Oznakowanie szaf elektrycznych od A do Z jednym urządzeniem! - IDENTYFIKACJA - SIEMENS - DRUKARKI TERMOTRANSFEROWE I OPROGRAMOWANIE - SCHNEIDER ELECTRIC - LEGRAND - OMRON - PHOENIX CONTACT - WAGO - SZAFY STEROWNICZE - OZNACZNIKI - SZAFY ROZDZIELCZE - DRUKARKA TERMOTRANSFEROWA - ALLEN BRADLEY - DRUKOWANIE ETYKIET - WEIDMÜLLER - CEMBRE - FINDER - WIELAND - WOERTZ - SCHLEGER - MORSETTITALIA - KLEMSAN - ENTRELEC - CONTA CLIP - CONNECTWELL - CABUR - BECKHOFF
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Oznakowanie szaf elektrycznych od A do Z jednym urządzeniem!
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oznakowanie szaf elektrycznych od A do Z jednym urządzeniem!

fot. Wire Solutions

Czy druk termotransferowy daje trwały efekt? Czy jest tym samym, co druk termiczny? Jak wykorzystać termotransfer, do każdego etapu identyfikacji szaf? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Drukarka termotransferowa czy termiczna?

Obie metody wydruku są często ze sobą mylone, a niektórzy nawet sądzą, że różni je jedynie nazwa. Tymczasem druk termiczny nie jest tym samym, co druk termotransferowy. Różnice dostrzeżesz, nie tylko analizując sposób nanoszenia treści, ale też sprawdzając jakość i trwałość efektu końcowego. I tak na przykład w przypadku drukarek termicznych głowica odprowadza ciepło na taśmę termiczną. Następnie w reakcji chemicznej otrzymujesz jednobarwny wydruk. Co więcej, na ogół będzie on pozbawiony dodatkowych warstw chroniących przed warunkami zewnętrznymi. Stąd też wydruk na etykietach termicznych płowieje pod wpływem działania temperatury, wilgoci, światła lub po prostu czasu.

W takim razie jak działa drukarka termotransferowa i jakiej jakości wydruk zapewnia? W tym przypadku najpierw głowica urządzenia podgrzewa pigment zawarty w taśmie termotransferowej, a następnie transferuje (przenosi) go na materiał eksploatacyjny, czyli taśmy barwiące. Na koniec, gdy pigment styka się z materiałem, np. etykietą, wówczas pokrycia taśmy ulegają roztopieniu — w ten sposób otrzymujemy gotowy wydruk. Druk termotransferowy jest odporny na wpływ czynników środowiskowych takich jak wilgoć, światło słoneczne czy temperatury ekstremalne. Poza tym z drukarką temotransferową kolorowy wydruk jest jak najbardziej możliwy do uzyskania, w przeciwieństwie do pracy z drukarkami termicznymi.

drukarka termotransferowa MG4 marki Cembre

Uniwersalna drukarka termotransferowa MG4 marki Cembre

Nie powinien zatem dziwić fakt, że drukarki termiczne raczej wykorzystywane są do drukowania etykiet na paczki, niźli do identyfikacji kabli elektrycznych. Zgoła inaczej jest w przypadku drukarek termotransferowych — do oznaczników przewodów nadają się świetnie. Jednak w przypadku wersji MG4 marki Cembre oznaczniki to nie wszystko, co możesz drukować. Nadrzędną cechą tej drukarki jest uniwersalność, dlatego z powodzeniem możesz jej użyć do całościowego opisania szafy elektrycznej (również automatyki i sterowania). Stworzysz nią identyfikator na szafie w tym również kartę identyfikacji zagrożeń oraz identyfikację sterowników i identyfikację wszystkich gniazd elektrycznych. Poniżej znajdziesz listę jej niektórych możliwości znakowania:

     Etykiety do identyfikacji przewodów, urządzeń oraz komponentów elektrycznych

     Cechowanie tabliczek znamionowych

     Wydruk naklejek ostrzegawczych

     Wydruk logotypów

     Wydruk kodów QR

MG4 jest uniwersalnym, a zarazem bardzo jakościowym systemem znakowania. Z pomocą tej drukarki termotransferowej uzyskasz wydruk rozdzielczości 300 × 600 dpi!

Znakowanie szaf elektrycznych

Oznaczniki do złączek szynowych wszystkich możliwych producentów

Bolączką producentów szaf jest potrzeba posiadania kilku drukarek różnych marek. Dlaczego? To klient decyduje, jakie złącza, aparatura i ogólnie osprzęt mają znaleźć się w szafie elektrycznej i sterowniczej. Jednak przykładowo drukarka do oznaczników złączy Wago* nie będzie drukować oznaczników dla złączy Siemens*. Jeśli jesteś producentem szaf sterowniczych bądź elektrycznych, to wiesz, jak bardzo to boli po kieszeni. Do tego wszystkiego musisz zapewnić pracownikom szkolenia z obsługi każdego z tych urządzeń! Rozwiązaniem tych problemów jest drukarka termotransferowa MG4 marki Cembre. Możesz nią tworzyć oznaczniki dla osprzętu na szynie TH 35 (esy) dla praktycznie wszystkich dostępnych marek na rynku, np.:

●     Weidmüller*

●     Wago*

●     Phoenix Contact*

●     Siemens*

●     Finder*

●     Wieland*

●     Woertz*

●     Schneider Electric*

●     Schleger*

●     Omron*

●     Morsettitalia*

●     Legrand*

●     Klemsan*

●     Entrelec*

●     Conta Clip*

●     Connectwell*

●     Cabur*

●     Beckhoff*

●     Allen Bradley*

 oznakowanie złączy w szafach elektrycznych

Budowa drukarki termotransferowej MG4 marki Cembre

Nie bez znaczenia pozostaje wygoda użytkowania urządzenia, a na to wpływa jego budowa. Drukarka termotransferowa Cembre jest niewielkich rozmiarów (382 × 230 × 221 mm), więc przenoszenie jej nie stanowi problemu. Na ten aspekt wpływa również fakt, że może być ona zasilana nie tylko sieciowo, ale też za pomocą akumulatora. Z tego względu doskonale sprawdzi się ona również w terenie. Ciekawostką jest, że akumulator drukarki termotransferowej Cembre pasuje do innych urządzeń akumulatorowych tej marki. Dlatego jeśli masz już przykładowo akumulatorową prasę hydrauliczną B500ND to śmiało wykorzystaj w niej to samo źródło zasilania.

Software MG4 Cembre — zarządzanie danymi w drukarce znakującej

Omawiane rozwiązanie wspierane jest przez dostępne w j. polskim oprogramowanie GENIUSPRO. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości cały program stworzony został na bazie Worda, bo przecież większości ten program jest dobrze znany. Dzięki temu nauka oprogramowania zajmuje raptem 15 minut. Produkcjom szaf sterowniczych również nieobcy jest program zarządzania danymi EPLAN i Excel. Jeśli należysz do tej grupy, to dobra wiadomość jest taka, że możesz dwoma kliknięciami importować dane m.in. ze wspomnianych miejsc. Nie jest to koniec możliwości zarządzania danymi w drukarce MG4 marki Cembre. Możesz połączyć urządzenie z aplikacją Geniuspro Mobile (na iOS i Android), żeby wprowadzać zmiany z pozycji swojego smartfona. Dane prześlesz szybko i wygodnie przez Wi-Fi direct, jednak jeśli wolisz, skorzystaj z ekranu dotykowego albo portu USB.

Drukarka termotransferowa Cembre

Drukarka termotransferowa — zalety MG4 marki Cembre

Oszczędzasz na drukarkach, bo jednym rozwiązaniem możesz znakować praktycznie całą szafę elektryczną oraz tworzyć oznaczniki dla wszystkich dostępnych na rynku złączy. Oszczędnością jest także czas, bo:

 • Drukarka termotransferowa nie potrzebuje czasu na nagrzanie się, nim przystąpi do pracy. Dla porównania drukarka atramentowa do oznaczników musi nagrzać się przez jakieś 30 minut, zanim zacznie znakować.
 • Wydruk termotransferowy jest nieścieralny i nie wymaga osuszania w przeciwieństwie do wydruku uzyskanego ze standardowych plujek
 • W MG4 marki Cembre cykl wydruku jednej karty trwa maksymalnie do 10 sekund

 System znakowania MG4 marki Cembre wyposażony jest także w funkcję ribbon save, który dba o to, by zużywać tylko niezbędną do drukowania taśmę — nie więcej. Do tego musisz wiedzieć, że na jednej rolce wykonasz nawet 300 tys. nadruków. Co jeśli trafi się błąd? Nie musisz wyrzucać całego materiału eksploatacyjnego, tak jak to ma miejsce w konkurencyjnych rozwiązaniach. Wystarczy, że odwrócisz materiał na drugą stronę i jeszcze raz rozpoczniesz drukowanie.

oznaczniki Cembre

Drukarka do znakowania Cembre MG4 - PROMOCJA!

⚠️UWAGA! Już teraz kup drukarkę termotransfrową MG4 Cembre w cenie 3800 euro, a oznaczniki, komponenty lub narzędzia ręczne o łącznej wartości 2500 euro ceny katalogowej dostaniesz GRATIS❗

W ramach promocji możesz dobrać m.in.:

     Oznaczniki

     Komponenty: dławnice, końcówki izolowane w taśmie, końcówki izolowane luzem, końcówki rurowe (tzw. lugi)

     Narzędzia ręczne: nożyce tnące, zaciskarki, ściągacze izolacji

     Hydrauliczne urządzenia akumulatorowe: praski ręczne, nożyce ręczne

Promocja trwa do 30 czerwca 2024 lub do wyczerpania zapasów.

Szczegóły i zasady akcji promocyjnej uzyskasz kontaktując się z Wire Solutions:

Cembre Mg4 promocja

  Więcej o włoskim producencie Cembre dowiesz się z poniższego wideo:

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Wire Solutions
  Wire Solutions
  ul. Opatowicka 16, Wrocław
  tel.  606725122
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl