Relacja z I Kongresu Elektryki Polskiej
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Relacja z I Kongresu Elektryki Polskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relacja z I Kongresu Elektryki Polskiej

Na auli głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 2-4 września odbyły się pierwsze obrady Kongresu Elektryki Polskiej pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz wysokim patronatem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Kongres został zorganizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a jego hasło to „Elektryka polska tradycja, teraźniejszość i przyszłość”.

Kongres miał na celu określenie diagnozy stanu elektryki polskiej na początku XXI wieku, a także zdefiniowanie strategicznych kierunków rozwoju tej bardzo istotnej dla naszego kraju gałęzi nauki i techniki. Był to pierwszy tego typu kongres, który skupił nie tylko grono elektryków ale również przedstawicieli szerzej rozumianej branży elektrycznej jak elektroników, automatyków, informatyków, specjalistów od telekomunikacji, transportu elektrycznego i wielu innych pokrewnych dziedzin.
W Kongresie, ze względu na swoją bogatą tematykę uczestniczyło wielu przedstawicieli nauki i przemysłu polskiego. Kongres swą tematyką objął wiele nurtujących problemów dotyczących branży elektrycznej jak: Rozwój przemysłu elektrotechnicznego w Polsce, Energetyka jądrowa w naszym kraju, Organizacja zaplecza naukowo – technicznego, Nowoczesne rozwiązania elektryczne w pojazdach, trendy rozwoju matematyki na potrzeby nowoczesnej elektrotechniki i wiele innych. Wśród prelegentów pojawiły się takie osoby jak prof. dr hab. inż. Tadeusz Skoczkowski mówiąc na temat Ustawy o efektywności energetycznej, prof. dr hab. Aleksander Sieroń, który przedstawił wyniki badań dotyczące wpływu pola elektromagnetycznego na leczenie ran, ponadto prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek mówiąc o nowych metodach matematycznych w elektrotechnice, a także wiele innych znamienitych osobistości.
Podczas Kongresu na specjalnie wyznaczonych stoiskach prezentowały się także firmy z branż związanych z elektryką, między innymi Elektroonline.pl, która przy współpracy z TVPW, transmitowała na żywo przebieg z I Kongresu Elektryki Polskiej.

Na Kongresie nie zabrakło również delegacji z środowiska białostockiego, między innymi widoczni na zdjęciu poniżej w kolejności:, dr inż. Jerzy Kołłątaj pracownik Politechniki Białostockiej, Paweł Nowakowski Prezes Studenckiego Koła SEP przy PB oraz Bogusław Łącki Prezes Białostockiego Oddziału SEP.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl