Szybkie zwiększanie rozmiarów partii akumulatorów - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - PRODUKCJA - AKUMULATORY - RECYKLING - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - ELEKTROMOBILNOŚĆ - IIOT - CTRLX DRIVE - CTRLX AUTOMATION - SMART FLEX EFFECTOR - SMART FUNCTION KIT - CTRLX IOT - CRTLX CORE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Szybkie zwiększanie rozmiarów partii akumulatorów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybkie zwiększanie rozmiarów partii akumulatorów

fot. Zautomatyzowany montaż zestawów akumulatorów

Modułowe rozwiązania z zakresu automatyki i oprogramowanie oparte na Internecie przyspieszają prace projektowe dotyczące akumulatorów i oddawanie ich do użytku oraz skracają związane z nimi cykle produkcji.

Inteligentne roboty liniowe do wielopłaszczyznowych zadań z zakresu automatyki 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę McKinsey, w 2021 roku sprzedano łącznie 6,5 mln samochodów elektrycznych. To dwa razy więcej niż w 2020. Aby sprostać temu rosnącemu popytowi, producenci muszą szybko zwiększać swoje moce w zakresie produkcji akumulatorów. Firma Bosch Rexroth oferuje szybkie we wdrażaniu rozwiązania z zakresu automatyki, które obejmują cały łańcuch wartości produkcji akumulatorów – od rozwijania rolek z folią poprzez wszystkie fazy produkcji ogniw oraz montażu modułów i zestawów akumulatorów po testy końcowe i recykling. Modułowa konstrukcja i najnowocześniejsza architektura oprogramowania z narzędziami do uruchamiania opartymi na Internecie przyspieszają i upraszczają prace projektowe oraz zarówno tworzenie nowych instalacji, jak i modernizację już istniejących. 

Przyspieszenie prac projektowych o 30-50% dzięki platformie ctrlX AUTOMATION

ctrlX AUTOMATION zaciera granice między sterownikami maszyn, światem informatyki a Internetem rzeczy. ctrlX AUTOMATION ogranicza ilość komponentów i czas projektowania o 30–50% dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Linux działającego w czasie rzeczywistym, otwartych standardów, technologii aplikacji, możliwości programowania w oparciu o Internet oraz wszechstronnej łączności w standardzie IoT. Pakiet narzędzi do automatyzacji zwiększa zarówno produktywność, jak i elastyczność procesów. Użytkownicy mogą dodawać nowe funkcje w każdej chwili, instalując aplikacje opracowane przez firmę Bosch Rexroth, innych dostawców lub samych siebie.

„Podłącz i produkuj”: nowe pakiety Smart Function Kit

Najnowsze roboty liniowe, wykonane z najlepszych w swojej klasie elementów systemów przemieszczeń liniowych oraz sprzętu i oprogramowania do automatyzacji, mogą być wykorzystywane do różnych zadań z zakresu automatyki, takich jak łączenie, wytłaczanie, przenoszenie i wydawanie. Zainstalowane fabrycznie intuicyjne oprogramowanie operacyjne przyspiesza oddawanie produktów do użytku i wykorzystywanie prostego programu graficznego w procesie produkcji. Nie wymaga ono żadnych umiejętności z zakresu programowania. Podsystemy można łatwo integrować z systemami nadrzędnymi za pomocą otwartych interfejsów oraz wykorzystywać w różny sposób. Dotyczy to również modułu kompensacyjnego z czujnikiem Smart Flex Effector. Dzięki wrażliwości porównywalnej z ludzką ręką moduł ten udostępnia szereg nowych możliwości z zakresu automatyki przemysłowej. Trudne procesy można teraz zautomatyzować, zoptymalizować i monitorować.

Jednostka kompensacyjna z czujnikiem Smart Flex Effector zwiększa precyzję, produktywność i stopień automatyzacji procesów, a ponadto pozwala uniknąć błędów. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Jednostka kompensacyjna z czujnikiem Smart Flex Effector zwiększa precyzję, produktywność i stopień automatyzacji procesów, a ponadto pozwala uniknąć błędów.


Bezkontaktowa obsługa dzięki komorom technologicznym

Elastyczny system transportu FTS w sposób bezkontaktowy przeprowadza elementy akumulatora przez komory procesowe. Napędzany za pomocą silnika liniowego, zapewnia on duży stopień swobody obejmujący proste ścieżki, zakrzywienia i zagłębienia. W trakcie procesu produkcyjnego system FTS może przenosić elementy o wadze od jednego grama do dwóch ton, pozycjonując je z dokładnością do 1 μm. Cewki umieszczone na zewnętrznej stronie magnetycznych nośników mocy w komorach nie mają uszczelek ani przepustów. Poszczególne elementy mogą przesuwać obrabiany przedmiot do przodu lub do tyłu i przenosić go z różną prędkością.

Elastyczny system transportu FTS w sposób bezkontaktowy przeprowadza elementy akumulatora przez komory procesowe. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Elastyczny system transportu FTS w sposób bezkontaktowy przeprowadza elementy akumulatora przez komory procesowe.


Inteligentny montaż zestawów akumulatorów: bezpieczeństwo, wydajność i małe wymagania w zakresie konserwacji

Nowy system transportowy TS7 może w sposób bezpieczny i niezawodny przenosić w przestrzeni montażowej zestawy akumulatorów o wadze znacznie przekraczającej tonę. Pozwala on na przenoszenie dużych zestawów akumulatorów na paletach. Jest zoptymalizowany pod kątem szczególnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, które są związane z produkcją akumulatorów.

TS7 to produkt oparty na standardach o modułowej konstrukcji i wyjątkowo małych wymaganiach dotyczących serwisu i konserwacji. Jest dostępny w każdym miejscu na świecie. Umożliwia szybkie konfigurowanie i uruchamianie systemów oraz ich późniejsze modyfikowanie.

Nowy system transportowy TS7 może w sposób bezpieczny i niezawodny przenosić w przestrzeni montażowej zestawy akumulatorów o wadze znacznie przekraczającej tonę. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Nowy system transportowy TS7 może w sposób bezpieczny i niezawodny przenosić w przestrzeni montażowej zestawy akumulatorów o wadze znacznie przekraczającej tonę. 

 

Testy końcowe

Testy końcowe zestawów akumulatorów są przeprowadzane przy użyciu kompaktowego, modułowego układu napędowego ctrlX DRIVE i platformy sterowania ctrlX CORE. Te same rozwiązania można wykorzystać do rozładowywania akumulatorów podczas ich przygotowywania do recyklingu. Dzięki systemom transportowym firmy Bosch Rexroth z pewnością pojawią się inne obszary zastosowań tych rozwiązań w produkcji i używaniu akumulatorów.

Platforma sterowania ctrlX CORE jest używana np. podczas końcowych testów zestawów akumulatorów.

Platforma sterowania ctrlX CORE jest używana np. podczas końcowych testów zestawów akumulatorów. Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG

Sprawdź też: System automatyki do głębokiego rozładowywania akumulatorów poddawanych recyklingowi

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl