Jak zapewnić ciągłość pracy maszyn w przemyśle? Zasilanie gwarantowane UPS Eaton dla przemysłu - PRZEMYSŁ - UPS - ZAKŁÓCENIA ELEKTRYCZNE - ZASILANIE GWARANTOWANE - DATA CENTER - EATON - ZASILANIE AWARYJNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Jak zapewnić ciągłość pracy maszyn w przemyśle? Zasilanie gwarantowane UPS Eaton dla przemysłu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak zapewnić ciągłość pracy maszyn w przemyśle? Zasilanie gwarantowane UPS Eaton dla przemysłu

fot. Eaton

Przerwy w dostawach energii elektrycznej w fabrykach i zakładach produkcyjnych mogą generować duże straty finansowe w postaci przerw w produkcji, zmarnowanych materiałów i półproduktów czy też rozregulowania się pracujących maszyn. Skuteczną ochronę przed tymi zagrożeniami, a także przed przepięciami czy skutkami wyładowań atmosferycznych zapewnia zasilanie gwarantowane.

Dzięki zasilaczom UPS można bezpiecznie wyłączyć maszyny, utrzymać zasilanie do czasu uruchomienia dodatkowego źródła zasilania lub powrotu zasilania z sieci.

Jakie wymagania musi spełniać zasilacz UPS w przemyśle?

W obiektach przemysłowych najczęstszym układem sieci jest układ trójfazowy, dlatego odpowiednim rozwiązaniem są trójfazowe zasilacze UPS o topologii podwójnej konwersji (online).

Zasilacze UPS, pracujące w zakładach przemysłowych, często muszą pracować w bardzo trudnych warunkach – zmienne temperatury, obecność szkodliwych chemikaliów i pyłów, narażenie na drgania podłoża. Dlatego też zasilacz bezprzerwowy powinien posiadać odpowiedni stopień ochrony, gdyż standardowy IP20 nie zabezpiecza UPS od niekorzystnych warunków. Przykładem przemysłowego UPS, który może być posadowiony bezpośrednio na hali produkcyjnej, jest seria Eaton 9PHD ze stopniem ochrony obudowy do IP54 i dostępną mocą do 200kW. Czasami, np. ze względu na wysokie temperatury, nie ma możliwości montażu UPS bezpośrednio obok linii produkcyjnej i wtedy należy rozważyć umieszczenie UPS i baterii w specjalnym, osobnym pomieszczeniu.

Zależnie od stawianych wymagań, ilości i rodzajów podłączonych do zasilacza urządzeń oraz dostępnego miejsca, warto zastanowić się nad koncepcją centralnego lub rozproszonego systemu UPS. Jeśli wybieramy koncepcję centralnego UPS, to musimy się zastanowić nad typem wymaganej redundancji, np. n+1, gdy jeden moduł mocy (UPM) pozostaje w rezerwie. Takie rozwiązania są najlepiej realizowane w UPS o modułowej architekturze, np. Eaton 93PM G2, z możliwością „gorącej wymiany” (hot-swap) modułów mocy w celu zmniejszenia czasu czynności serwisowych.

Przed wyborem rozwiązania zasilania gwarantowanego UPS dla zakładów produkcyjnych należy przeprowadzić analizę historycznych zakłóceń zasilania. W zależności od częstotliwości wystąpienia i czasu trwania zakłóceń, należy rozważyć różne typy baterii UPS. Jeśli zaniki zasilnia sieciowego występują stosunkowo rzadko (do kilkudziesięciu razy w roku) z czasem trwania od kilku do kilkudziesięciu minut, to odpowiednim rozwiązaniem będą baterie kwasowo-ołowiowe VRLA. Natomiast jeśli występują częste i krótkotrwałe zakłócenia do kilkudziesięciu sekund to odpowiednim rozwiązaniem będą baterie superkondensatorów.

Komunikacja między urządzeniami w zakładach produkcyjnych jest zazwyczaj zbudowana na protokołach przemysłowych, różniących się od protokołów komunikacji w Data Center, serwerowni lub budynku biurowym. Dlatego należy dobierać odpowiednie urządzenia komunikacyjne oraz czujniki środowiskowe, które pozwalają monitorować parametry otoczenia i odpowiednio zarządzać zasilaniem bezprzerwowym. 

INFOGRAFIKA: 9 problemów z zasilaniem i 3 rozwiązania Eaton

Poniższe dziewięć problemów z zasilaniem może powodować szereg negatywnych konsekwencji w budynkach komercyjnych i zakładach przemysłowych, zakłócić ciągłość biznesową i zmniejszyć osiągane przychody. Zakłócenia te mogą oddziaływać na infrastrukturę krytyczną w centrach przetwarzania danych, telekomunikacji, służbie zdrowia, przemyśle, a także w obiektach handlowych i biurowych. Odpowiedzią na te wyzwania są trzy rozwiązania UPS Eaton, obejmujące zasilacze 1- oraz 3-fazowe. 

Zobacz infografikę: https://elektrykapradnietyka.com/wp-content/uploads/2023/02/eaton-infographic-9-common-grid-problems-critical-power-pl.pdf

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl