Akumulator do wkrętarki i innych narzędzi – jaki wybrać? - ZASILANIE - ELEKTRONARZĘDZIA - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - BATERIE LI-ION - RYOBI TOOLS - RYOBI ONE+
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo Akumulator do wkrętarki i innych narzędzi – jaki wybrać?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Akumulator do wkrętarki i innych narzędzi – jaki wybrać?

fot. RYOBI Tools

Elektronarzędzia akumulatorowe są bardzo przydatne w ramach zastosowań domowych, gdyż mogą znacznie ułatwić wiele prac. Są użyteczne na przykład wówczas, gdy samodzielnie realizujesz remont albo chcesz wykonać jakąś drewnianą konstrukcję, w tym domek gospodarczy. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać baterię do tego typu sprzętów.

Jakie narzędzia akumulatorowe wybrać do swojego warsztatu?

W domowym warsztacie przydadzą się różne narzędzia zasilane za pomocą baterii. Absolutnym must have każdego majsterkowicza jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Za jej pomocą możesz:

 • wiercić otwory i umieszczać w nich wkręty,
 • wykręcać śruby,
 • po dokupieniu odpowiednich końcówek również polerować powierzchnie albo mieszać klej lub zaprawę.

Takie urządzenie pozwala na pracę w różnych materiałach. Dotyczy to drewna, metalu czy tworzyw sztucznych.

Inne niezbędne sprzęty to:

 • piły akumulatorowe – są one wykorzystywane nie tylko do cięcia drewna w celu na przykład przygotowania opału, ale również skracania płyt gipsowo-kartonowych podczas tworzenia sufitu podwieszanego, a nawet docinania bloczków wykonanych z betonu komórkowego,
 • szlifierka akumulatorowa – takie narzędzie ma bardzo szerokie zastosowanie, gdyż możesz je zastosować w przypadku wygładzania i polerowania powierzchni, usuwania z niej zanieczyszczeń, w tym rdzy, jak również przecinania elementów wykonanych z metalu.

W domowym warsztacie powinna znaleźć się również wyrzynarka akumulatorowa. Znacznie usprawni ona wszelkie prace wykonywane w drewnie. Pozwoli Ci ona samodzielnie wykonać zabawki dla dzieci albo półkę na książki.

Jaki akumulator wybrać?

Jeśli interesuje Cię piła czy szlifierka kątowa akumulatorowa, pod uwagę musisz wziąć nie tylko parametry użytkowe tego typu sprzętów, ale również rodzaj baterii. Duże znaczenie ma jej pojemność, która decyduje o tym, jak długo mżna pracować za pomocą określonego sprzętu. Jest to ważny parametr, o czym świadczy na przykład to, że wykorzystując wiertarko-wkrętarkę RYOBI ONE+™ R18DD5-0, możesz na jednym zasilaniu wywiercić w drewnie sosnowym:

 • do 310 otworów o wielkości 16x50 mm, jeśli w urządzeniu znajdzie się bateria o pojemności 3.0Ah,
 • nawet 1 080 otworów, gdy sprzęt będzie zasilany za pomocą akumulatora 9.0Ah.

>>Czytaj więcej na temat optymalnej pojemności akumulatorów do elektronarzędzi.

Akumulator do wkrętarki i innych narzędzi RYOBI system ONE+™

Jeśli interesuje Cię szlifierka czy wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, zwróć ponadto uwagę na moc baterii. Akumulator 18V idealnie sprawdzi się przy większości prac, natomiast wówczas, gdy operujesz sprzętem przeznaczonym do wymagających zastosowań, takim jak młotowiertarka udarowa, wybierz serię 36V.

W sprzedaży są różne rodzaje baterii, którymi zasilane są wyrzynarki czy piły akumulatorowe. Możesz zdecydować się na akumulatory:

 • NiCD, a więc niklowo-kadmowe – sprawdzają się one w obliczu trudnych warunków atmosferycznych, a więc wówczas, gdy jest bardzo zimno lub panują wysokie temperatury; z tego względu są często wybierane przez profesjonalistów,
 • NiMH, czyli niklowo-metalowo-wodorkowe, które są rozwinięciem baterii NiCD; charakteryzują się one większą pojemnością oraz mniejszą wagą w stosunku do poprzednich konstrukcji, jednak gorzej radzą sobie w obliczu ekstremalnych temperatur.

Najbardziej popularne są akumulatory Li-Ion, a więc litowo-jonowe. Co o tym decyduje? Dużo zalet, jakie wiążą się z ich wykorzystywaniem. Wystarczy wymienić:

 • wysoką wydajność – na jednym zasilaniu możliwa jest wielogodzinna praca, nawet wówczas, gdy do wykonania są wymagające operacje,
 • oszczędność energii, co ma spore znaczenie ze względów ekologicznych,
 • znaczną efektywność ładowania – zasilanie baterii przebiega bardzo szybko,
 • wygodę użytkowania – nie musisz obawiać się tzw. efektu pamięci, który powoduje skrócenie czasu użytkowania akumulatora w wyniku ładowania go wówczas, gdy nie doszło jeszcze do całkowitego wyczerpania energii,
 • długą żywotność – wieloletnia eksploatacja pozwala ograniczyć koszty ponoszone na wyposażenie domowego warsztatu.

Istotna jest również kompaktowa budowa i niewielkie rozmiary baterii Li-Ion. Dzięki temu elektronarzędzia akumulatorowe są lekkie, co pozwala na wygodną pracę i eliminację zmęczenia w jej trakcie.

Kompatybilność akumulatorów do elektronarzędzi

Kompletując narzędzia akumulatorowe do domowego warsztatu, warto zainwestować w jedną serię pochodzącą od tego samego producenta. Dlaczego jest to ważne? Gdyż tak jak w przypadku systemu ONE+™ od RYOBI ta sama bateria pasuje do różnych urządzeń. Jest to korzystne dlatego, że nie ma potrzeby kupowania wielu ładowarek i akumulatorów, co oznacza:

 • oszczędność miejsca i porządek w domu – nie musisz gorączkowo szukać różnych baterii znajdujących się w garażu czy domku narzędziowym, a także czytać etykiet znajdujących się na nich, aby dopasować je do odpowiedniego sprzętu,
 • redukcję kosztów – ładowarka i bateria stanowią nawet 20–30% ceny elektronarzędzi.

Decydując się na system ONE+™, jeden akumulator zastosujesz w ponad 200 różnych urządzeniach RYOBI używanych w domu i ogrodzie. Wymiana jest bardzo łatwa i przebiega szybko, co pozwala sprawnie realizować różne rodzaje prac. Dużym atutem jest to, że RYOBI oferuje baterie o różnej pojemności, dlatego swobodnie dopasujesz je do własnych potrzeb.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl