Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości - TCP - TRANSMISJA DANYCH - SATEL - RS232 - SATELLAR DIGITAL SYSTEM - SDS - SATELLAR - RS422 - RS485 - UDP
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości

Wśród urządzeń bezprzewodowych, oferowanych przez firmę ASTOR, największą popularnością cieszą się radiomodemy SATEL, pracujące w paśmie licencjonowanym 400 – 470 MHz. Pozwalają one na pracę z użyciem niezależnej – „własnej” – częstotliwości, co jest szczególnie istotne w bardziej odpowiedzialnych systemach. Rodzina tych radiomodemów została obecnie poszerzona o modułowe rozwiązanie nowej generacji – Satellar Digital System.

Satellar jest w pełni cyfrowym radiomodemem, składającym się z trzech elementów: jednostki radiowej (RU), jednostki centralnej (CU) i jednostki dodatkowej (XU). Jednostka centralna w połączeniu z jednostką radiową wykorzystywane są do komunikacji z użyciem łącza Ethernet oraz jako stacja typu master. W pozostałych lokalizacjach sieci bezprzewodowej jednostki radiowe mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z innymi jednostkami. Jest to możliwe dzięki modułowej budowie radiomodemu. Dostępne są trzy modele urządzenia:

  • SATELLAR-2DS – składa się z jednostki radiowej i centralnej, pozwala na transmisję w standardzie szeregowym lub ethernetowym.
  • SATELLAR-2DSd – oferuje taką samą funkcjonalność, jak SATELLAR-2DS, ale jest dodatkowo wyposażony w kolorowy wyświetlacz i klawiaturę, które wykorzystywane są do lokalnej konfiguracji i diagnostyki.
  • SATELLAR-1DS – samodzielna jednostka radiowa, pozwalająca na wymianę danych szeregowych, wykorzystywana jako retransmiter lub podstacja systemu.

Transmisja danych

Satellar może pracować jako urządzenie „przezroczyste” dla protokołu, zastępujące połączenie kablowe w standardzie RS232, RS422, RS485 lub jako bezprzewodowy router ethernetowy, pozwalający na komunikację TCP i UDP.

Zasięg komunikacji

Maksymalny zasięg transmisji radiomodemowej w warunkach miejskich (przeszkody, brak widoczności optycznej) wynosi od kilku do kilkunastu kilometrów. Może on zostać zwiększony poprzez zastosowanie anten o większym zysku lub retransmiterów sygnału. Jeśli warunki terenowo – środowiskowe są bardzo dobre, zasięg może dochodzić do kilkudziesięciu kilometrów.

Bezpieczeństwo

Podczas projektowania Satellara szczególny nacisk położono na zabezpieczenie danych użytkownika. Szyfrowanie danych przesyłanych drogą radiową z użyciem 128 bitowego klucza – algorytm AES (Advanced Encryption Standard) oraz wbudowany firewall dla sieci IP zapewniają pewne zabezpieczenie dla przesyłanych danych.

System Zarządzania Siecią (NMS)

Radiomodemy często wykorzystywane są w aplikacjach, w których kluczowymi parametrami są stabilność i niezawodność. Aby sprostać tym wymaganiom Satellar oferuje narzędzia diagnostyczne oraz możliwość zdalnego zarządzania (NMS, WWW, SNMP) całą siecią bezprzewodową.

Rys. Interfejs użytkownika (UI)

Interfejs użytkownika (UI)

Przejrzysty, intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala w łatwy sposób uzyskać dostęp do konfiguracji urządzenia oraz do informacji statusowych.

Każda z jednostek (RU, CU, XU) posiada diody LED, które informują o stanie, w jakim znajduje się urządzenie. Bardziej szczegółowe informacje diagnostyczne dostępne są z poziomu kolorowego wyświetlacza.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl