Kompleksowe rozwiązania Eaton w oczyszczalni ścieków w Przywidzu - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - PLC - EATON - SOFTSTART - OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW - PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI - SOFTSTARTERY - XPOLE HOME
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Kompleksowe rozwiązania Eaton w oczyszczalni ścieków w Przywidzu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompleksowe rozwiązania Eaton w oczyszczalni ścieków w Przywidzu

fot. Oczyszczalnia ścieków w Przywidzu

Firma AT Systems na przestrzeni kilku lat zrealizowała ponad 100 obiektów przemysłowych, zarówno pod kątem projektowym jak i wdrożeń systemów automatyki przemysłowej i teletechniki. Jednym z takich obiektów jest gminna oczyszczalnia ścieków w Przywidzu. Bazując na osprzęcie marki Eaton, firma AT Systems wykonała w oczyszczalni instalacje elektryczne do zasilania urządzeń technologicznych oraz instalacje sterownicze i teletechniczne.

Rozdzielnica główna w oczyszczalni jest wyposażona w panel serii XV300, który jest zintegrowanym systemem HMI-PLC, łączącym w sobie sterownik PLC z panelem operatorskim wyposażonym w dotykowy ekran. Układ steruje pracą całej oczyszczalni i pozwala na szybki podgląd jej stanu. PLC zbiera dane z urządzeń pomiarowych i wykonawczych, a następnie wysyła je do systemu wizualizacji, gdzie następuje ich przetwarzanie i archiwizacja. Firma AT Systems dostarczyła kompletne stanowisko operatorskie, które podobnie jak panel HMI, działa w oparciu o oprogramowanie wizualizacyjne GALILEO, opracowane przez Eaton. System pozwala na zdalny podgląd procesu, za pomocą strony internetowej. Zastosowanie tego systemu skraca czas przygotowania projektu oraz ułatwia operatorom jego poznanie i obsługę.

Do zabezpieczenia przewodów w szafie sterowniczej oczyszczalni, wykorzystano aparaturę modułową xPole HOME, a do zabezpieczania i wysterowania pracy pomp zastosowano wyłączniki silnikowe PKZ oraz styczniki przemysłowe DILM. Funkcje aparatury kontrolnej i sygnalizacyjnej spełnia system RMQ. Do zabezpieczeń jako wyłączniki główne instalacji zastosowano wyłącznik NZM oraz rozłącznik LN.

Rozdzielnica w oczyszczalni ścieków

Aby zapewnić płynny rozruch i zatrzymanie silników w obwodach niewymagających ciągłej regulacji prędkości, zastosowano softstartery DS7. Poprawiają one sposób pracy instalacji hydraulicznej eliminując skoki ciśnienia, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji i wydłużenia okresów między przeglądami. Wykorzystane w Przywidzu przemienniki częstotliwości DG1 z serii PowerXL zapewniają aplikacji najlepszy algorytm oszczędności energii z funkcją bezpiecznego wyłączenia momentu (STO). Przemienniki te charakteryzują się szeroką gamą wbudowanych interfejsów i protokołów komunikacyjnych. Daje to swobodę przy projektowaniu nowych aplikacji lub łatwość dopasowania do aplikacji istniejących. Wykorzystanie lakierowanych płyt elektroniki daje pewność wydłużonej żywotności, zwłaszcza na obiektach z agresywną atmosferą np. takich jak oczyszczalnie ścieków. Zintegrowany w standardzie dławik DC oraz filtr RFI pozwalają spełnić wymogi emisji zakłóceń, przy okazji oferując bezpieczeństwo i niezawodność.

Szafa sterownicza Eaton

Źródło: Eaton

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl