EXPOPOWER 2011 - podsumowanie - EXPOPOWER - TARGI - GREENPOWER - POZNAŃ - MTP - AUTOMA - MIĘDZYNARODOWE TARGI ENERGETYKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka EXPOPOWER 2011 - podsumowanie
drukuj stronę
poleć znajomemu

EXPOPOWER 2011 - podsumowanie

Około 10.500 zwiedzających zapoznało się z ekspozycją Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, które już po raz piąty odbyły się w Poznaniu w dniach 24-26 maja 2011 r. Oznacza to wzrost o 5 proc. w porównaniu do poprzedniej edycji.

Z rozmów przeprowadzonych z wystawcami wynika, że firmy uczestniczące w targach wysoko oceniają profesjonalizm targowych gości, wśród których dominowali przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych, firm wykonawczych, hurtowni elektrycznych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, a także stowarzyszeń i instytucji z branży elektroenergetycznej. Szczegółowe dane dotyczące struktury zwiedzających będą znane wkrótce, po analizie statystycznej formularzy rejestracyjnych. Dla zarejestrowanych profesjonalistów wstęp na targi był bezpłatny.

 

WIĘKSZA EKSPOZYCJA

Nieco większa niż w roku ubiegłym była także tegoroczna ekspozycja. Najnowsze rozwiązania z zakresu energetyki i elektrotechniki przedstawiło 220 wystawców i firm reprezentowanych z 11 państw (Austrii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Korei Południowej, Korei Północnej, Niemiec, Polski i Włoch). W targach uczestniczyli wiodący przedstawiciele branży energetycznej i elektrotechnicznej (m.in. ABB, Apator, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, Elektromontaż Lublin, ENEA, Energa, Es System, Hager, Kromiss-Bis, LUG, Mikronika, Philips, Tauron).

Ofertę targów EXPOPOWER dopełniły organizowane po raz trzeci Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas majowego bloku targów energetycznych swoją ofertę przedstawiło w Poznaniu około 350 firm.

SALON OŚWIETLENIE

W ramach EXPOPOWER zorganizowany został Salon OŚWIETLENIE – profesjonalna prezentacja ofertą firm z branży oświetleniowej. Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem wystawców. Wśród firm biorących udział w tej ekspozycji są m.in. Aga Light, ES System, LUG Light Faktory, Narva Polska, Osram, Philips Lighting Poland, Schreder Polska, Siteco Lighting Poland oraz Thorn Lighting Polska. Ekspozycji towarzyszyć będzie konferencja „Energooszczędność w oświetleniu” (24-25.05.)

Stoisko firmy Philips

BOGATY PROGRAM

EXPOPOWER 2011 towarzyszył wyjątkowo interesujący program wydarzeń przygotowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z partnerami branżowymi. Odbyło się dziesięć specjalistycznych konferencji:

  • II Forum Elektroenergetyki Polskiej - Nowe Prawo energetyczne potrzebne od zaraz
  • Polsko – Indyjskie Forum Inwestycyjne
  • Energetyka jądrowa – bezpieczne i ekologiczne źródło energii
  • Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia - Wybrane zagadnienia pracy sieci elektroenergetyczne
  • Nowości techniczne w rozdzielnicach SN – zastosowanie i projektowanie
  • Energooszczędność w oświetleniu
  • Innowacyjność w produkcji rozdzielnic i sterownic niskonapięciowych produkowanych przez firmy członkowskie PSE
  • Wartsila Power Plants
  • Projektowanie instalacji przemysłowych w AutoCAD 3D

Pierwszego dnia targów wystawcy i goście targowi spotkali się na Wieczorze Branżowym w klimatycznych wnętrzach poznańskiego Starego Browaru. Podczas Gali Nagród wręczono Złote Medale MTP, Medale z okazji 90-lecia MTP, statuetki Acanthus Aureus, Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Puchar Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego. Dla wystawców okazją do spotkania, dyskusji i zabawy był także event „Energetyczna noc na Starym Rynku”.

NOWOŚCI NA TARGACH

Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były nowości prezentowane na stoiskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy EXPOPOWER zaprezentowali kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, były specjalnie oznakowane.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
wystawca
Byłem pierwszy raz i to co mnie pozytywnie zaskoczyło to brak tabunów studentów, tak charakterystycznych dla wielu innych imprez targowych tego typu w Polsce. Biorąc to pod uwage mysle, że 10k zwiedzających to naprawde niezły wynik i Poznań będzie coraz bardziej widoczny na targowej mapie Polski.
No avatar
Gość
Bardzo fajne targi, super mają infrastrukturę
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl