Rewolucja w zarządzaniu zapasami: Zautomatyzowane zarządzanie magazynem dzięki bramce RFID - RFID - AUTOMATYZACJA - MAGAZYN - BRAMKA RFID
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rewolucja w zarządzaniu zapasami: Zautomatyzowane zarządzanie magazynem dzięki bramce RFID
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rewolucja w zarządzaniu zapasami: Zautomatyzowane zarządzanie magazynem dzięki bramce RFID

Wdrożenie technologii RFID w magazynie jest niezbędne, jeśli chcesz rozwijać biznes i optymalizować czas oraz koszty pracy. Sprawdź kompletne rozwiązanie dla zautomatyzowanych i przejrzystych procesów logistycznych dla towarów przychodzących i wychodzących od ifm electronic.

Jakie są podstawowe funkcje bramki RFID w magazynie?

Bramki Track and Trace w ramach ujednoliconego systemu RFID w magazynie umożliwiają zachowanie maksymalnej przejrzystości przepływu towarów. Dobrym przykładem innowacyjnego systemu nadzorującego są systemy RFID od ifm. Możesz otrzymać kompleksowe rozwiązania, które usprawnią pracę Twojego przedsiębiorstwa.

Podstawowe funkcje bramki RFID w magazynie to:

 • automatyzacja identyfikacji towarów, produktów i surowców przyjmowanych w magazynie,
 • zaawansowana kontrola jakości gotowych wyrobów,
 • śledzenie towarów i surowców w magazynie,
 • aktualizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym,
 • usprawnienie procesów inwentaryzacyjnych.

Główne cele wdrożenia systemu RFID w magazynie to optymalizacja łańcucha dostaw, efektywniejsze przygotowanie towaru do dystrybucji oraz wydajniejsza praca wszystkich jednostek w magazynie.

Jak w praktyce wykorzystać system RFID? Zastosowanie

Praktyczne zastosowanie technologii RFID najczęściej ma miejsce w logistyce, dużych magazynach przeładunkowych oraz wszędzie tam, gdzie liczy się sprawna kontrola towarów. Selektywne bramki RFID połączone z radioodbiornikami oraz elektronicznymi etykietami umożliwiają optymalizację czasu potrzebnego na realizację procesów operacyjnych.

W praktyce systemy RFID podnoszą skuteczność, jakość i wydajność pracy. Praktyczne przykłady zastosowania bramki RFID to:

 • szybkie kompletowanie zamówień i ich wydawanie z magazynu,
 • planowanie lokalizacji i śledzenie towarów w magazynie,
 • przeprowadzanie inwentaryzacji w krótszym czasie i ze zmniejszonym udziałem czynnika ludzkiego.

Uruchamiając innowacyjny system śledzenia RFID w magazynie, zyskujesz sporą szansę na rozwój przedsiębiorstwa. Takie innowacje są zgodne z zagadnieniami Przemysłu 4.0, który zakłada pełną automatyzację produkcji, magazynowania i funkcjonowania firm przemysłowych.

W praktyce systemy RFID podnoszą skuteczność, jakość i wydajność pracy. Praktyczne przykłady zastosowania bramki RFID to: szybkie kompletowanie zamówień i ich wydawanie z magazynu,

Wdrożenie systemu RFID w magazynie – od czego zacząć i co jest niezbędne?

Do wdrożenia bramki RFID w magazynie potrzebujesz kilku podstawowych elementów przynależnych do tego systemu. Najważniejsze są:

 • przełączniki sieciowe,
 • moduły przetwarzające informacje z anten,
 • sterownik Edge Controller,
 • czujnik 3D,
 • wieża świetlna,
 • system anten RFID.

Do prawidłowego funkcjonowania systemu bramki RFID potrzebne jest też dedykowane oprogramowanie komputerowe. Dzięki temu możesz łatwo przetwarzać informacje przekazywane przez sterownik.

Po przeprowadzeniu wdrożenia zgodnie ze specyfikacją techniczną systemu RFID, bramka Track and Trace Gate będzie przekazywać odpowiedzi dotyczących: kiedy towar został dostarczony, jaki towar został dostarczony, gdzie docelowo trafia produkt, w jakim miejscu potrzebny jest dany surowiec, a także czy przesyłka z towarem dotarła już na miejsce docelowe w magazynie.

Implementacja bramki RFID w magazynie – jakie są korzyści?

Bramka Track and Trace Gate to przede wszystkim inwestycja w wydajne i sprawne procesy logistyczne wewnątrz magazynu. Poprzez skuteczne wdrożenie systemu RFID w magazynie:

 • redukujesz ryzyko występowania błędów ludzkich,
 • skracasz czas potrzebny na realizację konkretnych procesów w magazynie,
 • zwiększasz dokładność pracy,
 • obniżasz koszty magazynowania i transportu towaru,
 • eliminujesz straty związane ze zniszczeniem lub zaginięciem towaru.

Dodatkowo nowoczesna bramka RFID pozwala sprawniej przeprowadzić inwentaryzację towarów jednostkowych, a także tych znajdujących się na paletach i w kontenerach zbiorczych. 

Ile kosztują systemy RFID w magazynach? Podsumowanie

Koszty związane z przeprowadzeniem wdrożenia technologii RFID w magazynie mogą wynieść średnio do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Im więcej bramek zaimplementowanych w przestrzeni magazynu np. w miejscach przyjęcia towaru, tym droższe będzie wdrożenie.

Aby obliczyć czas zwrotu inwestycji w systemy RFID, możesz posłużyć się prostym wzorem:

koszty nabycia + koszty integracji / zaoszczędzone koszty błędów = czas zwrotu nakładów

W przypadku dużych powierzchni magazynowych, gdzie przetwarzane są setki tysięcy dostaw, możesz założyć, że inwestycja zwróci się już po roku. 

Podsumowując: nowoczesne systemy RFID w magazynie umożliwiają skuteczną optymalizację wszystkich procesów oraz łatwiejsze zarządzanie umiejscowieniem towarów w przestrzeni magazynowej. To w połączeniu z prostym, intuicyjnym i elastycznym oprogramowaniem przynosi liczne korzyści dla przedsiębiorstwa: mniej błędów, niższe koszty pracy oraz lepsza efektywność działania magazynu.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl