Termowizyjne kamery Flir dla przemysłu - KAMERY TERMOWIZYJNE - TME - TRANSFER MULTISORT ELEKTRONIK - FLIR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Termowizyjne kamery Flir dla przemysłu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Termowizyjne kamery Flir dla przemysłu

fot. TME

Termowizja jest metodą diagnostyczną, opartą na obserwacji promieniowania podczerwonego emitowanego przez każde ciało o temperaturze wyższej od zera absolutnego i zamianie tego promieniowania w obraz, światło widzialne. Zmiany temperatury mogą sygnalizować problemy, które możemy dzięki kamerze termowizyjnej wykryć i zlokalizować, a tym samym zapobiec poważniejszym konsekwencjom.

O firmie TME 

Transfer Multisort Elektronik jest europejskim dostawcą elementów elektronicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej działającym na rynku od 20 lat.
Dzięki nowoczesnemu systemowi logistycznemu i zautomatyzowanemu magazynowi jesteśmy w stanie w ciągu 24 godzin dostarczyć zamówione produkty. Zatrudniamy ponad 30 inżynierów z dziedzin elektroniki, elektrotechniki i automatyki, którzy czekają na Państwa pytania i służą fachową poradą.
Oferta firmy to prawie 70 tys. produktów od kilkuset renomowanych producentów. Zaawansowana wyszukiwarka na stronie www.tme.pl ułatwia poruszanie się po naszej ofercie, informując jednocześnie o cenach, stanach magazynowych i czasie dostawy.
Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z bezpłatnym katalogiem dla firm, który zawiera szczegółowy opis 35 tys. artykułów.

Z przyjemnością informujemy, że oferta przyrządów pomiarowych oferowanych przez firmę TME została rozszerzona o kamery termowizyjne firmy FLIR Systems AB światowego lidera z dziedziny termowizji. W ofercie znajdują się kamery serii „i” - przemysłowe, charakteryzujące się znakomitą jakością wykonania przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.

O firmie FLIR Systems

Firma FLIR jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji kamer termowizyjnych używanych na całym świecie do takich zastosowań, jak: konserwacja i utrzymanie ruchu, badania i rozwój produktu, monitoring procesu technologicznego, inspekcje budynków i wiele innych. Firma FLIR posiada pięć zakładów produkcyjnych w USA (Portland, Boston i Santa Barbara), Szwecji (Sztokholm) i Estonii (Tallinn), a także prowadzi biura bezpośredniej sprzedaży i serwisu w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Brazylii, Chinach, Japonii i Australii. Firma zatrudnia ponad 1400 specjalistów z dziedziny promieniowania podczerwonego i obsługuje międzynarodowe rynki poprzez sieć regionalnych biur sprzedaży i serwisu.

Firma FLIR Systems rozszerza rodzinę swoich kamer termowizyjnych i wprowadziła na rynek dwa nowe modele kompaktowych kamer termowizyjnych przeznaczonych do wykrywania i usuwania problemów w trudnych środowiskach elektroenergetyki i przemysłu. Kamery są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników do szerokiego zakresu aplikacji.

Najbardziej atrakcyjnymi cechami serii kamer kompaktowych firmy FLIR obejmującej trzy wersje FLIR i40, FLIR i50 i FLIR i60 są:

 

 • Kamera cyfrowa
  Rozdzielczość do 2,3 MP z oświetleniem obiektu (diody LED) zapewnia ostre obrazy bez względu na warunki oświetlenia zewnętrznego
 • Funkcja Obraz w Obrazie (PiP)
  Umożliwia użytkownikowi nakładanie i skalowanie obrazu widzialnego i termowizyjnego
 • Dokładność ± 2% oraz czułość termiczna 0,1°C
  Zapewnia rozdzielczość niezbędną do szybszego i łatwiejszego znalezienia przyczyny problemu
 • Szeroki zakres temperatur
  Mierzy od -20 do +350°C ze szczególną przydatnością do badania urządzeń mechanicznych i elektrycznych
 • Mała i lekka (tylko 600g)
 • Wbudowane oświetlenie obiektu (diody LED)
  Umożliwia wykonywanie pomiarów w ciemnym otoczeniu
 • Radiometryczne obrazy w formacie JPEG
  Opatentowana technika zapisywania obrazów w formacie JPEG do łatwego przesyłania pocztą elektroniczną oraz analizy za pomocą oprogramowania QuickReport™ PC Software (wchodzi w skład zestawu).
 • Akumulator Li-Ion
  Zapewnia 5 godzin ciągłej pracy
 • Funkcja Min/Max
  Punktowy znacznik wskazuje minimalną lub maksymalną temperaturę na zaznaczonym obszarze
 • Galeria miniatur zarejestrowanych obrazów
  Przedstawia kompletny przegląd wyników przeprowadzonych pomiarów
 • Laserowy wskaźnik
  Wbudowany laserowy wskaźnik zwiększa dokładność prowadząc użytkownika do anomalii na obiekcie (tylko FLIR i50 i i60)

 

Rys. Kamera FLIR i50 i przykładowy widok wyświetlacza

Prezentując kamery z serii „i” nie można zapomnieć o kamerach termowizyjnych FLIR i5 oraz i7 typu „wyceluj-sfotografuj-wykryj”. Te uniwersalne, ręczne, małe i lekkie kamery termowizyjne są odpowiedzią firmy FLIR Systems na rosnące ceny energii, zanieczyszczone środowisko oraz wynikające z tego problemy utrzymania ruchu urządzeń w przemyśle, handlu i budynkach mieszkalnych, powodują wzrost zapotrzebowania na dostępne cenowo przyrządy, które są w stanie szybko zdiagnozować problemy eksploatacyjne.

FLIR i7


FLIR i5 była pierwszą kamerą termowizyjną tego rodzaju, jeśli chodzi o ciężar, rozmiar, funkcjonalność i cenę. Mając masę 340 g i długość 22 cm, stała się najlżejszą i najbardziej kompaktową przenośną kamerą termowizyjną tej klasy dostępną na rynku. Dzięki znacznie uproszczonej obsłudze kamera termowizyjna FLIR i5 produkuje natychmiast obrazy w podczerwieni w formacie JPG w wysokiej jakości, zawierające wszystkie niezbędne dane dotyczące temperatury, które można zapamiętywać i transferować w celu dalszej analizy.

obraz z kamery FLIR i5


Obecnie dostępna jest także kamera FLIR i7, która przy tej samej masie i wymiarach co i5 daje nam możliwość pomiaru temperatury w szerszym zakresie, bo od -20°C do +250°C. Zastosowana matryca o rozdzielczości 120x120 pikseli oraz powiększone pole widzenia 25°x25° sprawiają, że model Flir i7 jest zbliżony parametrami do kamer o oznaczeniu Flir i40. Dzięki niewielkim wymiarom i masie oraz łatwości obsługi, urządzenia te są idealnymi przyrządami diagnostycznymi dla służb utrzymania ruchu. Kamery są dostarczane w kompletnym zestawie, który zawiera: kamerę, kartę mini SD,  adapter mini SD adapter, ładowarkę/zasilacz, oprogramowanie, przewód mini USB do komunikacji z PC, pasek na rękę, twardą walizkę przenośną.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Za jakość trzeba zapłacić
No avatar
Gość
drogie;/
No avatar
Tehnik
te kamerki to solidna jakośc w naprawdę przystępnej cenie
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl