Rewolucja w dziedzinie inżynierii: konfigurator stosowany w technice przemieszczeń liniowych - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - TECHNIKA LINIOWA - TECHNIKA PRZEMIESZCZEŃ LINIOWYCH
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rewolucja w dziedzinie inżynierii: konfigurator stosowany w technice przemieszczeń liniowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rewolucja w dziedzinie inżynierii: konfigurator stosowany w technice przemieszczeń liniowych

fot. Bosch Rexroth AG

Pierwszy w pełni zintegrowany, internetowy konfigurator cylindrów elektromechanicznych pokazuje, jak będzie w przyszłości wyglądać sprzedaż złożonych produktów przemysłowych.

Oszczędność czasu i interaktywność: wyniki i modele 3D dostępne w czasie rzeczywistym

Nowe standardy sprzedaży internetowej: dzięki całościowemu, ukierunkowanemu na klienta podejściu firma Bosch Rexroth wyznacza nowe standardy cyfrowej konfiguracji produktów przemysłowych. Zintegrowane, oparte na przeglądarce internetowej narzędzia, które są dostępne na dynamicznej stronie internetowej, w sposób intuicyjny przeprowadzają specjalistów ds. inżynierii mechanicznej i przemysłowej przez wszystkie etapy procesu, od pomysłu po złożenie zamówienia, w ciągu zaledwie kilku minut. Pierwszym z tych narzędzi jest konfigurator cylindrów elektromechanicznych, który firma Bosch Rexroth przedstawia również na targach „automatica 2022”. Umożliwia on wybór, określenie rozmiarów i konfigurację urządzenia, a ponadto obejmuje katalog, modele CAD i sklep internetowy. Dzięki temu liczba interakcji jest ograniczona do minimum. Oszczędność czasu zapewnia w szczególności graficzny interfejs użytkownika, który dostarcza w czasie rzeczywistym wyniki i modele 3D oraz odpowiednie rekomendacje dotyczące produktów, z wyszczególnieniem cen i terminów dostawy.

Działy zajmujące się projektami konstrukcyjnymi i technologią odczuwają coraz większą presję na obniżenie kosztów i przyspieszenie procesów. W związku z tym muszą coraz szybciej planować, projektować, precyzować i optymalizować elementy mechaniczne i części instalacji przemysłowych. Ponadto pokolenie przyzwyczajone do smartfonów oczekuje narzędzi inżynieryjnych, z których można korzystać na dowolnym urządzeniu. Narzędzia te powinny być łatwe w obsłudze i oparte na nowoczesnych portalach firma-klient (B2C).

Internetowy konfigurator cylindrów elektromechanicznych, który został gruntownie zmodernizowany, spełnia te złożone wymagania rynku. Podstawą jest tzw. architektura jednej strony. Oznacza to, że cały proces od wyboru produktu do złożenia zamówienia, a także różne aspekty projektu i funkcjonalności, są przedstawione w jednym dokumencie HTML, a wymagana treść jest do niego dynamicznie dodawana.

Internetowy konfigurator skraca do kilku minut czas upływający od przedstawienia pomysłu do złożenia zamówienia na niestandardowy cylinder mechaniczny. Dlatego firma Bosch Rexroth obsługuje cały łańcuch procesów, od sporządzenia projektu wstępnego i szczegółowego oraz planu, włącznie z informacjami o cenach i dostawach, po bezpośrednie złożenie zamówienia poprzedzone pobraniem modeli CAD i kart katalogowych. Czynności, które wcześniej zajmowały dużo czasu, takie jak wstępne spotkania, zatwierdzanie i przedstawianie ofert lub alternatywne kalkulacje oparte na innych parametrach, nie są już potrzebne lub trwają dużo krócej.

Z myślą o maksymalnym zwiększeniu wydajności nowy konfigurator umożliwia wybór spośród około 3000 cylindrów elektromechanicznych w wielu odmianach. Informacje o poszczególnych komponentach są zapisywane i inteligentnie ze sobą łączone, co ogranicza liczbę interakcji do minimum. Punktem wyjścia podczas ogólnego definiowania produktu zgodnego z wybranym zastosowaniem są ustawione fabrycznie wartości związane z miejscem instalacji, zamocowaniem i obciążeniem, a także przemieszczeniem, długością cyklu i napędem. Podczas wybierania lub wprowadzania parametrów dane bazowe wyświetlane w zakładkach graficznych są automatycznie modyfikowane w odpowiedni sposób. Szczegółowy widok umożliwia doprecyzowanie projektu.

Wynik dostępny w czasie rzeczywistym przedstawia bieżący status projektu wraz z modelem 3D udostępnianym również „na żywo”, z zastosowaniem prawdziwych danych CAD. Gdy wprowadzimy pierwsze informacje, konfigurator poleci odpowiednie produkty, które również będą na bieżąco korygowane na wszystkich etapach procesu. Gdy klikniemy produkt, konfigurator natychmiast wyświetli jego specyfikacje techniczne i konfiguracje.

Bieżący projekt można zapisać i udostępnić za pomocą odsyłacza, co ułatwia elastyczną pracę zespołową. Narzędzie jest również zoptymalizowane pod kątem tabletów.

Wybór, kalkulacja i złożenie zamówienia: nowe podejście

Konfigurator cylindrów elektromechanicznych jest ciągle rozszerzany o nowe języki i funkcje, takie jak filtry, grupy użytkowników i wizualizacje.

W przyszłości firma Bosch Rexroth będzie nadal rozszerzać funkcjonalność swoich zintegrowanych konfiguratorów internetowych. Dotyczy to zarówno techniki przemieszczeń liniowych, jak i innych dziedzin. 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl