Rewolucja w automatyzacji dzięki cobotom - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - AUTOMATYZACJA - PICK&PLACE - ROBOTYZACJA - BEZPIECZEŃSTWO MASZYN - ROBOTY PIKUJĄCE - KOBOTY - COBOT - KASSOW ROBOTS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rewolucja w automatyzacji dzięki cobotom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rewolucja w automatyzacji dzięki cobotom

fot. Kassow Robots

Nieustanny rozwój przemysłu spowodował, iż automatyzacja stała się kluczowym czynnikiem wzrostu efektywności i wydajności przedsiębiorstw. Aby zapewnić swoim klientom jeszcze lepsze rozwiązania dla inteligentnych fabryk i aplikacji mobilnych, Bosch Rexroth współpracuje z innymi wiodącymi na rynku firmami. Scalając kompetencje i zasoby, poszerza ofertę o niezawodne i zrównoważone rozwiązania, co ostatecznie wspiera wzrost i innowacje w branży. Wśród najnowszych osiągnięć automatyki przemysłowej znajdują się roboty współpracujące (coboty), zaprojektowane do pracy obok ludzi w sposób bezpieczny i efektywny. Poprzez przejęcie udziałów większościowych w Kassow Robots, Bosch Rexroth rozszerzył swoją ofertę o kolejne produkty. Dzięki tej silnej współpracy kontynuuje postęp w technologii robotów i łączy siły, aby dostarczyć swoim klientom jeszcze więcej korzyści.

Tradycyjne roboty przemysłowe od dawna kojarzone są z dużymi, ciężkimi maszynami, osłoniętymi wygrodzeniem ze względów bezpieczeństwa. Jednakże pojawienie się cobotów może zmienić ten obraz. Są to maszyny zdolne do pracy obok ludzi bez konieczności fizycznych barier czy skomplikowanych środków bezpieczeństwa. Zastosowanie cobotów wiąże się z wieloma benefitami. Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpowiedników, coboty są zaprojektowane do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku, w którym mogą występować ludzie. Minimalizuje przy tym ryzyko wypadków i obrażeń. Otwiera to nowe możliwości automatyzacji w środowiskach, w których ludzie i roboty muszą ściśle współpracować. Co więcej, coboty są bardzo łatwe w programowaniu, co znacznie skraca czas przeszkolenia załogi. Niezależnie od tego, czy chodzi o procesy montażu, pick&place, czy kontrolę jakości, coboty mogą zostać w elastyczny sposób wykorzystane i szybko przeprogramowywane. Ta elastyczność jest szczególnie cenna w branżach o szybko zmieniających się potrzebach produkcyjnych.

Bezpieczna obsługa cobota (Źródło ilustracji: Kassow Robots)

Bezpieczna obsługa cobota

Wśród czołowych graczy na rynku cobotów znajduje się Kassow Robots, firma założona przez Kristiana Kassowa w 2014 roku w Kopenhadze. Posiadający doświadczenie w robotyce i wizję bardziej bezpiecznej i efektywnej produkcji, Kassow postanowił opracować nową generację cobotów dostosowanych do potrzeb współczesnego przemysłu. Kassow Robots opracowuje i produkuje lekkie, unikalne i wydajne, 7-osiowe roboty współpracujące do zastosowań przemysłowych. Mottem firmy są słowa: strong, fast, simple (mocne, szybkie, proste). Roboty firmy Kassow Robots wyróżniają się siłą i szybkością - z zasięgiem od 850 do 1800 milimetrów i udźwigiem od 5 do 18 kilogramów. Pięć lekkich modeli robotów z 7 osiami może być praktycznie natychmiast wdrożonych w przedsiębiorstwach każdej wielkości.

Dzięki swojej prostocie w użytkowaniu coboty oferują wysoki poziom elastyczności. Zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają własnych specjalistów ds. robotów, mogą samodzielnie i niedrogo wdrażać zaawansowaną automatyzację i programowanie.

Korzyści z zastosowania produktów Kassow Robots 

•           Duże możliwości manewrowania i zasięg pozwalający dotrzeć do każdego kąta
Siódma oś zapewnia dużą zwinność oraz elastyczność dzięki czemu, ramię robota może pracować nawet w bardzo małych przestrzeniach.

•           Łatwe programowanie i użytkowanie
Nabywca nie musi angażować specjalistów ds. obsługi robotów. Może programować swoje coboty i korzystać z nich samodzielnie.

•           Duża elastyczność i szybkie przemieszczanie
Dzięki niewielkiemu ciężarowi i systemowi „plug&play” coboty można łatwo przenosić w różne miejsca zakładu produkcyjnego.

•           Pracownicy i coboty w jednym zespole
Pracownicy mogą skupić się na zadaniach generujących większą wartość dodaną. Pracami powtarzalnymi i niebezpiecznymi zajmą się ich koledzy-coboty.

•           Szybkie ROI i większe zadowolenie pracowników
Coboty szybko zaczynają na siebie zarabiać. Ich produktywność zwiększa konkurencyjność firmy.

Dzięki dużemu zasięgowi i udźwigowi, niezrównanej elastyczności, precyzji i szybkości, coboty poradzą sobie zarówno z lekkimi, jak i ciężkimi ładunkami w każdym zastosowaniu. Bez względu na to, co planujesz, roboty poradzą sobie z tym z łatwością. Są one zarówno mocne, lekkie, jak i wytrzymałe. Obudowa wykonana jest całkowicie z aluminium i materiałów o wyjątkowej odporności. Pięć szczególnie wytrzymałych modeli zapewnia optymalną wydajność w każdych warunkach. Coboty można łatwo i wydajnie konfigurować i programować. Dzięki swoim rozmiarom i wadze, mogą być używane nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach, w różnych obszarach i zastosowaniach. Kolejną zaleta jest ich szybka stopa zwrotu i możliwość sprostania najróżniejszym wyzwaniom. Od automatyzacji rutynowych zadań po wykonanie zadań o wysokim stopniu złożoności, roboty współpracujące pomagają pracownikom tworzyć wartość dodaną w każdej firmie.

Zastosowanie

Wszechstronność Kassow Robots otwiera szeroki wachlarz możliwości dla producentów poszukujących optymalizacji swoich procesów produkcyjnych. W montażu samochodów, na przykład, coboty mogą pomagać w zadaniach takich jak wkręcanie śrub, klejenie i manipulowanie elementami, poprawiając wydajność i kontrolę jakości. Podobnie, w produkcji elektroniki, coboty świetnie sprawdzają się w zadaniach, gdzie wymagana jest dokładność, takich jak lutowanie i umieszczanie komponentów, gdzie precyzja i powtarzalność są kluczowe.

Poza tradycyjnym przemysłem produkcyjnym, Kassow Robots wkracza również w branże takie jak logistyka, rolnictwo i opieka zdrowotna. W magazynach coboty mogą usprawniać realizację zamówień i zarządzanie zapasami, podczas gdy w rolnictwie mogą pomagać w zbiorach i monitorowaniu plonów. W dziedzinie opieki zdrowotnej, coboty mają potencjał rewolucjonizuje opieki nad pacjentem, poprzez automatyzację powtarzalnych zadań i umożliwianie pracownikom służby zdrowia skupienie się na bardziej złożonych wyzwaniach.

Przyszłość cobotów

W miarę jak technologia nadal ewoluuje, przyszłość cobotów i firm napędzających ich rozwój, takich jak Kassow Robots wygląda obiecująco. Dzięki ciągłemu postępowi w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i technologiach sensorowych, coboty staną się jeszcze mądrzejsze, bardziej elastyczne i bezpieczniejsze w pracy obok ludzi. Co więcej, wraz ze wzrostem dostępności i łatwości wdrożenia, oczekuje się, że ich adopcja przyspieszy w różnych branżach przemysłu, przynosząc za sobą dalsze innowacje i zwiększoną efektywność produkcji.

Dowiedz się więcej o Kassow Robots: https://www.boschrexroth.com/pl/pl/produkty/grupy-produktow/kassow-robots/

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl