Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - FALOWNIKI - DANFOSS - HVAC - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY - IP20
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach

fot. Danfoss

Do 68% mniejsza powierzchnia wybranych modeli zapewnia niższe koszty i ułatwia montaż. Nowe właściwości zwiększają efektywność pracy i obniżają koszty eksploatacji.

Dzisiejsi klienci wymagają od rozwiązań napędowych coraz wyższej efektywności sprawności. Inwestowanie w rozwiązania o wysokiej efektywności dają szybki zwrot zainwestowanych środków, zwłaszcza w przypadku rozwiązań dużych mocy. W odpowiedzi na te wymagania przetwornice częstotliwości VLT® firmy Danfoss zaliczane do najbardziej wydajnych napędów w przemyśle stały się jeszcze wydajniejsze i konkurencyjne.

Rozmiary nowych obudów typu D zostały zmniejszone nawet o 68%, co pozwala zaoszczędzić na zajmowanej przestrzeni zarówno w pomieszczeniach sterowni i szafach sterowniczych, jak i przy montażu ściennym.

Nowa wersja obudowy o stopniu ochrony IP20 została zoptymalizowana pod kątem zabudowy w szafie, dodatkowo nadal wykorzystywana jest koncepcja tylnego kanału chłodzącego. Tylny kanał chłodzący odprowadza nawet 90% powietrza z wnętrza napędu usuwając 90% ciepła wytwarzanego przez napęd (poprzednie wersje usuwały 85%).

Kompaktowa, wydajna konstrukcja to efekt innowacyjnego zarządzania ciepłem. Zastosowana w napędach VLT® nowa obudowa D wymaga mniejszej powierzchni zabudowy niż dotychczasowe modele, które i tak należały do najmniejszych w swojej klasie. Dzięki temu zapewniają też większą elastyczność instalacyjna przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów instalacji. Nowe obudowy D są dostępne na tych samych platformach jak dotychczasowe, czyli:

 • Napędy FC 302 AutomationDrive do wykorzystywania w wymagających zastosowaniach przemysłowych
 • Napędy FC 202 AQUA Drive do wykorzystywania w zastosowaniach wodnych, wodnościekowych i kanalizacyjnych (a także innych zastosowaniach z użyciem pomp)
 • Napędy FC 102 HVAC Drive do wykorzystywania w zastosowaniach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) oraz w przemyśle chłodniczym.

Dostępne w nowych obudowach D o stopniu ochrony IP20, IP21 oraz IP54 przetwornice częstotliwości wykorzystują tą samą nagradzaną wspólną platformę sterowniczą oraz lokalny panel sterowania (LCP).

CechaKorzyści
Mniejsze wymiaryZmniejszenie wymiarów nawet o 68%. Dzięki nowej obudowie D napędy zajmują mniej miejsca, co pozwala zaoszczędzić zarówno na przestrzeni, jak i na kosztach.
Wyższa sprawnośćWyższa sprawność prowadzi do zmniejszenia kosztów operacyjnych, co obniza koszty całkowite w ciagu całego okresu eksploatacji przetwornicy częstotliwosci.
Podstawowe opcje wejściowe: 
- Bezpieczniki 
- Wyłączniki sieciowe 
- Stycznik (nowa opcja) 
- Rozłącznik (nowa opcja
- Wyłącznik sieciowy + stycznik (nowa opcja)
  Eliminowana jest koniecznosc użycia panelu, gdy wymagane są tylko podstawowe opcjonalne sygnały wejsciowe, co prowadzi do dalszych oszczędności kosztów i zmniejszonych wymagań, dotyczących potrzebnej przestrzeni.

  Identyczna platforma sterownicza oraz lokalny panel sterowania (LCP)

  Nie ma konieczności zapoznawania sie z nowymi układami sterowania. Przejscie ze starego napedu na nowy może być dokonane z łatwością.
  Klasa szczelności obudowy IP 20 dla napędów instalowanych w szafach sterowniczychStopień ochrony IP 20 zapewnia większebezpieczenstwo
  Opcjonalny panel dostępu do radiatoraUmożliwia czyszczenie radiatora, gdy urzadzenie jest instalowane w środowisku zanieczyszczonym i trudnych warunkach
  Tylny kanał chłodzacy umożliwia usunięcie z pomieszczenia nawet 90% powietrza chłodzacegoPozwala na zmniejszenie ilości powietrza wymaganego do klimatyzacji pomieszczenia, redukując tym samym zarówno koszty początkowe, jak i koszty eksploatacji.
  230 V Grzałka antykondensacyjna
  (nowa opcja)
  Zapobiega kondensacji wewnątrz napędu, redukując tym samym potrzebę ogrzewania całego pomieszczenia

  Back-channel cooling 

  Unikalna konstrukcja wykorzystuje tunelowy kanał tylny do przepuszczania powietrza chłodzącego przez radiatory, przy minimalnej ilości powietrza przechodzącego przez obszar elektroniki.

  Pozwala to na odprowadzanie 90% strat ciepła bezpośrednio na zewnątrz obudowy, poprawiając niezawodność i przedłużając trwałość urządzenia poprzez znaczne obniżenie wzrostu temperatury i stopnia zanieczyszczenia elementów elektronicznych. Zastosowano stopień szczelności IP 54 pomiędzy tunelem tylnego kanału chłodzącego i obszarem elektroniki napędu VLT® drive.

  Back-channel cooling

  follow us in feedly
  Średnia ocena:
   
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Danfoss Poland Sp. z o.o.
  ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
  tel.  022 7550700
  fax.  022 7550701
  www.danfoss.pl
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl