Zastosowanie podsystemów skraca czas projektowania - PROJEKTOWANIE - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - PROJEKTANT - AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - AUTOMATYZACJA - BOSCH REXROTH - EASYHANDLING - SYSTEMY PRZEMIESZCZEŃ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Zastosowanie podsystemów skraca czas projektowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zastosowanie podsystemów skraca czas projektowania

fot. Bosch Rexroth

Systemy przemieszczeń firmy Bosch Rexroth dostosowane do konkretnych rozwiązań skracają czas projektowania oraz redukują wydatki w sektorze ogniw fotowoltaicznych.

Wśród zakładów zajmujących się produkcją ogniw fotowoltaicznych zauważalna jest rosnąca tendencja w kierunku poszukiwania indywidualnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb konkretnego klienta. Producenci maszyn w coraz większym stopniu stosują zarówno systemy przemieszczeń osiowych dedykowane dla określonych zastosowań jak również kompletne podsystemy, a także korzystają z wieloletniego doświadczenia firmy Bosch Rexroth w dziedzinie transportu i przemieszczeń elementów na liniach produkcyjnych. Takie podejście znacząco skraca czas projektowania oraz nakłady pracy, pozwalając skupić uwagę na procesach kluczowych dla podstawowego zakresu produkcji.

Coraz więcej użytkowników nie chce już samodzielnie zajmować się konfiguracją linii produkcyjnych i rozmieszczeniem licznych, pojedynczych elementów składowych. Rozwiązania oferowane przez firmę Bosch Rexroth zmniejszają złożoność prac projektowych wykonywanych samodzielnie przez użytkowników i skracają czas samego projektowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu skomplikowanych podsystemów dopasowywanych do wymogów poszczególnych klientów w zakresie np. przestrzeni dostępnej dla instalowanych urządzeń czy parametrów dynamicznych.

Na przykład system EasyHandling – wraz z szerokim spektrum elementów składowych o wydajności i właściwościach precyzyjnie dopasowywanych do potrzeb – pozwala na dostarczenie rozwiązań dostosowanych do wymagań określonego producenta.

Oprócz pojedynczych komponentów, takich, jak chwytaki, moduły liniowe, serwomotory, napędy oraz moduły sterowania wyposażone w funkcje wizualizacji, oferowane są kompletne, wstępnie zmontowane systemy liniowe wyposażone w rozmaite wersje napędów. Zapewnia to użytkownikom o wiele wyższą elastyczność, gdy rozpocznie się już faza budowy samego zakładu produkcyjnego. 

Im bardziej kompletne jest rozwiązanie oferowane przez firmę Bosch Rexroth, tym mniej nakładu pracy podczas montażu przypada na producenta maszyn. Otwarte interfejsy komunikacyjne oraz standaryzowane języki programowania wyposażone w predefiniowane właściwości upraszczają integrację nowych rozwiązań z istniejącymi strukturami automatyzacji. Easy Handling umożliwia skrócenie czasu projektowania i nakładu pracy producentów maszyn nawet o 80%.

Zastosowanie podsystemów obniża stopień złożoności i nakłady pracy na opracowanie rozwiązania dla pojedynczego użytkownika

Zastosowanie podsystemów obniża stopień złożoności i nakłady pracy na opracowanie rozwiązania dla pojedynczego użytkownika 

Dla rosnącego grona użytkowników poszukujących gotowych rozwiązań, Bosch Rexroth oferuje kompletny zakres propozycji – od układów mechatronicznych do całościowych podsystemów. Takie systemy oraz ich poszczególne elementy składowe są dopasowywane do konkretnych potrzeb i dostosowywane do indywidualnych zastosowań.

Co więcej, Bosch Rexroth zapewnia również wszystkie usługi związane z dostawą elementów składowych i projektowaniem standardowych systemów, instalacją, uruchomieniem i odbiorem technicznym. To pozwala producentom skrócić czas, który sami muszą poświęcić na projektowanie, a w jeszcze większym stopniu – obniżyć związane z tym koszty. Modułowe systemy transportu i przemieszczeń oferowane przez firmę Bosch Rexroth są tak elastyczne, że producenci mogą zastąpić lub wymienić jakąkolwiek stację roboczą w dowolnym czasie bez żadnego uszczerbku dla szybkości czy dokładności pracy poszczególnych gniazd czy obszarów cyklu produkcyjnego. Dzięki temu producenci mogą w 100% skoncentrować się na tym, w czym mają największe doświadczenie i co potrafią robić najlepiej. 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Sławomir Kołecki
Tel.: +48 71 3647323
e-mail: slawomir.kolecki@boschrexroth.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl