Dwie dekady Philips Lighting w Polsce - OŚWIETLENIE - POLSKA - HOLANDIA - PHILIPS LIGHTING - PIŁA - EDMUND LEWIŃSKI - VIDEOMAPPING - POLAM PIŁA - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW - OŚWIETLENIE PRZESTRZENI MIEJSKIEJ
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Dwie dekady Philips Lighting w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dwie dekady Philips Lighting w Polsce

Philips Lighting Poland obchodzi 20-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji, 25 maja firma zaprosiła do Piły swoich czołowych klientów oraz partnerów, którzy mieli okazję poznać dzisiejsze oblicze Philips Lighting Poland: nowoczesnego partnera w innowacjach z dziedziny oświetlenia. Przewidziano również liczne atrakcje i niespodzianki dla mieszkańców Piły.

„Stawiamy życie w lepszym świetle”... już od 20 lat!

 „Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy program, który jest nie tylko podsumowaniem dwudziestu minionych lat, lecz także pozwoli przedstawić dzisiejsze oblicze naszej firmy: doświadczonego partnera, oferującego nowoczesne i oszczędne rozwiązania oświetleniowe dla konsumentów i klientów: władz miast, architektów, zarządców budynków użyteczności publicznej”, mówi Edmund Lewiński, Prezes Zarządu Philips Lighting Poland.

Wśród gości zaproszonych na obchody w Pile jest grupa klientów Philips Lighting z Polski oraz krajów Europy środkowowschodniej, przedstawiciele władz Philips z centrali w Holandii, dziennikarze z mediów lokalnych i ogólnopolskich, a także osoby związane z prywatyzacją POLAM Piła, której finalizacja odbyła się w maju 1991 roku. Zaproszeni goście zwiedzili zakład produkcyjny oraz . Podczas wieczornej gali w Pilskim Domu Kultury wręczone zostały odznaczenia państwowe, wojewódzkie i miejskie dla osób, które w różny sposób przyczyniły się do rozwoju firmy w minionym dwudziestoleciu.

W Centrum Zastosowań Światła w Pile można poznać w praktyce nowoczesne, kompleksowe oraz energooszczędne rozwiązania oświetleniowe Philipsa

„Chcielibyśmy wykorzystać obecność zaproszonych gości, aby zaprezentować, w jaki sposób rozwiązania Philips odpowiadają dzisiejszym potrzebom i wyzwaniom, zarówno w skali globalnej, jak i w naszej części Europy”, podkreśla Prezes Edmund Lewiński. „Oświetlenie przyczynia się do obniżenia zużycia energii, poprawy bezpieczeństwa na drogach i ulicach, upiększa architekturę, zwiększa komfort osób pracujących w biurach, szkołach czy zakładach produkcyjnych czy wreszcie wpływa na emocje przeżywających zmagania sportowe, czego przykładem może być zaprojektowane przez Philips Lighting Poland oświetlenie stadionu miejskiego w Poznaniu - pierwszego polskiego stadionu gotowego na piłkarskie mistrzostwa Europy”

Philips Lighting Poland dla rozwoju lokalnej społeczności

Pilski Philips należy do największych pracodawców w regionie. „Dziś najważniejszym atutem naszej firmy są kompetencje jej pracowników. Mam na myśli nie tylko produkcję oświetleniową, lecz także obsługę procesów z nią związanych, jak logistyka, obsługa informatyczna czy wsparcie personalne” – mówi Prezes Edmund Lewiński. „Początkowy okres inwestycji Philips w Pile, upłynął na poznawaniu know-how, jakie mogliśmy zdobyć, będąc częścią największej firmy oświetleniowej świata. Obecnie, to pracownicy z Piły jeżdżą po całym świecie, aby inne jednostki Philips mogły korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia”.

Pilski Philips zatrudnia obecnie 4,6 tys. pracowników, jednak biorąc pod uwagę wszystkie podmioty współpracujące z firmą lub wydzielone z niej w osobne spółki, liczba jest ta znacznie większa. Obecność Philips w Pile ma wpływ na gospodarczy rozwój miasta i regionu. Przykładem może być Centrum Dystrybucyjne, zarządzane obecnie przez wyspecjalizowaną firmę logistyczną Ceva obsługującą dzisiaj nie tylko spółki Philips, lecz również inne firmy. „Jesteśmy gotowi stać się partnerem dla lokalnych władz zainteresowanych otwarciem naszego miasta i regionu na nowych inwestorów, którzy lokowaliby tutaj swój biznes”, podsumowuje Prezes Edmund Lewiński.

Zakłady Philips Lighting Poland w Pile

Philips Lighting Poland wspiera finansowo oraz przekazuje produkty oświetleniowe, sprzęt komputerowy i medyczny szkołom, szpitalom, kościołom, stowarzyszeniom oraz instytucjom pożytku publicznego z Piły i powiatu pilskiego. Firma wspiera wiele cennych inicjatyw promujących zdrowy tryb życia, takich jak Międzynarodowy Półmaraton Philipsa w Pile, należący do najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Od lat trwa współpraca z wyższymi uczelniami i szkołami, między innymi: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową oraz Wyższą Szkołą Biznesu w Pile. Pilski Philips pomaga w tworzeniu bazy dydaktycznej, funduje stypendia i nagrody, oferuje praktyki dla studentów oraz możliwość korzystania ze swoich laboratoriów. Najlepsi absolwenci po ukończeniu studiów mają możliwość rozpoczęcia pracy w firmie.

Koncert i pokaz videomappingu dla mieszkańców Piły

Na 20 urodziny Philips Lighting Poland przygotowane zostały również liczne atrakcje dla mieszkańców miasta i regionu. Jedną z nich jest koncert Patrycji Markowskiej i zespołu IRA, który odbędzie się 27 maja na Placu Staszica w Pile. Zaraz po nim pilska publiczność będzie mogła obejrzeć wyjątkowy spektakl świetlny, wykorzystujący nowoczesną technikę videomappingu. Dzięki niej „ożywiona” zostanie fasada budynku szkoły Policji przy Placu Staszica, która stanie się tłem świetlnego pokazu, opartego na dynamicznych scenach, animowanych postaciach i kolorach. Urodzinowy pokaz Philips w Pile ma być prezentacją praktycznie nieograniczonych możliwości, jakie daje nowoczesna technika oświetleniowa w kreowaniu atmosfery przestrzeni miejskiej.

Iluminacja na Placu Staszica w Pile

Philips Lighting Poland w Pile – najważniejsze fakty

 • 18-krotny wzrost sprzedaży w latach 1991-2010
 • Zwiększenie zatrudnienia o 1/3 w ciągu 20 lat
 • Blisko 450 mln euro inwestycji od 1991 (około 70% całkowitych inwestycji Philips w Polsce)
 • Najważniejsze projekty oświetleniowe w Polsce:
  – Zamek Królewski i Teatr Wielki w Warszawie
  – Zamek w Malborku, Katedra Gnieźnieńska, Kościół Mariacki i Ratusz w Gdańsku
  – Most Świętokrzyski i Siekierkowski w Warszawie, mosty we Włocławku i Płocku
  – Stadiony piłkarskie – m. in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy i Płocku
  – Wielka Krokiew w Zakopanem

Zakład Produkcyjny Philips Lighting Poland w Pile

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (6)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
20 lat oszukiwania ludzi i ich jawnego wykorzystywania złodzieje i pedały
No avatar
BABCIA
Kiedy wytniemy wszystkie drzewa w Polsce. Zobaczymy ,że pieniędzy nie da się zjeść.
No avatar
Robal
Jestem pracownikiem tej firmy. Pracownik fizyczny nie ma żadnych praw. Moobing to podstawa zarządzania. Jakieś smieszne oceny roczne które są wykorzystywane do znęcania się. Jak będziesz grzeczny i potulny dostaniesz ocenę 4 co za tym idzie spełniasz wymogi i dostaniesz podwyżkę. Jak dostaniesz 3 nie dostaniesz nic. jak dostaniesz 3 lata z rzędu ocenę 3 wylatujesz z pracy. od 4 miesięcy nie dostałem dnia wolnego który mi się należy z tytułu pracy 4 brygadowego. Jak chciałem przepustke na święta to zostałem potraktowany skandalicznie. Od 10 lat słyszę, że jest kryzys a kryzys mamy od 1939 roku. Czuję się jak niewolnik we własnym kraju który już pewno został pewno sprzedany.
No avatar
Gość
ja widziałem lepszy pokaz tego roku w Szczecinie http://youtu.be/80E_dCxP1js

mapping 3D to rewelacyjny patent, piękny mariaż sztuki i technologii!
Brak obrazka
Jak ktoś przegapił to tutaj można zobaczyć relację:
http://www.youtube.com/watch?v=M4810YDh32M
najlepiej fullscreen ;)
Brak obrazka
Niesamowite wrażenia akustyczno-wizualne podczas środowego pokazu videomappingu na murach Szkoły Policji. Polecam, jeśli ktoś ma możliwość, dzisiejszą powtórkę w Pile.
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl