Mając na uwadze potrzeby dydaktyczne szkół i uczelni technicznych w zakresie sterowania i napędów firma Bosch Rexroth przygotowała pakiet propozycji modułowych zestawów dydaktycznych MMS.
Zestaw MMS składa się z 4 modułów tworzących symulację linii automatycznego procesu montażu:
W opcji wyposażenia dostępna jest również sprężarka. Każdy z modułów ma niezależne zasilanie pneumatyczne i elektryczne. Każdy z nich wyposażony jest w niezależny sterownik L20, który można połączyć w sieć interfejsem Profibus DP. Taka konfiguracja umożliwia uzyskanie dużej elastyczności w zakresie dydaktyki – pracę na pojedynczych modułach lub na całym zestawie.
Szeroka gama zastosowanych elementów pneumatycznych i elektrycznych, techniki przemieszczeń liniowych, serwonapędów, sensoryki oraz techniki montażowej, poparta teorią i ćwiczeniami praktycznymi pozwala na uzyskanie szerokiej wiedzy z zakresu mechatroniki. Zestaw MMS posiada następujące główne zespoły:
Zestaw wyposażony jest w literaturę dydaktyczną zarówno dla studenta, jak i prowadzącego ćwiczenia.
Konstrukcja mechaniczna poszczególnych modułów jest bardzo sztywna i wykonana jest z estetycznych profili aluminiowych. Ponadto wyposażona jest w podwozie na kółkach z blokadą umożliwiającą unieruchomienie po szybkiej zmianie położenia zestawu. Każdy moduł posiada specjalne zaczepy z zaciskami służącymi do połączenia sąsiednich modułów.
Panel sterujący znajdujący się na każdym module wyposażony jest w szereg przycisków zadających sekwencję ruchów poszczególnych podzespołów oraz w przycisk STOPu awaryjnego. Prasa hydrauliczna zawiera kompaktowy zasilacz umożliwiający uzyskanie w siłowniku odpowiedniej siły do procesu montażu.
Zestaw MMS stanowi doskonałe narzędzie dydaktyczne przygotowujące do obsługi mechatronicznych stanowisk przemysłowych. Jest wygodny w obsłudze i bezpieczny. Dzięki niemu można poznać zagadnienia związane z automatyką urządzeń, sterowaniem, transmisją danych, wyszukiwaniem błędów połączeń elektrycznych i pneumatycznych. W przypadku zakupu pełnego zestawu firma Bosch Rexroth organizuje dla uczelni kilkudniowe szkolenie z zakresu budowy, obsługi i programowania poszczególnych modułów. Zalety tego sprzętu zostały docenione na Politechnice Rzeszowskiej, która zakupiła pełny zestaw MMS w roku 2011.
Portal do przenoszenia zmontowanych wyrobów
| Robot w układzie kartezjańskim
|
Magazyn półwyrobów | Urządzenie testujące półwyroby |
Kontakt: mgr inż. Ireneusz Jakubowski
Bosch Rexroth, Polska
tel.: +48 22 738 18 70
ireneusz.jakubowski@boschrexroth.pl
REKLAMA |
REKLAMA |