Niecodzienne zastosowania LED-ów - CIEKAWOSTKI - DIODY LED - NOWINKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Niecodzienne zastosowania LED-ów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Niecodzienne zastosowania LED-ów

Od czasu wynalezienia diod LED w 1962 minęło już prawie pół wieku. Przez ten czas jej zastosowanie ewoluowało. Dziś diody można spotkać na każdym kroku: w telewizorach i monitorach, do oświetlania zewnętrznego i wewnętrznego. Diody zastępują źródła świateł praktycznie wszędzie: w oświetlaniu ulic, sygnalizacji świetlnej, w domach czy w motoryzacji. W poniższym wpisie prezentuję nietypowe zastosowania diod w życiu codziennym. Zapraszam do lektury.

Diody LED doskonale nadają się jako element ozdobny do szprych w kołach rowerów. Efekt jest jest fantastyczny i z pewnością zwróci uwagę niejednego rowerzysty.

 

Kolejnym interesującym zastosowaniem jest użycie diod LED do celów marketingowych - mam tu na myśli ekspozycję drogich mocnych trunków. Z pewnością klienci zwrócą uwagę na świecącą butelkę i nawet osoby niepijące zapragną kupić trunek tylko dla butelki. Co więcej butelka umożliwia edycję napisu na wyświetlaczu. Panie i w szczególności Panowie - czy nie skusilibyście się na zakup wódeczki w tak fantastycznym opakowaniu?

 

 

 

A teraz coś dla fanów dyskotek i nocnych imprez: T-shirt TechnoTeez.

Chcesz być "świecącą duszą towarzystwa"? A może tak pochłania Cię muzyka że oprócz swoich emocji wyrażonych tańcem zaprezentujesz dźwięk na własnej koszulce?

Jeśli tak fantastycznym rozwiązaniem dla Ciebie będzie LED-owa koszulka. Poniższy film przedstawia sposób działania.


Kolejnym interesującym zastosowanie diod LED może być użycie ich w przedmiotach codziennego użytku lub zabawkach dla dzieci takich jak balony. Poniższe zdjęcia prezentują diody w baterii łazienkowej, w ławce oraz w balonach. W baterii łazienkowej fajną sztuczką jest zmiana koloru wody w zależności od temperatury.

 

 

 

Jednym z najbardziej nietypowych zastosowań diod ale i moim zdaniem bezsensownych jest montaż LED-ów w desce do surfowania. Co prawda fani nocnych fal mogą polemizować, jednak oświetlenie w desce nie zapewnia wystarczającej widoczności i nocne surfowanie można uznać za niebezpiecznie.

 

 

 

Nietypowych przykładów zastosowań LED-ów można podawać setki. Ciekawa jestem jakie konstrukcje wg was są najbardziej nietypowe/bzdurne lub genialne?

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Mingo mango
Miłe
No avatar
makak
fajnie więcej takich nowinek
No avatar
NEO
napisze krótko led mnie kręci ,pomysły ciekawe zastanawiam sie własnie nad podobnym przedsięwzieciem pozdrawiam

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
Serwis elektroniki użytkowej Serwis elektroniki użytkowej Zamieszczamy tu wątki dot. serwisu elektroniki użytkowej, pomysły rozwiązań i problemy na które ...
Automania Automania Grupa zrzeszająca pasjonatów czterech kółek.
Serwery dedykowane LINUX Serwery dedykowane LINUX Problemy,porady, ciekawe rozwiązania związane z serwerami dedykowanymi postawionymi na LINUX'is ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl