Przemysłowa sieć Ethernet - MONITORING - ETHERNET - DIAGNOSTYKA - ZARZĄDZANIE INFRASTRUKTURĄ - SWITCHE PRZEMYSŁOWE - SWITCHE ETHERNETOWE - JETVIEW PRO - ZARZĄDZANIE SIECIĄ - SNMP
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Przemysłowa sieć Ethernet
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przemysłowa sieć Ethernet

Oferta przemysłowych systemów komunikacji Astraada Net została rozszerzona o oprogramowanie JetView Pro, przeznaczone do kompleksowej konfiguracji i diagnostyki sieci Ethernet, zbudowanej w oparciu o switche serii JetNet 4510, JetNet 5010G oraz JetNet 5428G. Nowe środowisko diagnostyczne zalecane jest szczególnie do aplikacji, w których kluczowymi parametrami są niezawodność i pewność komunikacji.

Inteligentny system zarządzania siecią

JetView Pro oferuje użytkownikowi możliwość pełnej kontroli i monitoringu sieci Ethernet. Pozwala w intuicyjny sposób konfigurować pojedyncze switche poprzez przeglądarkę internetową, protokół SNMP oraz Telnet. Ułatwia zarządzanie grupami urządzeń, co jest szczególnie przydatne podczas takich operacji, jak wgrywanie nowego firmware, zmiana adresów IP oraz tworzenie i przywracanie kopii zapasowych plików konfiguracyjnych.

Monitoring i diagnostyka

Oprogramowanie działa w oparciu o standard SNMP (Simple Network Management Protocol), który jest obecnie najbardziej popularnym protokołem przeznaczonym do zarządzania urządzeniami ethernetowymi. JetView Pro pozwala na odczyt wybranej zmiennej, która dostarczy informacji o stanie danego elementu sieci, oraz na zapis do zmiennej, a więc sterowanie zachowaniem urządzenia.

Śledzenie pracy dowolnego połączenia realizowane jest w czasie rzeczywistym

Śledzenie pracy dowolnego połączenia realizowane jest w czasie rzeczywistym

Istnieje również możliwość takiego skonfigurowania switchy Astraada Net, aby automatycznie informowały oprogramowanie o zmianie stanu rejestrów diagnostycznych w przypadku zajścia określonego zdarzenia. Jest to możliwe dzięki obsłudze mechanizmu „pułapek” czyli alarmów zdarzeniowych, które dotyczyć mogą np.: problemów z komunikacją lub zasilaniem, użycia błędnego hasła podczas logowania, restartu urządzenia lub zmiany trasy w topologii pierścienia. Informacje alarmowe zapisywane są w bazie danych, dzięki czemu istnieje możliwość ich podglądu w dowolnym momencie w celu sprawdzenia stanu funkcjonowania sieci. JetView Pro pozwala także na śledzenie pracy dowolnego połączenia w czasie rzeczywistym. Dane wyświetlane są w postaci trendów obrazujących przesył danych dla każdego z monitorowanych portów.

Automatyczne wykrywanie i wizualizacji topologii sieci

Dużą zaletą oprogramowania JetView Pro jest obsługa protokołu LLDP (Link Layer Discovery Protocol), który daje możliwość automatycznego wykrycia nowo podłączonego switcha do sieci oraz jego połączeń ze współpracującymi urządzeniami. Na podstawie tych danych budowana jest graficzna wizualizacja topologii całej sieci Ethernet, dzięki czemu zarządzanie i diagnostyka są bardziej intuicyjne, a wykrywanie awarii jest szybsze i prostsze.

Automatyczne wykrywanie i wizualizacja topologii sieci.

Automatyczne wykrywanie i wizualizacja topologii sieci

Podstawowa wersja JetView Pro obsługuje do 64 urządzeń i do końca roku udostępniana jest bezpłatnie w serwisie swt.astor.com.pl, w części poświęconej produktom Astraada – Switche zarządzalne.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl