Budowa prasy hydraulicznej B500ND marki Cembre - PRASA HYDRAULICZNA - KOŃCÓWKI KABLOWE - PRASKA - ZACISKANIE KOŃCÓWEK KABLOWYCH - PRASKI ZACISKOWE - NARZĘDZIA ELEKTROTECHNICZNE - NARZĘDZIA PROFESJONALNE DLA ELEKTRYKÓW - CEMBRE - WIRE SOLUTIONS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Budowa prasy hydraulicznej B500ND marki Cembre
drukuj stronę
poleć znajomemu

Budowa prasy hydraulicznej B500ND marki Cembre

Jest to rozwiązanie cenione w szczególności przez sektor produkcji pojazdów szynowych. Ma znacznie większą moc i szerszy zakres pracy niż inne dostępne na rynku podobne produkty. Jak działa prasa hydrauliczna akumulatorowa B500ND Cembre? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu!

 

Ręczna prasa hydrauliczna akumulatorowa Cembre ma charakterystyczną budowę bilinearną. To oznacza, że ma optymalnie rozłożony ciężar, a dokładniej — środek ciężkości jest umiejscowiony bliżej nadgarstka operatora. W ten sposób narzędzie:

     Służy zdrowiu operatora, gdyż minimalizuje ryzyko powstawania kontuzji nadgarstka i zmniejsza uczucie zmęczenia przy długotrwałej pracy.

     Sprzyja precyzji, bo stabilnie leży w dłoni, dzięki czemu operator ma nad nim pełną kontrolę.

     Sprawdza się w wąskich przestrzeniach montażowych, ponieważ łatwiej nim manipulować. 

Prasa hydrauliczna akumulatorowa B500ND posiada głowicę obracaną o 180 stopni. Możesz ustawić narzędzie dokładnie w takiej pozycji, jakiej chciałbyś wykonać połączenie zaciskane. To wygodna opcja, jeśli pracujesz w ciasnych przestrzeniach lub w instalacjach, gdzie elementy są umieszczone blisko siebie.

Prasa hydrauliczna akumulatorowa Cembre zawiera także wbudowany wyświetlacz OLED, na którym widnieją wszystkie niezbędne informacje. Sprawdzisz na nim:

 • Wygenerowaną siłę zaciskania.
 • Stan naładowania baterii.
 • Liczbę wykonanych cykli połączeń zaciskanych.
 • Informacje o zalecanej konserwacji.

 

Jak działa prasa hydrauliczna akumulatorowa Cembre?

Praska B500ND Cembre to narzędzie, które wykorzystuje technologię hydrauliczno-akumulatorową. Dołączony do niej wymienny akumulator Li-Ion 18.0V-2.0 Ah zasila pompę, a ta generuje ciśnienie, przekształcając energię hydrauliczną w mechaniczną siłę zaciskania. Dodatkowo producent wyposażył swoją prasę hydrauliczną akumulatorową B500ND w dwubiegowy system hydrauliczny z podwójnym koncentrycznym systemem pompowania oraz blokowaną sprężyną. W praktyce oznacza to:

 • Moc 60 kN niezbędną do zaciskania większych przekrojów końcówek rurowych, co jest wynikiem podwójnego koncentrycznego systemu pompowania.
 • Możliwość zmiany prędkości pracy i mocy zagniatania — za ten atut odpowiada dwubiegowy system hydrauliczny.
 • Mobilność — dzięki temu, że narzędzie wykorzystuje do pracy akumulator, nie potrzebujesz stałego źródła zasilania.
 • Niezawodność, gdyż akumulator pracuje sprawnie w skrajnie wysokich i skrajnie niskich temperaturach (od -15 do +50°C)
 • Uniwersalność, bo wymienny akumulator pasuje również do innych rozwiązań marki Cembre. Z powodzeniem wykorzystasz go również w drukarce termotransferowej MG4, nożycach hydraulicznych akumulatorowych B-TC250BS, czy też w otwornicy hydraulicznej akumulatorowej B-FL750ND

Praska hydrauliczna akumulatorowa B500ND marki Cembre, pozwala na wydajniejszą pracę, dzięki lepszej kompresji. Głowica narzędzia porusza się szybciej do momentu, w którym ma zostać wykonany zacisk. Większa prędkość przy podejściu do miejsca zaciskania minimalizuje czas, który narzędzie potrzebuje, aby przygotować się do wykonania faktycznego połączenia. Docierając do tego etapu, narzędzie automatycznie przełącza się na niższą prędkość, co umożliwi Ci bieżące kontrolowanie jakości połączenia.

 

Do czego służy prasa hydrauliczna B500ND Cembre?

Ręczną prasą hydrauliczną akumulatorową B500ND marki Cembre wykonasz połączenia zaciskane na końcówkach rurkowych w zakresie 6-300 mm². Jest to rozwiązanie, z którego korzystają szczególnie branże przemysłowe, zwłaszcza z sektora produkcji pojazdów szynowych. Prócz możliwości zagniatania lugów o dużych rozmiarach, istnieją również inne czynniki przemawiające za jej wyborem w branży produkcyjnej, a należą do nich:

 • Zgodność wykonanych połączeń z normami DIN 46235, EN, UL
 • Możliwość zbierania i analizy danych. Praska Cembre zbiera informacje o 200 tys. wykonanych cykli, które następnie możesz przechować na dołączonej karcie pamięci lub też przesłać do swojego komputera. 
 • System kontroli ciśnienia EPS, który dodatkowo poinformuje Cię o ewentualnych błędach.

Zapytaj o akumulatorową praskę hydrauliczną B500ND marki Cembre w Wire Solutions! 

Napisz lub zadzwoń:

☎️ +48 606 934 975

serwis@wiresolutions.pl 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Wire Solutions
Wire Solutions
ul. Opatowicka 16, Wrocław
tel.  606725122
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl