Polska wersja oprogramowania narzędziowego do paneli Astraada HMI - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - SCADA - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - PANELE OPERATORSKIE - ASTRAADA - ASTRAADA HMI - APLIKACJE WIZUALIZACYJNE - EKRANY OPERATORSKIE - WERSJA POLSKA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Polska wersja oprogramowania narzędziowego do paneli Astraada HMI
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polska wersja oprogramowania narzędziowego do paneli Astraada HMI

Łatwe i wygodne programowanie panela to zaleta, która może przekonać do konkretnego rozwiązania nowych użytkowników. Na to, by proces programowania przebiegał szybko i sprawnie, ma wpływ kilka aspektów: czytelność i ergonomia samego oprogramowania narzędziowego, intuicyjne menu, możliwość dopasowania wyglądu do własnych potrzeb. Każdego narzędzia trzeba się nauczyć, a na szybką naukę duży wpływ ma język.

Dla osób, które na co dzień korzystają z języka angielskiego, nie jest to zapewne argument przekonujący do wyboru konkretnego rozwiązania. Natomiast dla osób, które angielski znają słabo lub wcale – jest to bardzo istotna kwestia przy wyborze nowych narzędzi, z których będą korzystać w przyszłości.

Astraada po polsku

Z myślą o tych właśnie osobach w oprogramowaniu narzędziowym Astraada HMI CFG została dodana obsługa języka polskiego. Pakiet językowy, podobnie jak samo oprogramowanie, jest bezpłatny i dostępny będzie standardowo w każdej kolejnej wersji – począwszy od 1.2.92. Najnowsza wersja oprogramowania jest dostępna na Platformie Internetowej ASTOR (platforma.astor.com.pl), gdzie oprócz narzędzia użytkownik może pobrać dokumentację techniczną, informatory, zalecenia montażowe oraz gotowe fragmenty aplikacji do celów dydaktycznych.

Samo oprogramowanie charakteryzuje się dużą intuicyjnością oraz ergonomią. Za jego pomocą w bardzo prosty sposób możemy zbudować aplikacje wizualizacyjne, posiadające możliwości zbliżone do systemów SCADA. Każdy panel może obsługiwać rejestrowanie zmiennych historycznych wraz z możliwością ich prezentacji na ekranie, alarmy pochodzące od sygnałów dyskretnych i analogowych, receptury, rejestrowanie wszystkich zdarzeń i zmian wprowadzonych przez operatorów.

Ciekawą i przydatną funkcją jest harmonogram pracy. Dzięki niemu możemy określić konkretne akcje do wykonania w danym momencie. Możemy na przykład zautomatyzować generowanie dziennych raportów po zakończeniu zmiany oraz automatycznie zapisywać je do plików zapisanych w pamięci panela lub na dyskach przenośnych podłączonych do portów USB.

Dużym udogodnieniem dla wszystkich programistów jest wbudowana w oprogramowanie funkcja skalowania ekranów operatorskich. Dzięki niej w bardzo szybki sposób aplikację przygotowaną na dany model panelu możemy przerobić tak, aby można już było uruchomić na modelu z innym rozmiarem ekranu. Astraada HMI CFG pozwala na konfigurację i obsługę ponad 280 różnych protokołów komunikacyjnych, dzięki czemu panel operatorski może wymieniać dane z praktycznie każdym urządzeniem spotykanym na naszym rynku.

Wsparcie programisty od konfiguracji po dokumentowanie projektu

Oprogramowanie wspiera aplikacje, w których panel musi komunikować się z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Widok połączeń graficznie reprezentuje skonfigurowane porty i protokoły w panelach oraz urządzenia, z którymi panele będą wymieniać dane – wszystko na jednym schemacie. Kliknięcie na dowolnym elemencie automatycznie przenosi nas do ekranu konfiguracji, gdzie możemy szybko zmienić parametry sieci i parametry pracy. Podobnie wygląda konfiguracja obiektów i zmiennych, gdzie na odpowiednim widoku dostajemy listę wszystkich wykorzystanych elementów wraz z miejscem ich użycia. Dzięki temu wprowadzenie zmian w konfiguracji obiektu nie wymaga szukania go na ekranie, tylko wybrania go z listy.

Również sam proces dokumentowania projektu w oprogramowaniu jest bardzo prosty. Wbudowane mechanizmy automatycznie wygenerują nam listę wykorzystywanych w aplikacji zmiennych, wygląd wszystkich ekranów operatorskich oraz relacji i możliwości przełączania pomiędzy nimi. Aplikację podczas pisania możne testować bez panela – oprogramowanie posiada wbudowany symulator, posiadający dwa tryby pracy: on-line i off-line. W trybie off-line możemy przetestować samą aplikację wizualizacyjną, natomiast w trybie on–line również komunikację ze sterownikiem podłączonym do komputera.

Za bezpieczeństwo naszego projektu odpowiedzialny jest system, który zabezpiecza go przed nieautoryzowanym użyciem czy modyfikacją. Dodatkowo Astraada HMI CFG ma możliwość zapisania aplikacji tak, aby była możliwa aktualizacja panela bez potrzeby korzystania z komputera PC. Takie możliwości sprawiają, że pisanie aplikacji jest łatwe, a serwis szybki.

Rozwiązania Astraada HMI Panel cieszą się dużą popularnością szczególnie w małych i średnich systemach. Dzieje się tak za sprawą dużej funkcjonalności i możliwości paneli, jakości wykonania oraz bardzo atrakcyjnej ceny. Do listy tej dodajemy jeszcze darmowe, intuicyjne oprogramowanie narzędziowe Astraada HMI CFG w języku polskim.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl