Konserwacja prewencyjna i troska o środowisko w magazynie wysokiego składowania Carlsberg - CARLSBERG - PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY - MOTOREDUKTORY - SEW-EURODRIVE - MAGAZYN WYSOKIEGO SKŁADOWANIA - KONSERWACJA PREDYKCYJNA - KONSERWACJA PREWENCYJNA - INTRALOGISTYKA - SSI SCHÄFER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Konserwacja prewencyjna i troska o środowisko w magazynie wysokiego składowania Carlsberg
drukuj stronę
poleć znajomemu

Konserwacja prewencyjna i troska o środowisko w magazynie wysokiego składowania Carlsberg

fot. SEW

Motoreduktory firmy SEW-EURODRIVE, które napędzają układarki regałowe w magazynie wysokiego składowania firmy Carlsberg w mieście Fredericia w Danii, zostały poddane gruntownemu remontowi, aby zapewnić niezawodność działania przy jak najoszczędniejszym wykorzystaniu zasobów.

Magazyn wysokiego składowania browaru Carlsberg jest wyposażony w osiemnaście 40-metrowych układarek, które pobierają i odkładają butelki z piwem. Dźwigi o nośności 2 ton przemieszczają ok. 1600 palet na godzinę. Każda układarka wyposażona jest w cztery motoreduktory firmy SEW-EURODRIVE, które zapewniają bezpieczne i efektywne podnoszenie, przemieszczanie i obsługę ładunków.

Aby utrzymać ten sam poziom bezpieczeństwa pracy jak w okresie ostatnich 13 lat, Carlsberg, SEW-EURODRIVE oraz SSI Schäfer, firma odpowiedzialna za obsługę i utrzymanie magazynu, podjęły wspólnie decyzję o sprawdzeniu i remoncie wszystkich motoreduktorów. Napędy są eksploatowane od 2008 roku, więc nadszedł czas na ich modernizację.

Przedłużenie żywotności maszyny i dbałość o środowisko

Zamiast wymieniać istniejące motoreduktory na nowe, firma Carlsberg zdecydowała się na ich kapitalny remont. To o tyle korzystne, że tego typu prace konserwacyjne nie wymagają wielu nowych części, które muszą zostać wyprodukowane. To oznacza, że taka modernizacja układarki regałowej wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju, jest przyjazna dla środowiska i pozwala wydłużyć okres użytkowania instalacji.

"Współpraca między SEW-EURODRIVE, SSI Schäfer oraz Carlsberg była bardzo udana. W projektach takich jak ten, gdzie podczas pracy systemu trzeba wymienić motoreduktor o masie sięgającej 900 kg, zawsze pojawiają się nieprzewidywane wyzwania. Ale udało się je wspólnie rozwiązać", mówi Morten Randa, pracownik zespołu Teamlead Logistics w firmie Carlsberg. "Po zakończeniu projektu poprawiliśmy niezawodność eksploatacyjną i od tego czasu nie mamy już nieplanowanych przestojów motoreduktora, co oczywiście bardzo nas cieszy" – dodaje.

Zadaniem SEW-EURODRIVE było wymontowanie motoreduktorów z układarek regałowych, przetransportowanie ich do centrum serwisowego w Vejle w Danii, przeprowadzenie ich gruntownego remontu, a następnie ich zainstalowanie. Prace odbywały się w ścisłej współpracy pomiędzy SEW-EURODRIVE oraz SSI Schäfer.

Co do zasady, podczas remontu bierze się pod lupę komponenty szczególnie narażone na obciążenia. W motoreduktorach wymieniono zatem części takie jak wały, przekładnie i łożyska, ale także inne części zużywające się, jak hamulce i uszczelki. Modernizacja została zakończona wymianą oleju oraz lakierowaniem obudów.  

"Od momentu uruchomienia zespół serwisowy SSI Schäfer jest stale obecny na miejscu, zapewniając maksymalną efektywność systemu intralogistycznego oraz jego doskonałą wydajność. Pracownicy serwisowi wspierają Carlberg w monitorowaniu, sterowaniu i natychmiastowym usuwaniu wszelkich usterek. Wraz z firmą SEW-EURODRIVE jesteśmy w stanie zaopatrywać firmę Carlberg w najnowsze technologie, zapewniając przy tym brak przestojów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i wyników, które wspólnie osiągnęliśmy" - relacjonuje Tobias Møller-Madsen, kierownik w firmie SSI Schäfer.

Konserwacja prewencyjna i troska o środowisko w magazynie wysokiego składowania Carlsberg

Proces remontowy

Aby uniknąć przestojów układarek regałowych, prace prowadzono każdorazowo na jednym urządzeniu. Demontaż i ponowna instalacja poszczególnych motoreduktorów odbywały się w przejściach między regałami na wysokości sześciu metrów. Wysłużone motoreduktory wymieniano w odstępach dwutygodniowych, a podczas każdej wymiany motoreduktora prace konserwacyjne w zakresie układarki trwały około pięciu godzin.

Ponieważ dla wszystkich zaangażowanych stron - Carlsberg, SSI Schäfer oraz SEW-EURODRIVE - bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie, zastosowano wyłącznie zatwierdzone wciągniki, pasy i narzędzia przeznaczone do tego typu prac konserwacyjnych na wysokości.

Ciekawostka

Motoreduktory do napędów podnośnikowych każdej układarki regałowej mogą zapewnić nominalny moment obrotowy rzędu 7460,00 Nm. Każdy motoreduktor waży około 900 kg i jest wyposażony w hamulec, enkoder, zbiornik wyrównawczy oleju oraz czujnik temperatury.

 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SEW-Eurodrive Polska
SEW-Eurodrive Polska
ul. Techniczna 5 , Łódź
tel.  + 48 42 270 90 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl