Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości - TCP - TRANSMISJA DANYCH - SATEL - RS232 - SATELLAR DIGITAL SYSTEM - SDS - SATELLAR - RS422 - RS485 - UDP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Satellar Digital System: Bezprzewodowa komunikacja ethernetowa na niezależnej częstotliwości

Wśród urządzeń bezprzewodowych, oferowanych przez firmę ASTOR, największą popularnością cieszą się radiomodemy SATEL, pracujące w paśmie licencjonowanym 400 – 470 MHz. Pozwalają one na pracę z użyciem niezależnej – „własnej” – częstotliwości, co jest szczególnie istotne w bardziej odpowiedzialnych systemach. Rodzina tych radiomodemów została obecnie poszerzona o modułowe rozwiązanie nowej generacji – Satellar Digital System.

Satellar jest w pełni cyfrowym radiomodemem, składającym się z trzech elementów: jednostki radiowej (RU), jednostki centralnej (CU) i jednostki dodatkowej (XU). Jednostka centralna w połączeniu z jednostką radiową wykorzystywane są do komunikacji z użyciem łącza Ethernet oraz jako stacja typu master. W pozostałych lokalizacjach sieci bezprzewodowej jednostki radiowe mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z innymi jednostkami. Jest to możliwe dzięki modułowej budowie radiomodemu. Dostępne są trzy modele urządzenia:

  • SATELLAR-2DS – składa się z jednostki radiowej i centralnej, pozwala na transmisję w standardzie szeregowym lub ethernetowym.
  • SATELLAR-2DSd – oferuje taką samą funkcjonalność, jak SATELLAR-2DS, ale jest dodatkowo wyposażony w kolorowy wyświetlacz i klawiaturę, które wykorzystywane są do lokalnej konfiguracji i diagnostyki.
  • SATELLAR-1DS – samodzielna jednostka radiowa, pozwalająca na wymianę danych szeregowych, wykorzystywana jako retransmiter lub podstacja systemu.

Transmisja danych

Satellar może pracować jako urządzenie „przezroczyste” dla protokołu, zastępujące połączenie kablowe w standardzie RS232, RS422, RS485 lub jako bezprzewodowy router ethernetowy, pozwalający na komunikację TCP i UDP.

Zasięg komunikacji

Maksymalny zasięg transmisji radiomodemowej w warunkach miejskich (przeszkody, brak widoczności optycznej) wynosi od kilku do kilkunastu kilometrów. Może on zostać zwiększony poprzez zastosowanie anten o większym zysku lub retransmiterów sygnału. Jeśli warunki terenowo – środowiskowe są bardzo dobre, zasięg może dochodzić do kilkudziesięciu kilometrów.

Bezpieczeństwo

Podczas projektowania Satellara szczególny nacisk położono na zabezpieczenie danych użytkownika. Szyfrowanie danych przesyłanych drogą radiową z użyciem 128 bitowego klucza – algorytm AES (Advanced Encryption Standard) oraz wbudowany firewall dla sieci IP zapewniają pewne zabezpieczenie dla przesyłanych danych.

System Zarządzania Siecią (NMS)

Radiomodemy często wykorzystywane są w aplikacjach, w których kluczowymi parametrami są stabilność i niezawodność. Aby sprostać tym wymaganiom Satellar oferuje narzędzia diagnostyczne oraz możliwość zdalnego zarządzania (NMS, WWW, SNMP) całą siecią bezprzewodową.

Rys. Interfejs użytkownika (UI)

Interfejs użytkownika (UI)

Przejrzysty, intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala w łatwy sposób uzyskać dostęp do konfiguracji urządzenia oraz do informacji statusowych.

Każda z jednostek (RU, CU, XU) posiada diody LED, które informują o stanie, w jakim znajduje się urządzenie. Bardziej szczegółowe informacje diagnostyczne dostępne są z poziomu kolorowego wyświetlacza.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl