Nordac Pro: Wszechstronny przedstawiciel przetwornic do szaf sterowniczych - PRZETWORNICA CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - NORD DRIVESYSTEMS - NORDAC PRO - SZAFA STERUJĄCA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Nordac Pro: Wszechstronny przedstawiciel przetwornic do szaf sterowniczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nordac Pro: Wszechstronny przedstawiciel przetwornic do szaf sterowniczych

fot. Nord Drivesystems

Przedsiębiorstwo Nord Drivesystems rozszerza swoją rodzinę przetwornic Nordac Pro dodając urządzenia obsługujące moce do 22 kW. Wszystkie pięć rozmiarów w serii posiada wbudowany interfejs Ethernet obsługujący wiele protokołów oraz wąską, kompaktową konstrukcję. Nord oferuje zatem doskonałe rozwiązanie w zakresie elektroniki dla swoich systemów napędowych – dla szerszego zakresu mocy.

Szeroki zakres interfejsów i funkcji w jednej serii produktów: To zalety rodziny przetwornic Nordac Pro. Seria jest na rynku od roku 2019, a już pomyślnie zadomowiła się na rynku. Zintegrowane interfejsy Ethernet obsługują wiele protokołów, ProfiNET, EtherCAT, EtherNET IP i Ethernet Powerlink. Kompaktowa konstrukcja w rozmiarze książki umożliwia oszczędny montaż w szafach sterujących.

Doskonale dopasowane rozwiązania napędowe

Trzy sprawdzone rozmiary, czy też klasy mocy, zostają uzupełnione o dwa modele dla mocy od 7,5 do 11 kW i od 15 do 22 kW. Oznacza to możliwość uzyskania bardziej wydajnych aplikacji, takich, jak logistyka wewnętrzna, zastosowania pocztowe, kurierskie oraz w branży żywnościowej. ‘Dzięki tym dodatkowym rozmiarom, uzyskujemy dalszą rozbudowę naszego obszernego portfela doskonale dobranych rozwiązań napędowych,’ podkreśla Jörg Niermann, szef marketingu w Nord Drivesystems.

Charakterystyka wszystkich rozmiarów: Przekonują do siebie wysoką przeciążalnością, dają się łatwo konfigurować dzięki interfejsowi Bluetooth, i nadają się do pracy tak z silnikami synchronicznymi, jak asynchronicznymi. Sterowanie zaraz po podłączeniu oraz opcjonalne moduły zapewniają maksimum elastyczności. Dodatkowo, nawet podstawowa wersja  Nordac Pro SK 500P zapewnia wysokowydajne połączenia i użyteczne funkcje takie, jak interfejs CANopen, przerywacze hamulcowe, funkcje sterowników logicznych i kontrolę pozycji POSICON. Co więcej, istnieje możliwość integracji bezpiecznej redukcji momentu oraz bezpiecznego zatrzymania SS1.

Wysoka funkcjonalność i moc przy mniejszej liczbie wariantów

W porównaniu do poprzedniej generacji przetwornic częstotliwości do szaf rozdzielczych, nowe przetwornice mają znacznie mniej wersji, co zapewnia wyraźniejsze korzyści w zakresie wydajności, szczególnie dla dużych systemów. Jednocześnie, przetwornice Nordac Pro SK 500P zapewniają więcej funkcji o jeszcze lepszej jakości.

Oprócz lepszych parametrów i cech, nowa generacja przetwornic wykorzystuje sprawdzoną strukturę parametrów Nordac, fizycznie i funkcjonalnie zachowując kompatybilność wsteczną. ‘Sukcesywnie rozbudowujemy tę rodzinę i wiodące technologicznie urządzenia Nordac Pro będą dostępne w najbliższych latach dla wszystkich zakresów mocy.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NORD Napędy sp. z o.o.
NORD Napędy sp. z o.o.
ul. Zakrzów 414, Podłęże
tel.  +48 12 2889900
fax.  +48 12 2889911
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl