Iluminacja mostu we Włocławku - TECHNIKA ŚWIETLNA - ILUMINACJE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Iluminacja mostu we Włocławku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Iluminacja mostu we Włocławku

Oprawy Philips LEDline oświetliły most we Włocławku 620-metrowy most na Wiśle we Włocławku zyskał nową, efektowną iluminację, w której wykorzystano w sumie ponad 600 opraw oświetleniowych Philips LEDline2. Całkowita moc oświetlenia iluminacyjnego włocławskiej przeprawy wynosi jedynie 20kW.

oświetlenia iluminacyjnego włocławskiej przeprawy wynosi jedynie 20kW.
Most im. marszałka Rydza-Śmigłego we Włocławku został wybudowany w 1937 roku. Po zniszczeniu na skutek działań wojennych został odbudowany w roku 1948, z wykorzystaniem części konstrukcji przedwojennej. Most oparty jest na stalowej konstrukcji kratownicowej o zmiennej wysokości, w której znajduje się jezdnia oraz chodniki po obu jej stronach.
Oświetlenie iluminacyjne włocławskiego mostu zostało zrealizowane z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań oferowanych przez Philips Lighting. Iluminacja mostu oparta jest na oprawach wyposażonych w źródła LED, należące do rodziny LEDline2, które emitują dwa rodzaje barw światła: żółtą oraz zieloną.

fot. PHILIPSDo iluminacji bocznych płaszczyzn konstrukcji kratowej wykorzystano 396 opraw LEDline2 emitujących zieloną barwę światła. Światło ślizga się po bocznych elementach konstrukcji tworząc dekoracyjny efekt i podkreślając sylwetkę mostu. Dodatkowo, 48 opraw rozświetla najwyższe wewnętrzne części konstrukcji, które znajdują się nad filarami i są obserwowane przez kierowców przejeżdżających przez most.
fot. PHILIPSAby wyeksponować filary przeprawy zastosowano 168 opraw LEDline2 emitujących bursztynową barwę światła. Rozmieszczone są przy górnych krawędziach filarów oprawy emitują ślizgające się po filarach żółte światło do dołu. Ten rodzaj oświetlenia atrakcyjnie podkreśla konstrukcję i strukturę filarów przeprawy. Uzyskano również dzięki niemu ciekawy efekt dekoracyjny „wślizgiwania się” światła do głębi wody oraz jego odbicia od lustra rzeki.
W sumie do iluminacji mostu we Włocławku wykorzystano 612 opraw Philips LEDline2. Prace instalacyjne zostały sfinalizowane pod koniec sierpnia. Oświetlony most będzie efektowną, widoczną z daleka wizytówką Włocławka oraz atrakcją turystyczną.
fot. PHILIPSPo moście Legionów Piłsudskiego w Płocku jest to kolejna w ostatnich miesiącach iluminacja przeprawy rzecznej wykorzystująca oprawy diodowe Philips Lighting.
fot. PHILIPS


follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Ponury
Jedyne 20kW? Co na to ekolodzy?
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl