Własna elektrownia wiatrowa - przybliżone cenniki - CENNIK - PRODUCENT - PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE WIATROWE - ORIENTACYJNE CENY ELEKTROWNI WIATROWYCH
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Własna elektrownia wiatrowa - przybliżone cenniki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Własna elektrownia wiatrowa - przybliżone cenniki

Elektrownie przydomowe mogą służyć jako dodatkowe źródło energii, które w pewnym stopniu uniezależnia od sieci lokalnego dystrybutora energii elektrycznej.

Elektrownia taka może dostarczać prąd na potrzeby odbiornika wydzielonego, krótko mówiąc działającego niezależnie od sieci elektroenergetycznej.
Może to być :
- obwód niezależny w domu niskonapęciowy np.oświetlenie czy ogrzewanie podłogowe
- cała instalacja odłączona od sieci energetycznej lub za pomocą komputera, który steruje przełączaniem zasilania.
Wybór wielkości , typu elektrowni wiatrowej oraz określonego rozwiązania zależy od tego, czemu elektrownia ma służyć.
Należy jednak przed przystąpieniem do planowania wykonać potrzebne ekspertyzy, pomiary, badania np. zmienności siły kierunku wiatrów w danym miejscu .
Przydomowe elektrownie wiatrowe są całkowicie niezależnymi źródłami energii, w których instaluje się jeden z dwóch rodzajów prądnic:

1) prądu stałego,

2) małe, trójfazowe - asynchroniczne.
Elektrownie z prądnicą prądu stałego mogą zasilać obiekty jednakże muszą być wyposażone w regulator napięcia i akumulatory do gromadzenia energii.
Wypadku gdy mają dostarczać prąd przemienny konieczne jest zastosowanie falownika.
Moc elektrowni wiatrowych przydomowych dzieli się na modele "mikro", "małe" i "duże".

Do zasilania domów stosuje się głównie dwa pierwsze rodzaje.
Mikro elektrownie zazwyczaj mają moc nieprzekraczającą 100 W, średnie modele to moce od 100 W do 50 kW. Duże to około 100 kW.

Ile to kosztuje? (ceny netto)

Mała, nowa elektrownia wiatrowa o mocy:

100 W - ok. 150 euro (615 zł)

500 W - ok. 750 euro (3000 zł)

2-3 kW - ponad 2500 euro (10 250 zł)

15 kW - ok. 15 850 euro (65 000 zł)


Poniższy cennik dotyczy już średnich elektrowni wiatrowych:Im mniejsza moc elektrowni, tym zwykle dłuższy czas zwrotu poniesionych kosztów.
Ceny podane być może nie są już aktualne ale dają pewien obraz cenowy.Zainteresowanych odsyłam pod poniższy link gdzie zawarte są ceny z konkretnymi turbinami producenta.

http://www.tanieelektrowniewiatrowe.pl/oferta#modele
cdn.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (20)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Tak ceny podane wyżej to zapewne cena turbiny i generatora, a już niżej to kompletne- turbina, generator, kontroler, przetwornica?, akumulatory? maszt? Super tanio! tak że elektrownia 500W nie 750 euro a ~1750 euro.
Pozdrawiam
No avatar
myslacy
Koszt w chwili obecnej budowy takiej elektrowni jest nieoplacalny te zestawy nawet po dofinansowaniu sa bardzo drogie wydajac te pieniadze na zakup pradu mam spokoj pare lat zero kosztow serwisu zero latania za wszystkimi pozwoleniami zero kosztow za przylaczenie do sieci itp.jak zwykle zamiast uproscic to wszystko komplikuja a co jak nie wezme kredytu to nie mam dofinansowania patrzac na to wszystko witamy w Polsce zagmatwac wszystko skoro ja indywidualnie ograniczam emisje co2 dlaczego nie mam lepszych warunkow panstwo jednak broni firmy energetyczne nic nowego ja inwestuje w cos zwrot po 15 latach nie jest taki pewny warunki atmosferyczne moze zmiana prawa koszty eksploatacji itp.. i po ptokach nawet smieszny koszt kredytu moze we Frankach tak ludzi nabili w butelke ja bym radzil sie wstrzymac jak zaczna placic kary za emisje co2 to i rzad po rozum do glowy pojdzie ze trzeba ludziom naprawde pomoc a nie wydoic
No avatar
Gość
Moża mi ktoś odpisze gdzie można kupić taką elektrownię o mocy 500 za 750 euro Jeżeli gdzieś takie są to kupuję natychmiast.
mmój tel 602 514 916
No avatar
Angelika Cz.
Zapraszamy do nas jesteśmy producentem przydomowych elektrowni wiatrowych woj.dolnośląskie : http://www.polskie-wiatraki.pl/
No avatar
BrasiT
Autoryzowany przedstawiciel producentów systemów energii odnawialnej i oświetlenia LED: elektrownie wiatrowe, kolektory słoneczne,fotoogniwa,systemy hybrydowe, lampy uliczne LED, itd.

www.brasit.pl


ZAPRASZAMY!!
No avatar
Harnaś
Wiatraki pionowe do lamusa, przyszłość to wiatraki pionowe XXI wieku.
Zapraszam do przyszłości: http://youtu.be/n7wkkL2TiDw
http://youtu.be/guJh1fqgevU

No avatar
Inżynier
"Dla przykładu średnia cena odbioru to ok 25gr/kWh. Czyli siłownia o mocy maksymalnej 1kw,zakłada się 30% sprawności(straty,dni bezwietrzne,przesył,konserwacje) czyli 330 vat x0.25zł=82,50 za godzinę,na tyle taka elektrownia jest w stanie wyprodukować prądu x24h=1980zł Tyle potrafi nakręcić w ciągu doby (załóżmy jeszcze konserwacje,więc nie będzie produkować prądu 365 dni w roku,założymy 300dni ,czyli
1980zł x300dni=594 000zł rocznie -podatki i konserwacje."

Jeżeli średnia cena odbioru to ok 25gr/kWh to siłownia o mocy maksymalnej 1kW, (zakłada się 30% sprawności - straty,dni bezwietrzne,przesył,konserwacje) czyli 0.33 kW x0.25zł=0.0825 za godzinę, na tyle taka elektrownia jest w stanie wyprodukować prądu x24h=1.98 zł. Tyle potrafi nakręcić w ciągu doby (załozmy jeszcze konserwacje,więc nie będzie produkować prądu 365 dni w roku,zaqłożmy 300dni ,czyli 1.98zł x300dni=594 zł rocznie - podatki i konserwacje.

Jeżeli chodzi o koszty nowych elektrowni to wahają się one w granicach 5 - 6 mln zł za 1 MW (jest to koszt zakupu turbiny, montażu i pozostałej infrastruktury, nie licząc kosztów eksploatacyjnych). Więcej na ten temat : http://www.cire.pl/pliki/2/analizabudowyfarmy.pdf
W polskich warunkach zakładanie 30% sprawności to wg mnie jest zbyt optymistyczne. Także kupowanie używanych turbin nie ma sensu, ponieważ wraz z wiekiem wymagają nieco większych nakładów eksploatacyjnych, często wymiany podzespołów, itp.
No avatar
Michał
Dla przykładu średnia cena odbioru to ok 25gr/kwh. Czyli siłownia o mocy maxymalnej 1kw,zakłada się 30% sprawności(straty,dni bezwietrzne,przesył,konserwacje) czyli 330 vat x0.25zł=82,50 za godzinę,na tyle taka elektrownia jest w stanie wyprodukować prądu x24h=1980zł Tyle potrafi nakręcić w ciągu doby (załozmy jeszcze konserwacje,więc nie będzie produkować prądu 365 dni w roku,zaqłożmy 300dni ,czyli
1980zł x300dni=594 000zł rocznie -podatki i konserwacje.Koszt używanej siłowni w bardzo dobrym stanie to ok.100 000 euro + demontaż+ transport + montaż +biurokracja(pozwolenia,opinie itd)+ przyłącza,liczniki, liczyłem z grubsza trzeba liczyc ok.1mln zł za jedną siłownię wiatrową,Trzeba pamietac o przepisach odległośc od zabudowań min.700m,a w przypadku farmy wiatrowej min. odległośc to 150m siłownia od siłowni.Sam szukam inwestora,gdyz mam ziemie w okolicach Elbląga i szukam inwestora,ktoś inwestuje pieniadze,ja daje teren i załatwiam wszelkie pozwolenia(część już mam załatwione) Całkowity zwrot inwestycji szacuje na ok.5-6 lat,później zarabia na mnie i inwestora na czysto.Jak ktos ma ochotę podaje maila: wojtkiewicz1984@yahoo.pl
No avatar
Michał
Panie Arturze,jest ustawa,Państwo ma obowiązek skupować nadwyżki prądu! Niestety w przypadku prądu na handel nie jest tak prosto(biurokracja,przyłącza na własny koszt,liczniki poboru i odbioru,zgody,Urząd Lotnictwa,opinie środowiskowe,warunki przyłącza,pozwolenia,w sumie trzeba odwiedzić 33 instytucje,temat ciężki do przeskoczenia dla małego inwestora) Pozdrawiam
No avatar
jacki
a można poprosić kontakt tej firmy ???
No avatar
Gość
jest jedna bardzo konkretna i kompetentna firma w Polsce, która ma dużo tańszy krajowy produkt w b. dobrej jakości.
No avatar
innowator
Czemu tak drogo ? jestem pewny że można dużo taniej . Poczekajcie do końca lipca będzie rewolucja w budowie małych elektrowni wiatrowych w Polsce.
No avatar
Gość
nie znalazłem
No avatar
Gość
Czy możecie być tak uprzejmi i podać mi sprzedawcę ewentualnie producenta elektrowni wiatrowej od 1kW do 2kW ponad rok temu widziałem ceny poniżej 2000PLN a dzisiaj takich cen w internecie już znalazłem, ewentualny telefon do kontaktu dla sprzedających :) 531391581 Dariusz
No avatar
janik
ja na diałcze mam prod zy wiatru paneli słonecne i wody na diałcze stwozyłem ozdobnom młyn wodny woda krozy wy koło produkuje prod nawed gasz sysko wykozystuje do sieci nie jestem wogule podłoconej własna woda pitna bo pobudowałem tam sie wystarcza produ mi i nawed mam duzy akumulator prerobiony, samohiud na awaryjne żrudło sysko samemu projektowałem system niezawodi mie syskie ekologiczne zecy wprowadam usiebie zeby zaoscedić za ostedone pieniode basen udało sie wybudowad cało rocny wy sumie istalacia 50 tys wydałem obecnie na placu mymlapionycyli makieta miasta i pojazdy nanim jezdajom to pod wiatom ale presz sybe widad to pokazowe taka atrakczia dom ekologicnie zbudowany i tesz zasilany,pieniode idom na podatek grutowy i zywnoś i dodadkowe wydadki za prod wode gasz lup smieci nie płacze ten wydatek opłacił siem zwracza sie wy 5 lad wy tym zaleczam najpierw sysko pzeliczyd najpierw wyda sie duzo ale jesi zato nie bediesz musział płaczid jusz i zadna podwyska ceny wody szciekuw gazu produ nie zaskoczy to warto zaiwestowad a wode pitnom komuluje i fitruje.

Nawed znalazłem metode poziskiwania jej najpierw nestuje zanim na dobre coś zaistaluje.
No avatar
chata
moja elektrownia 10kW zwróci się po 2 latach ogrzewania domu ,a cena jaką zainwestowałem to 12000 zł. Na sezon wychodzi 6000zł obojętnie czy ogrzewasz węglem czy gazem
No avatar
marcin
ciezko jest obliczyc okres zwrotu bez informacji na temat wiatru, poza tym uwazam, ze przy 3 kW z pionowa osia obrotu i wydajnosci na poziomie 30%, kalkulujac wzrost cen energii na poziomie 8% rocznie, okres zwrotu to jakies 8 lat
No avatar
Gość
Bardzo trudno to określić .Zbyt dużo czynników ma na to wpływ.ekonomia ,wachania cen na rynku,
Brak obrazka
sobie odliczasz po kosztach, posiadając wiatrak 1MW masz duże nadwyżki energii którą sprzedajesz w cenie konkurencyjnej na rynku. Nie wiem jakie ceny przyjął Korki do oszacowania oszczędności ale jeśli są to ceny alternatywnego dostawcy to drożej sprzedać nie możesz bo nikt nie kupi, ewentualnie parę gr mniej za 1kWh żeby pozyskać klientów. ale okres zwrotu jak napisał autor jest odwrotnie proporcjonalny do mocy turbiny tzn moc rośnie okres zwrotu maleje ( przy założeniu 100% wykorzystania wiatraka) . Jest to też trudne do oszacowania bo zużycie energii okresowo wzrasta bądź maleje. Chyba że znajdziesz odbiorcę nadwyżek.
No avatar
pustelnik
ciekawy jestem jak sprawa zwrotu kosztów wygląda w kwestii dużych farm wiatrowych np 1MW?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komputery, sprzęt komputerowy Komputery, sprzęt komputerowy Grupa poruszająca zagadnienia dotyczące sprzętu komputerowego klasy PC. Problemy ze sprzętem, pomoc w ...
Koło naukowe programistów Koło naukowe programistów Koło naukowe poruszające zagadnienia związane z programowaniem w różnych językach: C/C++/C# , ...
Energetyka słoneczna Energetyka słoneczna Grupa zrzeszająca osoby zainteresowane tematyką energetyki słonecznej
Energetyka Energetyka Zagadnienia poświęcone przemysłowi, źródłom energetycznym, rynkowi energii i polityce energetycznej.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl