Wyłączajcie ładowarki z kontaktów. - ENERGIA - TELEFON - ŁADOWARKA - STRATY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Wyłączajcie ładowarki z kontaktów.
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłączajcie ładowarki z kontaktów.

Awatar użytkownika
autor: sq7jzi

W Polsce jest około 38mln ludzi. Zarejestrowanych jest 45mln telefonów komórkowych.

W Polsce jest około 38mln ludzi.

Zarejestrowanych jest 45mln telefonów komórkowych.

Jedna ładowarka pobiera w stanie spoczynku - czyli gdy jest podłączona do prądu ale nic nie ładuje - około 0.08W, zmierzone na ładowarce od telefonu SAMSUNG.

Jeśli przyjąć to za średnią to 44mln ładowarek w kontaktach razy 0.08W daje 3.5mln W zużywanej energii.

Teraz, jeśli przyjmiemy, że tylko 10% z tego jest w kontaktach, co uważam za zdrowo zaniżoną wartość to da nam to 352000 Watów traconej bezpowrotnie energii elektrycznej.

Wyłączajmy więc ładowarki z kontaktów.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
Inne artykuły tego użytkownika:
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (16)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
świetlik
Jeśli mogę coś podpowiedzieć szanownemu koledze to zupełnie niezłym rozwiązaniem tego problemu mogło by być stworzenie ładowarki na bateryjki słoneczne. Już wyprodukowano nawet taką komórkę, która ma ogniwo słoneczne w sobie a raczej na obudowie. Jeśli mógłbym jeszcze dodac do tego że istnieje luka na rynku w tym temacie to pomysł na biznes wydaje się sensowny. W każdym razie to idealna okazja do zarabiania dla bezrobotnych elektroników. W takich sklepach jak choćby Castorama itp. Lampkę solarną można już kupić za 5zł. Czy trzeba pisać tu coś jeszcze ? :)
No avatar
prot
Po pierwsze przy pomocy woltomierza i amperomierza to można w sieci prądu przemiennego zmierzyć VA, a nie W.
Po drugie 350 kW to moc pierwszej lepszej dużej pompy w średniej wielkości zakładzie.
Oznacza to tyle, że oszczędności uzyskane dzięki odłączeniu ładowarek przez 10% populacji skompensuje Kowalski, który zapomni na noc wyłączyć jeden pstryk.
Swoją drogą, czy zastanawiał się ktoś ile energii pochłania napisanie jednego krótkiego postu?
Praca PC-ta, infrastruktury internetowej, ciągła (!) praca serwerów obsługujących formum, serwery odpowiadające za pracę sieci www, klimatyzacja tego wszystkiego.
Wyłączenie komputera, pralki, lodówki pozwoli zaoszczędzić dużo więcej energii niż odłączenie jakiejś ładowarki, tylko co w zamian?
No avatar
Piotr
To nieświadomy - bo w dobrej wierze - przejaw _EKOTERRORYZMU_. To moja energia, w moim domu, za którą zapłaciłem z własnych zarobionych przez siebie pieniędzy i jeśli zapragnę będę ją "wpuszczał w ziemię" I NIKOMU NIC DO TEGO.

W domu mam bardzo dużo pasywnych odbiorników: rekuperator, rejestrator CCTV, kamery CCTV, oświetlenie korytarza, sterownik PLC, podgrzewacz wody, alarm - wszystko 24h- i dokąd za to płacę z własnych pieniędzy to takie umoralniające gatki jak ktoś już napisał mam w d....

Nie mówiąc już o tym że jednak fabryka aluminium w ciągu godziny zużywa to co zaoszczędzisz w ciągu roku dzięki akcji 30 mln Polaków. Brak logiki.
Brak obrazka
Nie, moje założenia są poparte własnymi obserwacjami na mojej własnej osobie oraz na podstawie rozmów ze znajomymi i rodziną, nie wiem ile to osób, nie liczyłem, 100 raczej nie będzie. Trochę też w tym zgadywania.
No avatar
Gość
czy twoje założenia są poparte przeprowadzeniem jakiejś ankiety na próbie badawczej minimum 100 osób?
Brak obrazka
...Ciekawe co na to pracownicy elektrowni ? Oni mają płacone od ilości
sprzedanej energii. Polska ma nadwyżki mocy...

Ano właśnie, to też ciekawa sprawa, przecież wszyscy trąbią w kółko o obniżeniu zużywania energii a tu powstaje problem społeczny, gdyż ludzie zaczynają mniej przez to zarabiać a czasem też tracą pracę.
Każdy medal jak widać ma dwa końce.
No avatar
inkwizytorstarszy
Ciekawe co na to pracownicy elektrowni ? Oni mają płacone od ilości
sprzedanej energii. Polska ma nadwyżki mocy.
No avatar
rotterdamus
...gosc napisal: "mam to w d..."ale to, ze produkcja tej bzdurnie traconej energii kosztuje na swiecie -zabor ...mld .kubikow tlenu per sec.. to tez masz w d....Jak zostaniesz zmuszony zyc w bunkrze z powodu anomalii pogodowych to pogadamy...
Ps.myslisz moze,iz Twoja wypowiedz jest "cool"ale to poziom kabotynizmu !pozdro
Brak obrazka
No dobrze, ale nie popadajmy w paranoje.
;)
No avatar
student
mój wykładowca na polibudzie ma pierdolca na na punkcie prądu, chodzi i wyłącza światło na korytarzach na uczelni
Brak obrazka
Tak. Założyłem te 10%, aczkolwiek, uważam to za zdrowo zaniżoną wartość.
Moc pobieraną przez ładowarkę policzyłem podłączając w obwód miernik napięcia i miernik prądu i po prostu policzyłem.
Wielokrotnie sam się złapałem na tym, że 2 ładowarki są jednocześnie w kontaktach, do tego bym jeszcze wziął pod uwagę bez sensu włączone inne rzeczy, np. Komputer, teoretycznie wyłączony, ale nie tak do końca. Telewizory na czuwaniu, pralki elektroniczne mimo, że nie piorą i pewnie można by tak długo wymieniać.
Co zaś do http://demotywatory.pl/1259835/Ale-Ty
to weźcie pod uwagę, że jeśli ludzie kiedyś ;) nauczą się wreszcie oszczędzać prąd w domach to i będą zwracali automatycznie uwagę na oszczędzanie go gdzie indziej.
No avatar
Gość
mam to w d.....
No avatar
trtt
http://demotywatory.pl/1259835/Ale-Ty
Brak obrazka
wszyscy nie, sq7jzi zakłada że 10%, za nisko sam przyłapałem się, że w domu 3 są ciągle włączone, do tego jeszcze kilka innych zbędnych
No avatar
To jest, mam rozumieć, tylko założenie. Niemożliwe przecież jest by wszyscy użytkownicy mieli na raz włączone wszystkie ładowarki. Watt 3,5MW czyli na godzinę daje 3,5 miliona Wh.
No avatar
Watt
3,5MW ale w ciągu godziny czy dnia?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej
Projektanci sieci elektroenergetycznych nN i SN Projektanci sieci ... Pomocna dłoń w problemach związanych z projektowanie nowych i modernizowaniem istniejących sieci ...
Zasilacze laboratoryjne Zasilacze laboratoryjne Zapraszam wszystkich elektroników tych zaawansowanych i początkujących do grupy, gdzie poruszane będą ...
Rolnictwo energetyczne Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl