Pierwszy diodowy zamiennik żarówki 60W dostępny na polskim rynku - PHILIPS - ŻARÓWKA LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - E27 - MASTER LEDBULB - 12W - PHILIPS MASTER LEDBULB 12W - TRZONEK E27
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Pierwszy diodowy zamiennik żarówki 60W dostępny na polskim rynku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwszy diodowy zamiennik żarówki 60W dostępny na polskim rynku

fot. Philips

Philips wprowadza na polski rynek pierwsze LED’owe źródło światła będące pełnowartościowym zamiennikiem dla tradycyjnej żarówki o mocy 60W. MASTER LEDbulb o mocy 12W będzie dostępny w sklepach oraz hurtowniach oświetleniowych od października.

Parametry uzyskiwane dotychczas przez diodowe źródła światła powodowały, że były one przede wszystkim stosowane jako dekoracyjny element oświetlenia wnętrz. Wprowadzony przez Philips MASTER LEDbulb o mocy 12W oznacza prawdziwą rewolucję oświetleniową: po raz pierwszy w historii diodowe źródło gwarantuje światło w pełni odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 60W.
Strumień świetlny nowego źródła Philips wynosi 806 lumenów – czyli o prawie 100 lumenów światła więcej niż dawała „sześćdziesiątka”.

Nowy MASTER LEDbulb jest źródłem o temperaturze barwowej 2700 kelwinów. Uzyskane dzięki temu światło ciepłobiałe dokładnie odpowiada tradycyjnej żarówce. Jest to niezmiernie ważny efekt z punktu widzenia konsumentów, którzy – do tej pory – często skarżyli się na zbyt „chłodne” i „blade” światło emitowane przez diody.

Trwałość nowego produktu Philips wynosi aż 25 tysięcy godzin trwałości, co oznacza, że będzie on świecił 25 lat. MASTER LEDbulb 12W posiada możliwość regulacji strumienia świetlnego (ściemniania). Produkt jest dostępny z trzonkiem E27.

„Ten produkt w pełni odzwierciedla naszą firmową strategię wprowadzania znaczących innowacji we właściwym czasie. LED’owy odpowiednik tradycyjnej żarówki 60W to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bardzo wydajne, a zarazem niezwykle oszczędne źródła światła. Należy podkreślić fakt, że zastąpienie najpopularniejszej tradycyjnej żarówki 60W jej odpowiednikiem, jest pokonaniem pewnej bariery, umożliwiającym powszechne zastosowanie technologii LED. Jestem przekonany, że będzie to wynalazek na miarę innych słynnych innowacji, które Philips jako pierwszy wprowadził na rynek: płyty kompaktowej, trójgłowicowej golarki elektrycznej, czy – odnosząc się do branży oświetleniowej – energooszczędnej świetlówki kompaktowej” – mówi Romuald Wojtkowiak, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy Philips Lighting Poland.

MASTER LEDbulb 12W jest ofertą zarówno do klientów instytucjonalnych (jak np. hotele czy budynki użyteczności publicznej), jak i indywidualnych.

Nowe źródło jest bardzo zbliżone do produktu, który w ubiegłym roku został zgłoszony przez Philips Lighting do zorganizowanego przez amerykański departament energii konkursu L-Prize. Konkurs ten ma wyłonić masowy zamiennik tradycyjnych żarówek 60W i zaoszczędzić tym samym w całych Stanach Zjednoczonych 34 terawatogodziny energii elektrycznej rocznie. LED’owe źródło Philips zostało zgłoszone jako pierwsze, które spełnia wymagane kryteria: m. in. moc 10 watów, strumień świetlny 900 lumenów, wskaźnik oddawania barw powyżej 90, temperatura barwowa w przedziale od 2700K do 3000K oraz trwałość minimum 25 tysięcy godzin.

Ufundowana przez amerykański rząd nagroda dla zwycięzcy konkursu wynosi 10 milionów dolarów. LED’owe źródło światła Philips biorące udział w L-Prize zostało uznane za jeden z 50 największych wynalazków ubiegłego roku przez magazyn „Time”.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (13)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Kuba, barwa światła w świetlówkach jest do dupy..
No avatar
Kuba
Klaus, 8W to Wam napisał Chińczyk, ale rzeczywistość jest taka że większość zarówek diodowych pobiera znacznie więcej prądu, gdy zmierzymy wartości skuteczne. Szukaliśmy dobrej żarówki LED która nie weźmie więcej niż 10W, tą Waszą próbowaliśmy, niestety po zmierzeniu wartości skutecznych okazało się ze ta zarówka bierze prawie 15W. Więc jej skuteczność jest gorsza od zwykłej świetlówki za 20PLN.
Chyba że ktoś ma stary licznik, to można sobie zamontować, ale i tak niedługo wszyscy będą mieć nowe liczniki, więc raczej nie polecam tego typu chińskich wynalazków.
No avatar
Klaus
Sprawność tej żarówki nie jest rewelacyjna. Zresztą konstrukcja w postaci radiatora świadczy o tym, że produkt emituje dużo ciepła. Na rynku są już diodowe zamienniki dla 60W pobierające znacznie mniej energii, np. 8W żarówka Hikari.
No avatar
neo
jeszcze raz ja ,czasami to troche drwie z tych oszczędnosci ,reklamy wyłaczaj zasilacze itp ,a nich mi jakis energetyk napisze ile procent energii elektrycznej tracimy w polsce na upływnosci izolatorów z tytułu brudu na liniach przesyłowych wn i sn niemcy opracowali metodę czyszczenia izolatorów pod napięciem ,a co słychać u nas
No avatar
neo
zobaczymy relacje,pewnie cena kosmos ale pewnie lobby żarowek energooszczędnych blokuje leda wpakowali kupe kasy w linie produkcyjne a tu zaczynaja robic ledy
No avatar
elektryk
To teraz policzmy: mam 10 opraw w domu = 1500zł Myślę że te 12W będą jeszcze droższe niż 150zł. Także wątpię że żarówki ledowe będą cieszyły się popularnością w Polsce
No avatar
Żarówka 6 W Philipsa kosztuje około 150 zł.
No avatar
NEO
a jaka jest cena tego tworu??????????
No avatar
Konrad Ludwiczak
nawiązując do pytania Gościa, wolę wiedzieć prawdziwą różnicę między żarówką LED philipsa a innej firmy która również jest dostępna na naszym rynku. Nie kwestionuje w mistrzostwo philipsa, ale jednak jestem ciekaw.
Brak obrazka
tak, ale przecież nie używasz źródeł światła przez 24h/dobe
No avatar
@penetrator
25*365*24= 219,000 godzin to prawie rząd wielkości więcej niż 25,000
No avatar
penetrator
25lat > 25 tys h
No avatar
Gość
"cieplobiale swiatlo" brzmi niezle i po wycofaniu szescdziesiatek moze przekonac nawet przxecietnego kowalskiego - pytanie jak z cena i faktyczna dostepnoscia?
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl