Teledyne FLIR wprowadza na rynek multimetr DM286 Infrared Guided Measurement oraz mierniki cęgowe CM57-2 i CM85-2 - KAMERY TERMOWIZYJNE - FLIR - KONSERWACJA - MIERNIKI - MULTIMETR CYFROWY - UTRZYMANIE RUCHU - TELEDYNE FLIR
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Teledyne FLIR wprowadza na rynek multimetr DM286 Infrared Guided Measurement oraz mierniki cęgowe CM57-2 i CM85-2
drukuj stronę
poleć znajomemu

Teledyne FLIR wprowadza na rynek multimetr DM286 Infrared Guided Measurement oraz mierniki cęgowe CM57-2 i CM85-2

fot. FLIR

Multimetr pomaga specjalistom z zakładów użyteczności publicznej i zakładów produkcyjnych, elektrykom i mechanikom przemysłowym rozwiązywać problemy z komponentami systemu elektrycznego i wykrywać zagrożenia.

Firma Teledyne FLIR, wchodząca w skład Teledyne Technologies Incorporated, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek multimetru DM286 Infrared Guided Measurement (IGM™) i dwóch nowych mierników cęgowych CM57-2 i CM85-2. Przeprojektowane multimetr i mierniki cęgowe zastąpią poprzednie modele, odpowiednio DM285, CM57 i CM85. To udoskonalone narzędzia dla techników, które umożliwiają przeprowadzanie bezpiecznych i dokładnych inspekcji elektrycznych oraz wykrywanie zagrożeń, zanim dojdzie do kontaktu z nimi.

„Multimetr FLIR DM285 IGM oraz mierniki cęgowe CM57 i CM85 stanowią niezwykle popularne rozwiązania do przeprowadzania inspekcji elektrycznych. Cieszymy się, że te flagowe produkty możemy zaoferować z jeszcze większą gamą przydatnych funkcji” – stwierdził Rob Milner, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w Teledyne FLIR. „Przeprojektowany przemysłowy multimetr obrazujący FLIR DM286 z technologią IGM jest teraz wyposażony w opatentowaną przez FLIR technologię dynamicznego obrazowania multispektralnego (MSX®), która w celu zapewniania lepszej widoczności dodaje w czasie rzeczywistym do obrazów termowizyjnych szczegóły światła widzialnego. Ponadto umożliwia rejestrowanie wideo, działa dłużej i jest zgodny z nową aplikacją FLIR METERLiNK”.

Multimetr DM286 zaprojektowano z myślą o tym, by umożliwiać elektrykom szybsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze wykrywanie gorących punktów i problemów. Rozdzielczość obrazu termowizyjnego generowanego przez wbudowaną mikrokamerę termowizyjną wynosi 160 × 120 pikseli. Do tego urządzenie jest wyposażone we wbudowaną kamerę światła widzialnego i jasne oświetlenie robocze LED, które pozwala na wykonywanie obrazów MSX w słabym świetle. Obrazy MSX zyskują, ponieważ szczegóły krawędzi obrazu widzialnego są wyświetlane ponad obrazem termowizyjnym bez utraty jakichkolwiek detali czy spadku rozdzielczości.

Multimetr może też przechowywać do 30 tys. radiometrycznych obrazów termicznych i plików dzienników. Wyposażono go w dłużej działającą baterię, dzięki której obrazy i pliki dzienników można rejestrować przez cały dzień. Na użytkowników korzystających z innych narzędzi testowo-pomiarowych FLIR razem z multimetrem DM286 czeka nowa aplikacja FLIR METERLiNK, która zastąpiła aplikację FLIR Tools i może działać niezależnie lub w połączeniu ze zgodnymi urządzeniami FLIR.

Pozwala także uzyskać zgodność ze zaktualizowanymi przepisami 70B 2023 organizacji National Fire Protection Association (NFPA), które opublikowano w kwietniu. Korzystanie z termografii podczas konserwacji sprzętu elektrycznego nie jest już „zalecane”, lecz „wymagane”. Więcej informacji o zmianach w przepisach dotyczących termografii można znaleźć na stronie: https://www.flir.com/discover/industrial/nfpa-70b-2023-new-guidelines-for-electric-inspections/

Nowy rozdział w historii mierników cęgowych

FLIR DM286

Zgodne mierniki cęgowe ułatwiają pracę w przypadku trudno dostępnych miejsc i dostosowują się do bieżących potrzeb w zakresie pomiaru napięcia. Miernik cęgowy CM85-2 jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych i wyposażony w funkcje zaawansowanej analizy prądu i filtrowania napędów o zmiennej częstotliwości (VFD), jakich pracownicy zajmujący się wykrywaniem i usuwaniem usterek w sieci elektrycznej wymagają od wszechstronnego sprzętu. Technicy mogą z dużą dokładnością analizować napięcie w złożonych maszynach, w tym przeprowadzać testy harmoniczne, pomiary prądu rozruchowego i normalnego oraz testy kolejności faz.

Miernik cęgowy CM57-2 ma ułatwiać trudne pomiary prądu. Jego wąski, 18-calowy (45,72 cm) elastyczny zacisk zwojowy pozwala użytkownikom przeprowadzać pomiary w ciasnych lub niewygodnych miejscach. Idealnie nadaje się do pomiarów prądu dla wielu przewodników i spełnia wymagania dotyczące podwójnego owijania. Podobnie jak CM85-2 i DM286 urządzenie CM57-2 jest też zgodne z aplikacją FLIR METERLiNK.

Więcej informacji o każdym produkcie można znaleźć na poniższych stronach:

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski
ul. Rakowiecka 39A/3, Warszawa
tel.  22 849 71 90
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl