Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony - IP66 - ROZDZIELNICE - OPROGRAMOWANIE DLA INSTALATORÓW - SZAFY - RITTAL - ROZDZIAŁ MOCY - RI4POWER - ROZDZIELNICE INSTALACYJNE - SZAFY ISV - SZAFA TS 8 - POWER ENGINEERING - IP55 - SZAFY ROZDZIELCZE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony
drukuj stronę
poleć znajomemu

Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony

fot. Rittal

Rozdzielnice instalacyjne są ważnym elementem infrastruktury sieci elektrycznej w budynkach, centrach danych oraz instalacjach przemysłowych. Zasilają poszczególne odbiorniki energią elektryczną w zakresie niskiego napięcia. Rittal prezentuje proste w montażu, nowe rozwiązania rozdzielnic instalacyjnych ISV, w ramach systemu modułowego Ri4Power. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony rozdzielnice nadają się doskonale do zastosowania w trudnych warunkach pracy.

Rozdzielnice instalacyjne, w zależności od typu odbiorcy, mogą być wyposażone w różnorodną aparaturę, m.in. w urządzenia przełączające oraz zabezpieczające. Oznacza to, że konfiguracja systemu rozdzielnic musi być elastyczna i tworzona w różnorodny sposób, w zależności od urządzeń, które mają być w nich zastosowane. Dodatkowo, w szczególności dla środowisk przemysłowych, często wymagany jest wysoki stopień ochrony rozdzielnic. Przykładowo, odporność na korozję ma istotne znaczenie przy aplikacjach zewnętrznych, a także w przemyśle spożywczym. 

Sprawny montaż

Nowe rozdzielnice ISV są częścią systemu Ri4Power i bazują na standardowej szafie TS 8 oraz na obudowie naściennej AE. Szafy są dostępne zarówno w wersjach stojących, jak też naściennych. System posiada specjalne elementy montażowe do zabudowy niezbędnych komponentów. Moduły instalacyjne mogą być w łatwy, szybki oraz bezpieczny sposób instalowane na ramie montażowej, tak aby zaoszczędzić przestrzeń. Różnorodne rozmiary modułów są odpowiednio sortowane według jednostek o wysokości 150 mm i szerokości 250 mm, zapewniając w ten sposób idealny dobór. Korzystając z nowych modułów, w zależności od potrzeb, można łatwo i indywidualnie zamontować urządzenia przełączające i zabezpieczające, zaciski, podstawy bezpiecznikowe oraz wiele innych niezbędnych komponentów. Regulowana głębokość montażu urządzeń pozwala na ich łatwe dopasowanie do wycięć w pokrywach, co pozwala na uniknięcie stosowania dodatkowych elementów zwiększających cenę zestawu. 

Dostępne są również dopasowane moduły dla rozłączników bezpiecznikowych serii NH o rozmiarach od NH 00 do NH 3, które można dowolnie montować w szafie. Stosując nowe moduły wyłączników mocy można instalować aparaturę czołowych producentów: ABB, Eaton, Schneider Electric i Siemens dla prądów znamionowych do 630 A używając modułów o zaledwie dwóch wielkościach. Każda osłona modułu posiada specjalne zaczepy pozwalające na usunięcie lub umieszczenie osłony zabezpieczającej w przeciągu kilku sekund.

Nowa rozdzielnica instalacyjna ISV firmy Rittal

fot. Nowa rozdzielnica instalacyjna ISV firmy Rittal

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl