Szybki i łatwy sposób na uzyskanie robota liniowego obsługującego proces dozowania - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - MECHATRONIKA - DOZOWANIE PŁYNÓW - GŁOWICE DOZUJĄCE - VISCOTEC - S MART MECHATRONIX - SMART FUNCTION KIT FOR HANDLING - SMART FUNCTION KIT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Szybki i łatwy sposób na uzyskanie robota liniowego obsługującego proces dozowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybki i łatwy sposób na uzyskanie robota liniowego obsługującego proces dozowania

fot. Nowy pakiet rozwiązań opartych na platformie Smart MechatroniX: uniwersalny pakiet Smart Function Kit for Dispensing, tu ze zintegrowaną głowicą dozującą firmy ViscoTec. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Nowy pakiet Smart Function Kit for Dispensing, który przyspiesza wykonywanie wielu zadań związanych z dozowaniem, jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku głowicami dozującymi.

„Podłącz i produkuj”: Fabrycznie zmontowane podsystemy i intuicyjne oprogramowanie operacyjne

Firma Bosch Rexroth kontynuuje transformację cyfrową w zakresie technologii przemieszczeń liniowych i dodaje do platformy Smart MechatroniX kolejny podsystem. Pakiet Smart Function Kit for Dispensing ułatwia i przyspiesza wykonywanie typowych zadań związanych z dozowaniem, takich jak spajanie i uszczelnianie. Ten podsystem łączy najwyższej klasy technikę przemieszczeń liniowych ze sprzętem do automatyzacji i intuicyjnym oprogramowaniem w sposób umożliwiających tworzenie kompletnych robotów liniowych, które można szybko wybierać metodą cyfrową i konfigurować. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie operacyjne pozwala uruchomić produkcję w ciągu kilku minut. Pakiet Smart Function Kit jest uniwersalny i obsługuje wszystkie powszechnie stosowane głowice dozujące.

Producenci, integratorzy systemów i inżynierowie mechanicy z różnych branż, takich jak motoryzacja, przemysł opakowaniowy oraz produkcja akumulatorów i półprzewodników, potrzebują rozwiązań, które umożliwią im wykonywanie typowych zadań związanych z dozowaniem, takich jak spajanie, uszczelnianie, rozpylanie, napełnianie i odlewanie, w sposób szybszy, łatwiejszy i bardziej ekonomiczny. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Bosch Rexroth oferuje pakiet Smart Function Kit for Dispensing.

Podobnie jak Smart Function Kit for Handling i Smart Function Kit for Pressing, ten nowy podsystem jest częścią platformy rozwiązań Smart MechatroniX, która łączy technikę przemieszczeń liniowych, oprogramowanie i czujniki z inteligentnymi produktami i gotowymi pakietami rozwiązań. Aby umożliwić integrację wstępującą w dziedzinie robotyki liniowej, firma Bosch Rexroth oferuje nowe rozwiązania, które mogą obsługiwać wiele szybko następujących po sobie zadań związanych z przemieszczeniami.

Współpraca z partnerami: głowice dozujące ViscoTec już zintegrowane z oprogramowaniem

Platforma Smart MechatroniX jest nie tylko rozszerzana poziomo o nowe pakiety rozwiązań. Dzięki współpracy z partnerami rozrasta się również pionowo. Od niedawna z pakietem Smart Function Kit for Dispensing można szybko i łatwo połączyć głowice dozujące firmy ViscoTec. Odpowiednie parametry są już zapisane w podsystemie, więc mogą być odczytywane przez oprogramowanie i uwzględniane podczas konfiguracji. W przyszłości taka integracja obejmie również produkty innych producentów.

Otwarta platforma ctrlX AUTOMATION udostępnia standardowe środowisko sterowania pakietami Smart Function Kit. Oprogramowanie operacyjne jest uruchamiane jako aplikacja w systemie sterowania ctrlX CORE dla pakietu Smart Function Kit. W tym przypadku elastyczne połączenie platformy sprzętowej i innowacyjnego oprogramowania umożliwia np. przedstawienie złożonych przemieszczeń liniowych za pomocą prostego programowania graficznego. Można też łatwo przeprowadzić integrację liniową za pomocą bloku funkcji.

Szybkie rozpoczęcie produkcji: Graficzne tworzenie sekwencji, prosta integracja liniowa

Pakiet Smart Function Kit for Dispensing łączy skoordynowane komponenty, które umożliwiają utworzenie kompletnego i praktycznie gotowego do użycia robota liniowego, obejmującego technologię sterowania, system zasilania, silniki, elementy połączeniowe i oprogramowanie operacyjne. Indywidualne rozwiązanie może zostać w szybki sposób dobrane za pomocą oprogramowania LinSelect. Wybór produktu dodatkowo ułatwiają wstępnie skonfigurowane typy konstrukcji. Po odpowiedniej parametryzacji podsystem można w całości skonfigurować w trybie online, a następnie zamówić. Kompatybilną głowicę dozującą dostarcza odpowiedni partner.

Oszczędność czasu: Łatwy wybór produktu i wskazówki ułatwiające jego uruchomienie

Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie skraca czas potrzebny na uruchomienie urządzenia nawet o 80%. Przez wszystkie etapy procesu przeprowadza użytkownika konfigurator. Parametryzacja serwonapędu, a także – w przypadku stosowania zintegrowanych dodatków od partnerów – głowicy dozującej i osi referencyjnej jest przeprowadzana automatycznie.

Zamiast pracochłonnego definiowania przepływu procesów za pomocą kodu, sekwencję przemieszczeń można przedstawić graficznie, korzystając
z gotowych bloków funkcji, w tym funkcji dozowania, takich jak dawkowanie, płukanie czy wycieranie igieł.

Oprogramowanie obejmuje również narzędzia diagnostyczne do szybkiego rozwiązywania problemów. Na ekranie można przeglądać wydajność, przebieg programu i historię produkcji oraz bieżące dane dotyczące procesów, a w szczególności pozycję, prędkość przepływu i długość cyklu.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl