po wychyleniu samodzielnie powraca do pozycji wyjściowej. Gniazda oferowane są w kolorze szarym (RAL 7035) wraz z klapką w kolorze ciemnoszarym (RAL 7043) w następujących konfiguracjach: gniazdo pojedyncze, podwójne, potrójne w wersji poziomej i pionowej przy zastosowaniu adapteru łączącego dna. Gniazdo występuje również z uziemieniem w wersji francuskiej i schuko.

Osprzęt z serii AQUANT oferowany jest standardowo w kolorze szarym. Na indywidualne zamówienie dostępny jest w kolorze białym. Obudowy gniazd i łączników wykonane są z materiałów odpornych na promieniowanie UV, co zapewnia niezmienność wyglądu w warunkach zewnętrznych.

Potrójne gniazdo z uziemieniem z serii AQUANT IP55

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Popieram, mam gniazdka z OPSEL i sprawdzają sięę bardzo dobrze :)
No avatar
Paro
Też mam z Ospel i wszystko dobrze. Mają dobre produkty jakościowo jak i cenowo.
No avatar
Ja mam i używam w pracy osprzęt natynkowy z firmy Ospel i jestem zadowolony. Kwestia tego jaki produkt się kupi i od kogo (firma).
No avatar
Gość
po raz drugi takiego towaru nie kupię:
gniazda:
- kilkukrotny demontaż skutkuje pękaniem gniazd wkrętów górnego panela,
- słabo zaciśnięte przewody (linki)łączące w środku oba gniazda potrafią wysunąć się z blaszek
włączniki:
-pękanie mocowania klawiszy
wszystko montowane i demontowane z wyczuciem
Onninen Sp. z o.o.
ul. Emaliowa 28, Warszawa
tel.  801 415 515
www.onninen.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl