Najdłuższa kolorowa iluminacja w Europie – oświetlenie Philips na moście w Płocku - TECHNIKA ŚWIETLNA - ILUMINACJE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Najdłuższa kolorowa iluminacja w Europie – oświetlenie Philips na moście w Płocku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Najdłuższa kolorowa iluminacja w Europie – oświetlenie Philips na moście w Płocku

70 lat po wybudowaniu, blisko 700 metrowy płocki most nad Wisłą zyskał nowe oświetlenie, pięknie eksponujące unikalną konstrukcję przeprawy. Oświetlenie iluminacyjne oraz drogowe mostu w Płocku zostało zrealizowane z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań oferowanych przez Philips Lighting Poland.

Płocki most Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego został wybudowany w na rok przed wybuchem II wojny światowej. Po zniszczeniu w czasie wojny został odbudowany w roku 1950. W konstrukcji mostu wykorzystano ciekawe rozwiązanie oparte na metalowej, czterodźwigarowej konstrukcji kratowej, która ma inną wysokość na poszczególnych przęsłach, co wynika to z różnic wysokości po obu stronach brzegów. Przez 691 metrowy most przechodzi droga krajowa, linia kolejowa oraz ciąg pieszy.

Nowa iluminacja mostu jest oparta na oprawach wyposażonych w źródła LED. W projekcie zastosowano w sumie blisko 600 opraw Philips LEDline2, które emitują trzy rodzaje barw światła: żółtą, czerwoną oraz niebieską, nawiązując do miejskich barw Płocka. Do wyeksponowania filarów zastosowano 224 oprawy LEDline2 emitujące niebieskie światło. Rozmieszczone równomiernie przy górnych krawędziach filarów oprawy emitują niebieskie światło, ślizgające się po filarach do dołu. Ten rodzaj oświetlenia podkreśla konstrukcję filarów i rodzaj struktury materiału zastosowanego do budowy mostu. Do stworzenia bocznych płaszczyzn świetlnych na kratownicy wykorzystano 314 opraw LEDline2 emitujących żółtą barwę światła. Światło ślizga się po bocznych elementach konstrukcji tworząc dekoracyjny efekt i podkreślając nocą piękną sylwetkę mostu. Iluminację zamyka czerwone światło emitowane przez 56 opraw LEDline2 zamontowanych od spodu w dolnej części konstrukcji kratowej. Dodatkowo do rozświetlenia wewnętrznych części konstrukcji stalowej zastosowano 74 projektory MVF617 z rodziny Decoflood, wyposażone w lampy metalohalogenkowe o mocy 250W, emitujące chłodne, białe światło.

Przy okazji nowego oświetlenia mostu wymieniono również 20 słupów podtrzymujących oprawy oświetlenia drogowego, które nawiązują obecnie kształtem do stosowanych na przedwojennej konstrukcji mostu. Dużym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej oprawy oświetlenia drogowego, pasującej do zabytkowego charakteru słupów oraz zapewniającej jednocześnie najwyższe parametry oświetlenia drogi. Zadanie to spełniły oprawy z rodziny CitySoul wyposażone w ceramiczne lampy metalohalogenkowe nowej generacji CosmoWhite 140W. Rozwiązanie to zapewnia nowoczesne i efektywne oświetlenie drogowe o przyjemnej, ciepło-białej barwie światła.

Całkowita moc wykorzystywana do oświetlenia iluminacyjnego oraz drogowego płockiej przeprawy wynosi ok. 56kW. Oświetlony most będzie piękną wizytówką Płocka oraz ciekawą atrakcją turystyczną, którą Urząd Miasta promuje jako najdłuższą kolorową iluminację w Europie.

fot. PHILIPSfollow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl