Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom - SERWIS - AWARIE - RECYKLING - UTRZYMANIE RUCHU - UKŁADY HYDRAULICZNE - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - PRZEMYSŁ 4.0 - BEZPOŚREDNIE NAPĘDY HYDRAULICZNE - KONSERWACJA PREDYKCYJNA - CYTROCONNECT PREDICT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom

fot. Bosch Rexroth AG

Pakiet CytroConnect Solutions obejmuje wielopoziomowe usługi cyfrowe, których celem jest ograniczenie do minimum nieplanowanych przestojów oraz związanych z nimi kosztów serwisu i innych kosztów w sektorze recyklingu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Internetu rzeczy (IoT) oraz wieloletniego doświadczenia producenta w dziedzinie hydrauliki, pakiety CytroConnect Solutions zmniejszają koszty serwisu i zapobiegają awariom układów hydraulicznych.

 

Zapobieganie przestojom: monitorowanie w czasie rzeczywistym i analizy oparte na danych 

Pakiety usług CytroConnect Solutions firmy Bosch Rexroth pomagają przedsiębiorstwom z branży recyklingu w unikaniu kosztów przestojów, a nawet kar umownych. Pakiety te są dostosowane do indywidualnych potrzeb i obejmują monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie częściami zamiennymi. Ułatwiają utrzymanie systemów hydraulicznych, takich jak nożyce złomowe, rozdrabniarki i prasy. Połączenie najnowocześniejszej technologii Internetu rzeczy (IoT) i doświadczenia w dziedzinie hydrauliki ogranicza do minimum niezbędne prace serwisowe oraz przedłuża okres użytkowania maszyn.

Odzyskiwanie i wykorzystywanie surowców wtórnych jest powszechnie przyjętą praktyką. Jeśli jednak stanowi część łańcucha dostaw, wymaga działania pod presją czasu. Dlatego urządzenia potrzebne do tego celu muszą być w ciągłej gotowości do pracy. Awaria maszyn do recyklingu z napędami hydraulicznymi, takich jak nożyce złomowe, rozdrabniarki i prasy, naraża firmę na kary umowne. Gdy ciężarówki, pociągi lub statki muszą czekać na załadunek, wynikające stąd koszty mogą szybko osiągnąć kwoty pięcio-, a nawet sześciocyfrowe. Specjaliści, których ciągle brakuje, muszą nadzorować wiele miejsc jednocześnie, co powoduje opóźnienia prac serwisowych. Poza tym firmy recyklingowe marnują materiały i pieniądze, prewencyjnie wymieniając elementy hydrauliczne, które wciąż pracują doskonale, po upływie ustalonego okresu. Firma Bosch Rexroth pomaga swoim klientom w rozwiązaniu wszystkich tych problemów ekonomicznych i zmniejszeniu ryzyka finansowego, oferując im trzy pakiety usług – CytroConnect Monitor, Maintain i Predict.

 

Stawka ryczałtowa: zapobieganie przestojom za stałą opłatą miesięczną

Pakiet CytroConnect Predict pozwala operatorom systemów znacznie zwiększyć trwałość eksploatacyjną komponentów. Na podstawie analiz statystycznych i szczegółowych raportów o stanie urządzeń specjaliści z firmy Bosch Rexroth udzielają zaleceń dotyczących konserwacji i serwisu na tyle wcześnie, aby odpowiednie komponenty można było wymienić zgodnie z planem. Dzięki temu klient może ograniczyć prace serwisowe nawet o 50%. Sprawność maszyn dodatkowo optymalizują usługi uzupełniające, takie jak kompleksowy system zarządzania częściami zamiennymi z gwarantowaną dostawą w ciągu 24 godzin. Opłaty za usługi zwykle amortyzują się w ciągu roku, choć w niektórych przypadkach wystarczy do tego eliminacja jednego przestoju. Ilustruje to następujący przykład: 

Dzięki analizie statystycznej i prewencyjnej konserwacji nożyc złomowych międzynarodowa firma posiadająca ponad 100 placów recyklingowych może trwale wyeliminować wysokie koszty przestojów. Gdyby statki załadowane stalowymi kulkami nie mogły odpłynąć w terminie, narażałoby to tę firmę na koszt każdego przestoju wynoszący około 600 EUR i kary umowne do 100 000 EUR za każdy dzień. Zużycie nożyc złomowych jest szybko wykrywane na podstawie skoków ciśnienia i momentów obrotowych silników elektrycznych. W rezultacie operator może wymienić narzędzia w sposób zaplanowany. Zmniejsza to obciążenie pracowników serwisu, którzy i tak muszą obsługiwać wiele węzłów systemu. Rozwiązywanie problemów, konserwacja urządzeń oraz planowanie prac i zamawianie części zamiennych zajmują im teraz znacznie mniej czasu. Ponadto monitoring umożliwia zaoszczędzenie energii, ponieważ pozwala unikać pracy systemu przy zwiększonym poborze energii elektrycznej.

Inna firma recyklingowa unika nieplanowanych przestojów i wynikających z nich kosztów, przeprowadzając analizy statystyczne dotyczące rozdrabniarek odpadów. Dzięki temu rozdrobnione odpady są dostarczane do cementowni i wykorzystywane jako paliwo. W przeszłości awarie pomp hydraulicznych i silników elektrycznych regularnie narażały tę firmę na kary umowne oraz dodatkowe koszty przechowywania dostarczonych odpadów. Teraz obciążenie działu serwisowego, w którym i tak brakowało specjalistów, zostało trwale zredukowane.

Oprócz kompleksowego pakietu CytroConnect Predict firma Bosch Rexroth oferuje również podstawowy pakiet CytroConnect Monitor, który umożliwia monitorowanie pracy urządzenia w czasie rzeczywistym tylko z dostępem do danych maszyny z ostatnich 24 godzin. Pakiet CytroConnect Maintain jest natomiast zalecany przez Bosch Rexroth jako wprowadzenie do analiz opartych na regułach i danych. Monitoruje on w tle stan komponentów, wykorzystując predefiniowane reguły, wysyła ostrzeżenia o uszkodzeniach i wspomaga ciągłą optymalizację aplikacji z wykorzystaniem regularnych raportów na temat wydajności i wykorzystania.

Wszystkie trzy pakiety obejmują niezbędne konsole i czujniki. Korzystając z tych inteligentnych, zrównoważonych rozwiązań, firmy recyklingowe szybko i łatwo odniosą korzyści wynikające z eliminacji przestojów. 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl