Liniowe źródła światła LED z wewnętrznym zasilaczem - OŚWIETLENIE - LED - OŚWIETLENIE LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - ŚWIETLÓWKI LINIOWE - ZASILACZE LED - DIODY LED - LAMPY LED - ELGO - LEDLINE - ONNINEN - ZAMIENNIK - RETROFITY - ZASILANIE LED - BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ - LEDSTAR T8 - DIODY SMD - SURFACE MOUNT TECHNOLOGY - TRZONEK G13
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Liniowe źródła światła LED z wewnętrznym zasilaczem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Liniowe źródła światła LED z wewnętrznym zasilaczem

W ofercie źródeł światła ELGO dostępnej w ONNINEN znajduje się seria lamp LEDstar T8, będących alternatywą dla liniowych świetlówek typu T8.

Lampy LEDstar T8 jako zamienniki liniowych świetlówek typu T8

Wbudowane układy zasilające dające możliwość bezpośredniego zasilania z sieci sprawiają, że lampy LEDstar T8 doskonale nadają się do aplikacji w istniejących oprawach oświetlających budynki użyteczności publicznej: szkoły, przedszkola, urzędy i instytucje, szpitale, przychodnie lekarskie oraz placówki handlowe i usługowe, zaś w przemyśle: biura, pomieszczenia produkcyjne i magazyny.

Możliwość pracy w ujemnych temperaturach bez wyraźnej utraty strumienia świetlnego, w przeciwieństwie do standardowych świetlówek, czyni je doskonałym źródłem światła do zastosowań w chłodniach i ladach chłodniczych.

Wyjątkowo trwałe i energooszczędne lampy LEDstar T8 oparte są na najnowocześniejszej technologii diod świecących LED, co zapewnia długoletnią eksploatację, nawet do 50 tys. godzin, bez konieczności wymiany.

Diody typu SMD

Jako elementarne generatory promieniowania świetlnego w lampach LEDstar T8 zastosowano diody LED typu SMD zamontowane na podłużnej płytce drukowanej metodą montażu powierzchniowego SMT (Surface Mount Technology).

Mocna obudowa

Płytkę drukowaną na umieszczono na całej długości półokrągłego profilu aluminiowego stanowiącego górną obudowę lampy, malowanego proszkowo na kolor biały. Dolna część obudowy to półokrągły klosz osłaniający diody wykonany z polimetakrylanu metylu (PMMA).

Trzy rodzaje klosza

W ofercie dostępne są lampy z kloszem przezroczystym, satynowanym (frost) lub mlecznym. Na końcach lampy zamontowano dwukołkowe trzonki G13 z łuską wykonaną z poliwęglanu (PC). Wszystkie materiały użyte w obudowie lamp charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na uderzenia, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania.

Lampy LEDstar T8 - zasilanie jednostronne:

Lampy LEDstar T8 - zasilanie jednostronne:

Lampy LEDstar T8 - zasilanie dwustronne:

Lampy LEDstar T8 - zasilanie dwustronne:

Zasilanie bezpośrednio z sieci

Lampy LEDstar T8 mają zamontowany wewnętrzny elektroniczny układ zasilający. Dzięki temu mogą być zasilane bezpośrednio z sieci 230V i nie potrzebują zasilaczy zewnętrznych. Można je z powodzeniem stosować w istniejących oprawach świetlówkowych po zdemontowaniu stateczników i zapłonników oraz doprowadzeniu zasilania bezpośrednio do opraw.

Oferta obejmuje dwie odmiany źródeł światła LEDstar T8: zasilane dwustronnie lub jednostronnie. W modelach do podłączenia jednostronnego trzonek lampy wykonano w kolorze szarym, natomiast biały kolor trzonka oznacza lampy do podłączenia dwustronnego.

Trzy moce, trzy długości

Seria LEDstar T8 obejmuje zamienniki świetlówek liniowych zróżnicowane według mocy i długości:

  • lampy LEDstar T8 o mocy 10W i długości 588mm, które mogą być używane zamiast świetlówek liniowych o mocy 18W,
  • lampy LEDstar T8 o mocy 20W i o długości 1197mm, które można stosować zamiast świetlówek 36 W
  • lampy LEDstar T8 o mocy 25W i długości 1500mm, którymi można zastąpić świetlówki 58W.

Trzy barwy światła białego

Lampy LEDstar T8 oferowane są w wersjach o trzech różnych zakresach temperatury barwowej: 

  • ciepła barwa światła białego  (2700 ÷ 3200K)
  • neutralna barwa światła białego  (4200 ÷ 4700K)
  • dzienna barwa światła białego (6000 ÷ 6500K)

Następca serii LEDline

Nowe lampy LEDstar T8 stanowią kontynuację rozwoju liniowych źródeł światła LED opracowanych i produkowanych w zakładach ELGO Lighting Industries S.A. Warto pamiętać, że wcześniej w ofercie znalazły się źródła światła z serii LEDline T8 i T5, nie zawierające wewnętrznych układów zasilania i przeznaczone do współpracy z zasilaczami zewnętrznymi.

Projekt oświetlenia biura lampami LEDstar T8 - alternatywy świetlówek liniowych typu T8.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Onninen Sp. z o.o.
ul. Emaliowa 28, Warszawa
tel.  801 415 515
www.onninen.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl