Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom - SERWIS - AWARIE - RECYKLING - UTRZYMANIE RUCHU - UKŁADY HYDRAULICZNE - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - PRZEMYSŁ 4.0 - BEZPOŚREDNIE NAPĘDY HYDRAULICZNE - KONSERWACJA PREDYKCYJNA - CYTROCONNECT PREDICT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Cyfrowy serwis układów hydraulicznych zmniejsza koszty awarii i zapobiega przestojom

fot. Bosch Rexroth AG

Pakiet CytroConnect Solutions obejmuje wielopoziomowe usługi cyfrowe, których celem jest ograniczenie do minimum nieplanowanych przestojów oraz związanych z nimi kosztów serwisu i innych kosztów w sektorze recyklingu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Internetu rzeczy (IoT) oraz wieloletniego doświadczenia producenta w dziedzinie hydrauliki, pakiety CytroConnect Solutions zmniejszają koszty serwisu i zapobiegają awariom układów hydraulicznych.

 

Zapobieganie przestojom: monitorowanie w czasie rzeczywistym i analizy oparte na danych 

Pakiety usług CytroConnect Solutions firmy Bosch Rexroth pomagają przedsiębiorstwom z branży recyklingu w unikaniu kosztów przestojów, a nawet kar umownych. Pakiety te są dostosowane do indywidualnych potrzeb i obejmują monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie częściami zamiennymi. Ułatwiają utrzymanie systemów hydraulicznych, takich jak nożyce złomowe, rozdrabniarki i prasy. Połączenie najnowocześniejszej technologii Internetu rzeczy (IoT) i doświadczenia w dziedzinie hydrauliki ogranicza do minimum niezbędne prace serwisowe oraz przedłuża okres użytkowania maszyn.

Odzyskiwanie i wykorzystywanie surowców wtórnych jest powszechnie przyjętą praktyką. Jeśli jednak stanowi część łańcucha dostaw, wymaga działania pod presją czasu. Dlatego urządzenia potrzebne do tego celu muszą być w ciągłej gotowości do pracy. Awaria maszyn do recyklingu z napędami hydraulicznymi, takich jak nożyce złomowe, rozdrabniarki i prasy, naraża firmę na kary umowne. Gdy ciężarówki, pociągi lub statki muszą czekać na załadunek, wynikające stąd koszty mogą szybko osiągnąć kwoty pięcio-, a nawet sześciocyfrowe. Specjaliści, których ciągle brakuje, muszą nadzorować wiele miejsc jednocześnie, co powoduje opóźnienia prac serwisowych. Poza tym firmy recyklingowe marnują materiały i pieniądze, prewencyjnie wymieniając elementy hydrauliczne, które wciąż pracują doskonale, po upływie ustalonego okresu. Firma Bosch Rexroth pomaga swoim klientom w rozwiązaniu wszystkich tych problemów ekonomicznych i zmniejszeniu ryzyka finansowego, oferując im trzy pakiety usług – CytroConnect Monitor, Maintain i Predict.

 

Stawka ryczałtowa: zapobieganie przestojom za stałą opłatą miesięczną

Pakiet CytroConnect Predict pozwala operatorom systemów znacznie zwiększyć trwałość eksploatacyjną komponentów. Na podstawie analiz statystycznych i szczegółowych raportów o stanie urządzeń specjaliści z firmy Bosch Rexroth udzielają zaleceń dotyczących konserwacji i serwisu na tyle wcześnie, aby odpowiednie komponenty można było wymienić zgodnie z planem. Dzięki temu klient może ograniczyć prace serwisowe nawet o 50%. Sprawność maszyn dodatkowo optymalizują usługi uzupełniające, takie jak kompleksowy system zarządzania częściami zamiennymi z gwarantowaną dostawą w ciągu 24 godzin. Opłaty za usługi zwykle amortyzują się w ciągu roku, choć w niektórych przypadkach wystarczy do tego eliminacja jednego przestoju. Ilustruje to następujący przykład: 

Dzięki analizie statystycznej i prewencyjnej konserwacji nożyc złomowych międzynarodowa firma posiadająca ponad 100 placów recyklingowych może trwale wyeliminować wysokie koszty przestojów. Gdyby statki załadowane stalowymi kulkami nie mogły odpłynąć w terminie, narażałoby to tę firmę na koszt każdego przestoju wynoszący około 600 EUR i kary umowne do 100 000 EUR za każdy dzień. Zużycie nożyc złomowych jest szybko wykrywane na podstawie skoków ciśnienia i momentów obrotowych silników elektrycznych. W rezultacie operator może wymienić narzędzia w sposób zaplanowany. Zmniejsza to obciążenie pracowników serwisu, którzy i tak muszą obsługiwać wiele węzłów systemu. Rozwiązywanie problemów, konserwacja urządzeń oraz planowanie prac i zamawianie części zamiennych zajmują im teraz znacznie mniej czasu. Ponadto monitoring umożliwia zaoszczędzenie energii, ponieważ pozwala unikać pracy systemu przy zwiększonym poborze energii elektrycznej.

Inna firma recyklingowa unika nieplanowanych przestojów i wynikających z nich kosztów, przeprowadzając analizy statystyczne dotyczące rozdrabniarek odpadów. Dzięki temu rozdrobnione odpady są dostarczane do cementowni i wykorzystywane jako paliwo. W przeszłości awarie pomp hydraulicznych i silników elektrycznych regularnie narażały tę firmę na kary umowne oraz dodatkowe koszty przechowywania dostarczonych odpadów. Teraz obciążenie działu serwisowego, w którym i tak brakowało specjalistów, zostało trwale zredukowane.

Oprócz kompleksowego pakietu CytroConnect Predict firma Bosch Rexroth oferuje również podstawowy pakiet CytroConnect Monitor, który umożliwia monitorowanie pracy urządzenia w czasie rzeczywistym tylko z dostępem do danych maszyny z ostatnich 24 godzin. Pakiet CytroConnect Maintain jest natomiast zalecany przez Bosch Rexroth jako wprowadzenie do analiz opartych na regułach i danych. Monitoruje on w tle stan komponentów, wykorzystując predefiniowane reguły, wysyła ostrzeżenia o uszkodzeniach i wspomaga ciągłą optymalizację aplikacji z wykorzystaniem regularnych raportów na temat wydajności i wykorzystania.

Wszystkie trzy pakiety obejmują niezbędne konsole i czujniki. Korzystając z tych inteligentnych, zrównoważonych rozwiązań, firmy recyklingowe szybko i łatwo odniosą korzyści wynikające z eliminacji przestojów. 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl