Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony - IP66 - ROZDZIELNICE - OPROGRAMOWANIE DLA INSTALATORÓW - SZAFY - RITTAL - ROZDZIAŁ MOCY - RI4POWER - ROZDZIELNICE INSTALACYJNE - SZAFY ISV - SZAFA TS 8 - POWER ENGINEERING - IP55 - SZAFY ROZDZIELCZE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony
drukuj stronę
poleć znajomemu

Efektywna technologia rozdziału mocy z wysokim stopniem ochrony

fot. Rittal

Rozdzielnice instalacyjne są ważnym elementem infrastruktury sieci elektrycznej w budynkach, centrach danych oraz instalacjach przemysłowych. Zasilają poszczególne odbiorniki energią elektryczną w zakresie niskiego napięcia. Rittal prezentuje proste w montażu, nowe rozwiązania rozdzielnic instalacyjnych ISV, w ramach systemu modułowego Ri4Power. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony rozdzielnice nadają się doskonale do zastosowania w trudnych warunkach pracy.

Rozdzielnice instalacyjne, w zależności od typu odbiorcy, mogą być wyposażone w różnorodną aparaturę, m.in. w urządzenia przełączające oraz zabezpieczające. Oznacza to, że konfiguracja systemu rozdzielnic musi być elastyczna i tworzona w różnorodny sposób, w zależności od urządzeń, które mają być w nich zastosowane. Dodatkowo, w szczególności dla środowisk przemysłowych, często wymagany jest wysoki stopień ochrony rozdzielnic. Przykładowo, odporność na korozję ma istotne znaczenie przy aplikacjach zewnętrznych, a także w przemyśle spożywczym. 

Sprawny montaż

Nowe rozdzielnice ISV są częścią systemu Ri4Power i bazują na standardowej szafie TS 8 oraz na obudowie naściennej AE. Szafy są dostępne zarówno w wersjach stojących, jak też naściennych. System posiada specjalne elementy montażowe do zabudowy niezbędnych komponentów. Moduły instalacyjne mogą być w łatwy, szybki oraz bezpieczny sposób instalowane na ramie montażowej, tak aby zaoszczędzić przestrzeń. Różnorodne rozmiary modułów są odpowiednio sortowane według jednostek o wysokości 150 mm i szerokości 250 mm, zapewniając w ten sposób idealny dobór. Korzystając z nowych modułów, w zależności od potrzeb, można łatwo i indywidualnie zamontować urządzenia przełączające i zabezpieczające, zaciski, podstawy bezpiecznikowe oraz wiele innych niezbędnych komponentów. Regulowana głębokość montażu urządzeń pozwala na ich łatwe dopasowanie do wycięć w pokrywach, co pozwala na uniknięcie stosowania dodatkowych elementów zwiększających cenę zestawu. 

Dostępne są również dopasowane moduły dla rozłączników bezpiecznikowych serii NH o rozmiarach od NH 00 do NH 3, które można dowolnie montować w szafie. Stosując nowe moduły wyłączników mocy można instalować aparaturę czołowych producentów: ABB, Eaton, Schneider Electric i Siemens dla prądów znamionowych do 630 A używając modułów o zaledwie dwóch wielkościach. Każda osłona modułu posiada specjalne zaczepy pozwalające na usunięcie lub umieszczenie osłony zabezpieczającej w przeciągu kilku sekund.

Nowa rozdzielnica instalacyjna ISV firmy Rittal

fot. Nowa rozdzielnica instalacyjna ISV firmy Rittal

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl