Jak mierzyć geometrię izolacji kabla? Przetestuj VCPX5 marki VisioCablePro - NORMY ELEKTRYCZNE - LABORATORIUM - POMIARY - ZACISKANIE KOŃCÓWEK KABLOWYCH - WIĄZKI KABLOWE - ZGRZEWANIE OPOROWE - VELOX - VISIO CABLE PRO
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Jak mierzyć geometrię izolacji kabla? Przetestuj VCPX5 marki VisioCablePro
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak mierzyć geometrię izolacji kabla? Przetestuj VCPX5 marki VisioCablePro

Pomieszczenie wyposażone w specjalistyczny sprzęt, przeznaczone do prowadzenia doświadczeń, analiz, kontroli procesów technologicznych itp. Czy Ty również widzisz laboratorium podobnie jak słownik języka polskiego? Dowiedz się, ile tak naprawdę potrzebujesz miejsca na produkcji, aby badać jakość izolacji na kablach. Czytając ten artykuł do końca, zupełnie zmienisz wyobrażenie o laboratorium!

 

Minilaboratorium na produkcji wiązek i produkcji kabli — czy to możliwe?

Przedstawiona wyżej definicja może przywieźć Ci na myśl dużą przestrzeń po brzegi wypełnioną urządzeniami badawczymi. I masz rację, wiele działów jakości na produkcji wiązek kablowych i produkcji kabli faktycznie pasuje do opisanego obrazka. Nie oznacza to jednak, że dysponując niewielką przestrzenią, musisz zadowalać się mniej zaawansowanymi rozwiązaniami do pomiaru jakości izolacji. Wręcz przeciwnie!

Minilaboratorium na produkcji wiązek i produkcji kabli

Marka VisioCablePro stworzyła minilaboratorium wpasowujące się w klimat każdej firmy produkcyjnej, również tej małej i średniej. Mowa o VCPX5 — niewielkim urządzeniu do pomiaru geometrii izolacji na kablach. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu szybko wychwycisz braki i nierówności, które mogłyby wpłynąć negatywnie na końcową jakość produktu. Urządzenie jest wspierane oprogramowaniem VELOX, które mierzy szybko i dokładnie dostarczane próbki przekrojów kabli, a jego zakres pomiarowy wynosi do 130 mm. 

Pamiętaj, że na nic się zda użycie najlepszych narzędzi do cięcia, odizolowywania i zaciskania, jeśli sam kabel nie spełnia wysokich norm!  Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do obróbki sprawdź, czy izolacja nie ma mankamentów. W  tym pomoże Ci urządzenie do pomiaru geometrii izolacji VCPX5 marki VisioCablePro!

urządzenie do pomiaru geometrii izolacji VCPX5 marki VisioCablePro

Jak działa VCPX5? Prosty pomiar geometrii izolacji na Twojej produkcji!

Duże laboratorium wymaga równie pokaźnej załogi, która będzie analizować, sprawdzać i nadzorować cały proces. Natomiast minilaboratorium VCPX5 od VisioCablePro wymaga nadzoru jednej osoby. Załóżmy, że to Ty jesteś odpowiedzialny za sprawdzenie jakości izolacji na kablu. Jak będzie wyglądał cały proces z pomocą tego urządzenia?

 1. Przygotuj próbkę do badania, czyli przekrój kabla. Do tego zadania przyda Ci się urządzenie do przygotowywania próbek materiałów ORC 80. Jest ono niewielkie i pozwoli Ci uzyskać dobrze ucięty, czyli możliwy do zbadania “plaster kabla”. Z ORC 80 możesz łatwo i szybko przygotowywać próbki (ciąć) plastry z twardych materiałów (PE, XLPE) o średnicy zewnętrznej od 15 do 80 mm.

  orc80
 2. Włóż próbkę do urządzenia.
 3. Teraz kolej na minilaboratorium VCPX5 - wykona ono zdjęcie dostarczonej próbki.
 4. Następnie system dokona podziału obrazu na kilka sekcji.
 5. Czy w jakimś obszarze izolacja na kablu jest cieńsza? Czy występują na niej nierówności? Wbudowany algorytm zbada, w których miejscach izolacji występują braki.
 6. Urządzenie VCPX5 przeliczy uzyskane dane z px na mm (dokładność 1 px na 5 mm) i na tej podstawie sprawdzi zgodność z normami: IEC 60811 -201, -202, -203 / LV112

 

Pomiar jakości izolacji z minilaboratorium VCPX5 — najważniejsze zalety

Zwróć uwagę, że Twój wkład w cały proces jest znikomy, bo w rzeczywistości urządzenie samo dokonuje pomiaru. Gdy korzystasz z mikroskopu, musisz samodzielnie wychwycić błąd. Po pierwsze jest to czasochłonne, a po drugie — łatwo nie zauważyć owego mankamentu. Natomiast korzystając z urządzenia do pomiaru jakości izolacji VCPX5 zyskujesz precyzję w ekspresowym tempie!

minilaboratorium VCPX5

Równocześnie urządzenie zostało wykonane tak, aby nic z zewnątrz nie zakłóciło ostrości optycznej. Nie musisz martwić się o dodatkowe światło, ani nie musisz przygotowywać specjalnie pod tym kątem pomieszczenia. VCPX5 ma domyślnie zoptymalizowane, inteligentne i jednorodne oświetlenie.

VCPX5 marki VisioCablePro

Inną zaletą VCPX5 marki VisioCablePro jest łatwa obsługa. Jako przyszły użytkownik jesteś w stanie już po 15 minutach szkolenia sprawnie posługiwać się urządzeniem. Poza tym jeśli tylko potrzebujesz, możesz podłączyć do niego zewnętrzny program CAQ (CIQ-AESA; ADVARIS; QDA-ASI-DATAMYTE; QUASAR; itp.). Ponadto możesz dostosować ustawienia dla różnych operatorów (produkcja, laboratorium, administrator, serwis itp.). Jak widzisz, możliwości usprawnień współpracy z tym rozwiązaniem jest wiele!

Reasumując, nie potrzebujesz dużego laboratorium, żeby badać jakość izolacji na produkcji wiązek kablowych. Niewielkich rozmiarów urządzenie VCPX5 pozwoli Ci dokonać szybkiego pomiaru, bez wspierania się dodatkowymi osobami, a przede wszystkim — wykona to zadanie precyzyjnie! 

Nie do wiary? Przyjdź na targi ENEX w Kielcach i przetestuj opisane w artykule urządzenie do pomiaru geometrii izolacji VCPX5 marki VisioCablePro!

Podczas wydarzenia przetestujesz także inne urządzenia, wspierające produkcję wiązek kablowych, w tym WPC marki Zoller+Fröhlich — zobacz poniższy film!

Ponadto zobaczysz i sprawdzisz:

 • Znakowarkę laserową CAJO
 • Drukarkę termotransferową Cembre
 • Prasę stanowiskową Mecal
 • Półautomaty Zoller+Fröhlich
 • Zgrzewarki oporowe (w tym zgrzewarki do ogniw bateryjnych) KombiTec
 • Narzędzia ręczne Rennsteig, Knipex, Cembre, Wiha

Zapraszamy na stoisko D-61: odbierz darmową wejściówkę 

enex wire solutions

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Wire Solutions
Wire Solutions
ul. Opatowicka 16, Wrocław
tel.  606725122
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl