Festiwal robotyki ROBOCOMP 2011 – już 14 maja - ROBOT - ROBOTYKA - AGH - ZAWODY - INTEGRA - KOŁO NAUKOWE - SUMO - ROBOCOMP - EAIIE - LINEFOLLOWER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Festiwal robotyki ROBOCOMP 2011 – już 14 maja
drukuj stronę
poleć znajomemu

Festiwal robotyki ROBOCOMP 2011 – już 14 maja

Fascynuje cię elektronika? Chciałbyś spróbować swoich sił w zawodach robotów mobilnych? Lubisz rywalizację? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi TAK, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję.

ROBOCOMP 2011 jest to druga edycja Festiwalu organizowanego przez Koło Naukowe INTEGRA działające przy Katedrze Automatyki, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podczas Festiwalu będzie możliwość zapoznania się ze stanowiskami firm specjalizujących się w automatyce, robotyce i elektronice. Naszym Festiwalem oferujemy niebywałą okazję do fantastycznego spędzenia wolnego czasu.

Zawody będą się składały z 2 części:

  • Faza eliminacji – zostanie wyłoniona grupa najlepszych konstrukcji wśród swoich kategorii (miejsce: Gmach Główny Akademii Górniczo-Hutniczej)
  • Finały – wyłonienie najlepszego robota wśród grup, które dostały się do finału (miejsce: pawilon U2)

Podczas zawodów zgłoszone roboty będą mogły konkurować w jednej z 4 kategorii głównych:

Sumo oraz mini sumo – w tej kategorii biorą udział autonomiczne roboty, których zadaniem jest wypchnięcie przeciwnika z ringu. Jest to bardzo widowiskowa kategoria, która gwarantuje niezapomniane wrażenia dla każdego kto  będzie się przyglądał walkom tych robotów.  Szybkość, spryt i zaawansowane algorytmy sterowania to główne przymioty sumo.


Linefollower
– atrakcyjna konkurencja, w której budujemy konstrukcję, której zadaniem jest podążanie za czarną linią. Wbrew pozorom  nie jest to proste zadnie – liczy się szybkość!

Nasz robot musi w jak najkrótszym czasie przejechać trasę od startu do mety, nie gubiąc linii , której kształty zwykle nie ułatwiają tego zadania. 


Freestyle
– w tej grupie nie ma ograniczeń, jedynym kryterium jakie jest brane pod uwagę, to zainteresowanie publiczności naszą konstrukcją. O wygranej zdecyduje profesjonalne Jury.

autor: Rafał Wędrychowicz


Konkurencja dodatkowa – jest to nowa podgrupa, w której są zawarte takie konkurencje jak:

  • Micromouse – wygrywa konstrukcja, która w najkrótszym czasie przejedzie labirynt
  • Nano i micro sumo – walki pomiędzy robotami, których rozmiary są zdecydowanie mniejsze niż w standardowym sumo.
  • Wyścigi robotów kroczących – występują tu roboty kroczący (nie jeżdżące!),  które mogą się poruszać się na dwóch jak i więcej nogach.

Dla uczestników tej kategorii przewidzieliśmy specjalne dyplomy uczestnictwa.

autor: Rafał Wędrychowicz

autor: Rafał Wędrychowicz


Podczas festiwalu robotyki ROBOCOMP 2011 będzie możliwość wygrania wielu wartościowych nagród (całkowita pula przeznaczona na wygrane sięga    15 000 zł).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Robotyki. Jesteśmy przekonani, że atmosfera panująca na AGH wraz z emocjami towarzyszącymi zawodom sprawi, że ROBOCOMP 2011 pozostanie na długo w pamięci zarówno uczestników, jak i publiczności. 
 

Więcej informacji: www.robocomp.info lub ROBOCOMP na Facebook.com
 

www.integra.agh.edu.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl