Małe przydomowe elektrownie wiatrowe - WIATRAKI - PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE - SCHEMATY PODŁĄCZEŃ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Małe przydomowe elektrownie wiatrowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe

Schemat przydomowej elektrowni wiatrowej sposób podłączeń.

"Wykorzystanie publicznej sieci elektroenergetycznej jako gigantycznego akumulatora, który można zawsze ładować, nawet w dni o dużej sile wiatru, oraz czerpać z niego w dni bezwietrzne, daje pewność ciągłości zasilania. Jeśli dodatkowo zautomatyzujemy kierunek przepływu energii do i z sieci w zależności od siły wiatru i aktualnego zapotrzebowania na energię, zyskamy komfort ciągłości zasilania i bezobsługowego użytkowania systemu. Pozwala to również uniknąć przeróbek istniejącej instalacji elektrycznej w domu i ochroni wrażliwe sprzęty elektroniczne przed ciągłym zmianami w zasilania. Takie podejście wydaje się najbardziej racjonalnym i pożądanym. Pojawiły się już pierwsze systemy oferujące podobne rozwiązania.

W skład takiego systemu wchodzą następujące elementy: turbina wiatrowa, sterownik turbiny wraz z prostownikiem prądu oraz falownik-inwerter, współpracujący z publiczną siecią elektroenergetyczną. Inwerter jest mózgiem całego systemu. Nie tylko przetwarza prąd stały na prąd przemienny, ale nadaje mu taką charakterystykę, jaka w danej chwili występuje w sieci elektroenergetycznej, tj. reguluje napięcie i częstotliwość prądu do takich parametrów, jakie aktualnie ma prąd w sieci. Taka synchronizacja jest konieczna dla bezproblemowego działania urządzenia, ale przede wszystkim wymagana przez zakład energetyczny dla bezpieczeństwa funkcjonowania sieci elektroenergetycznej."

Szczegółowe informacje znajdziecie pod poniższym linkiem

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (5)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Antywirus nie pozwala wchodzić na niektóre podawane na tych stronach linki ze wzgledu na możliwość ataku
No avatar
Gość
Gdzie ten link i informacje
No avatar
Gość
mało informacji technicznych, no i linku nie ma
Brak obrazka
Gdzie ten link ?
No avatar
Gość
pod jakim linkiem?


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Projektanci oświetlenia Projektanci oświetlenia Grupa, w której poruszana jest tematyka dotycząca projektowania, użytkowania i konserwacji opraw ...
Sieci telekomunikacyjne Sieci telekomunikacyjne Grupa stworzona dla teleinformatyków, osób tworzących, zarządzających różnymi typami sieci ...
Politechnika Lubelska Politechnika Lubelska Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej
WEMiF WEMiF Grupa studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl