Pakiety solarne - darmowe źródło energii - SOLAR - PAKIETY SOLARNE - CIEPŁA WODA - OGRZEWANIE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Pakiety solarne - darmowe źródło energii
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pakiety solarne - darmowe źródło energii

Pakiety solarne jest to zestaw elementów to wytwarzania ciepłej wody użytkowej za pomocą energii słonecznej.

Energia słoneczna jest darmowa energią więc można stwierdzić, że pakiety solarne solarne praktycznie bezpłatnymi nie ograniczonym źródłem ciepłej wody użytkowej. Rosnące ceny paliw kopalnych powodują wzrost kosztów uzyskania ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie pakietów solarnych obniża koszty wytwarzania ciepłej wody, przyczynia się do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych. Pakiety solarne są bardzo ekologicznym źródłem ciepłej wody. Powierzchnia 4m2 kolektorów słonecznych zapobiega przedostawaniu się do atmosfery jednej tony dwutlenku węgla rocznie w porównaniu z nowoczesnym kotłem gazowym. W Polsce w zależności od miejsca dostarcza od 950 do 1500 kWh na każdy m2 powierzchni poziomej. W uproszczeniu przyjmuje się, że jest około 1000 kWh/m2/rok. Odpowiada to energii zawartej w 100 litrach oleju opałowego. W okresie letnim pakiet solarnym może pokryć nawet do 100%, a w ciągu całego roku średnio pokrywa około 60% zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Pakiety solarne pozwalają pokryć również:
- wspomaganie niskotemperaturowego centralnego ogrzewania w 10-12%,
- sezonowe podgrzewanie np. wody w basenie do 90%.

W skrócie zasadę działania pakietu solarnego możemy opisać następująco:
Kolektor nagrzewa się gdy pada na niego światło, a następnie oddaje ciepło do płynu solarnego, który przepływa przez rurki w kolektorze. Płyn solarny przepompowywany jest do wężownicy w podgrzewaczu wody, gdzie oddaje ciepło do wody użytkowej. Całość pracy pakietu solarnego jest regulowana za pomocą komputerowego sterownika oraz zabezpieczona przez szereg elementów wchodzących w skład pakietu.

PANEL SOLARNY FIRMY VIESSMANN

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
pablo
Jak kształtują się cenowo panele solarne większej mocy?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska Grupa zrzeszająca pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej.
Zasilacze laboratoryjne Zasilacze laboratoryjne Zapraszam wszystkich elektroników tych zaawansowanych i początkujących do grupy, gdzie poruszane będą ...
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej
Serwis elektroniki użytkowej Serwis elektroniki użytkowej Zamieszczamy tu wątki dot. serwisu elektroniki użytkowej, pomysły rozwiązań i problemy na które ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl