Dynamiczne i precyzyjne przemieszczanie małych mas z Bosch Rexroth - SILNIK ELEKTRYCZNY - MLC - SILNIK LINIOWY - SKOKOWA PRACA SILNIKA - WIRNIK - STOJAN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Dynamiczne i precyzyjne przemieszczanie małych mas z Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dynamiczne i precyzyjne przemieszczanie małych mas z Bosch Rexroth

fot. Bosch Rexroth

Najnowsza seria bezrdzeniowych silników Bosch Rexroth poszerza zakres zastosowań silników liniowych. Silniki liniowe MCL firmy Bosch Rexroth zapewniają bardzo precyzyjne pozycjonowanie i synchronizację.

Dynamiczne i precyzyjne przemieszczanie małych mas

Bezrdzeniowe silniki Bosch Rexroth serii MCL wyróżnia dynamika i prostota montażu w maszynie. Do typowych obszarów ich zastosowania należą technologia montażowa i manipulatory oraz technologia półprzewodnikowa i solarna.

Seria MCL obejmuje 4 rozmiary o zróżnicowanych długościach i zakresie maksymalnej siły posuwu od 20 do 1700 N. Rozwiązanie to umożliwia osiąganie przyspieszenia nawet do 300 m/s2 i prędkości do 1200 m/min.

W celu dalszego zwiększenia siły posuwu, silniki można łączyć szeregowo lub równolegle. Kompaktowa budowa umożliwia różne sposoby montażu silnika w maszynie, zapewniając tym samym możliwie jak największą swobodę w procesie konstrukcji. Opcjonalnie silniki te mogą być dodatkowo dostarczone z układem pomiarowym położenia w postaci czujników Halla.

Silniki liniowe serii MCL w przeciwieństwie do tradycyjnych silników elektrycznych nie posiadają rdzenia stalowego.

Trójfazowe uzwojenie stanowi jednolitą całość, umieszczoną w tworzywie sztucznym. Korpus wirnika jest aluminiowy i służy do jego montażu w maszyn oraz do odprowadzania ciepła. Stojan w kształcie U zawiera magnesy stałe i otacza wirnik. Dzięki takiej konstrukcji pomiędzy stojanem a wirnikiem nie występują siły przyciągania, a także zostało wyeliminowane zjawisko skokowej pracy silnika przy małych prędkościach.

Dzięki temu możliwe jest stosowanie kompaktowych, korzystnych cenowo prowadnic szynowych. Wszystkie te aspekty łącznie zapewniają bardzo wysoką dynamikę przy jednocześnie najwyższej precyzji.

Zaawansowane możliwości synchronizacji w silnikach MLC połączonych szeregowo lub równolegle sprawiają, iż są one idealne także do zastosowań w maszynach pomiarowych lub laserowych do obróbki powierzchni w technologiach solarnych.

Typowymi obszarami zastosowań bezrdzeniowych silników liniowych są szybkie, bardzo dynamiczne aplikacje, gdzie występuje konieczność przemieszczania małych mas z dużą dokładnością pozycjonowania. Są to między innymi aplikacje typu pick-and-place w maszynach do produkcji półprzewodników lub w ogólnej automatyzacji.


follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl