Sytronix: inteligentne i energooszczędne napędy pomp o zmiennej prędkości - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - BOSCH REXROTH - POMPY PRZEMYSŁOWE - 3D CAD - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - SYNTRONIX - NAPĘD DO POMPY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Sytronix: inteligentne i energooszczędne napędy pomp o zmiennej prędkości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sytronix: inteligentne i energooszczędne napędy pomp o zmiennej prędkości

fot. Sytronix: inteligentne i sprawne energetycznie napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej)

W przypadku zmiennego zapotrzebowania na energię lub podczas instalowania rozwiązań jednoosiowych projektanci coraz częściej wykorzystują napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej Sytronix firmy Bosch Rexroth. Mogą one zmniejszyć zużycie energii przez układ hydrauliczny nawet o 80%, w zależności od proporcjonalnej wielkości częściowego obciążenia. Pozwalają też producentom na znaczne zwiększenie elastyczności systemów dzięki temu, że funkcje, które były kiedyś realizowane w sposób hydromechaniczny, będą teraz sterowane przez oprogramowanie.

Większe możliwości dla projektantów usieciowionych instalacji elektrohydraulicznych w sektorze metalurgicznym

Sprawność energetyczna urządzeń ma znaczący wpływ na ich koszty operacyjne. Nic dziwnego, że klienci z sektora metalurgicznego przywiązują do niej tak dużą wagę. Napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej dostosowują ją do bieżącego zapotrzebowania. Dlatego mogą bezpośrednio zmniejszyć zużycie mocy nawet w systemach, które były już wcześniej zainstalowane.

Napędy pomp o zmiennej prędkości Sytronix firmy Bosch Rexroth oferują również nowe możliwości w zakresie projektowania urządzeń. Z oprogramowaniem ich sterowników są już zintegrowane funkcje hydrauliczne przeznaczone dla jednostek zasilających i kontrolerów osi. Napędy te, jako osie kompaktowe, napędzają bezpośrednio cylinder. W rozwiązaniach wieloosiowych osie są synchronizowane za pośrednictwem złącza Multi-Ethernet, które obsługuje popularne protokoły komunikacji Ethernet działające w czasie rzeczywistym. Użytkownik może zmieniać sekwencje ruchów jednym kliknięciem. Projektanci mogą tworzyć przekładnie hydrauliczne w połączeniu z regulowanymi pompami tłokowo-osiowymi. Pozwala to zmniejszyć rozmiary układu napędowego oraz ograniczyć zarówno zużycie energii, jak i wymaganą ilość miejsca. Inteligentnie usieciowione układy napędowe Sytronix mogą również zapewnić wyższe zakresy wydajności w ramach rozwiązań typu master-slave.

Specjalistyczny system w ciągu niespełna 30 minut

Firma Bosch Rexroth jest w stanie uprościć procesy wymiarowania, konfigurowania i zamawiania inteligentnych produktów Sytronix za pomocą zamkniętego łańcucha narzędzi. Narzędzie do wymiarowania SytronixSize intuicyjnie przeprowadza użytkowników przez proces projektowania cyfrowego. Łączy dane poszczególnych komponentów hydraulicznych i elektrycznych w oparciu o modele. Fachowa wiedza firmy Bosch Rexroth, która została przekształcona w oprogramowanie, optymalizuje rozwiązanie. Oprogramowanie to automatycznie sprawdza obciążalność cieplną komponentów oraz wyświetla dane dotyczące oszczędności energii i średniej emisji hałasu. Następnie projektanci określają właściwości wszystkich komponentów układu napędowego. Ostatecznie użytkownicy otrzymują listę części (sprawdzoną pod względem kompletności), dokumentację oraz dane 3D-CAD.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do sklepu internetowego firmy Bosch Rexroth za pomocą jednego kliknięcia. Sklep ten wybiera skonfigurowane, zindywidualizowane rozwiązanie oraz przekazuje zarejestrowanemu klientowi cenę i spodziewaną datę dostawy. Dzięki zamkniętemu łańcuchowi narzędzi firma Bosch Rexroth może skrócić czas, który jest potrzebny na cyfrowe zaprojektowanie niestandardowego rozwiązania Sytronix, zoptymalizowanego pod kątem konkretnego zastosowania, do niespełna 30 minut.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl