Złącza i przewody wstążkowe CONNFLY. Przegląd oferty artykułów do zastosowań w produkcji i przemyśle - ZŁĄCZA - IP67 - TME - OKABLOWANIE - ZŁĄCZA PRZEMYSŁOWE - GNIAZDA ZASILAJĄCE - PRZEWODY WSTĄŻKOWE - PRZEWODY TAŚMOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Złącza i przewody wstążkowe CONNFLY. Przegląd oferty artykułów do zastosowań w produkcji i przemyśle
drukuj stronę
poleć znajomemu

Złącza i przewody wstążkowe CONNFLY. Przegląd oferty artykułów do zastosowań w produkcji i przemyśle

fot. TME

CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe. Oferta marki obejmuje zarówno typowe złącza sygnałowe wykorzystywane przy łączeniu modułów (np. panelu do płyty głównej sterownika), jak i wyspecjalizowane konektory industrialne, dedykowane zasilaniu i komunikacji w automatyce.

W katalogu TME znaleźć można szeroki wybór rozwiązań oferowanych przez CONNFLY – poniżej skupiamy się jedynie na wybranych grupach produktów: szczelnych złączach przemysłowych DS1110, konektorach sygnałowych PCB oraz przewodach wstążkowych ze złączami IDC (lub dedykowanym takim złączom). Wszystkich producentów sprzętu elektronicznego/ elektrotechnicznego, a także serwisantów i konserwatorów zainteresowanych trwałymi złączami o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta.

 

Złącza przemysłowe

Okrągłe złącza serii DS1110 przystosowano do wykonywania połączeń zasilających i sygnałowych w trudnych warunkach środowiskowych. Zostały w pełni zabezpieczone przed zapyleniem oraz wilgocią, osiągając klasę szczelności IP67. Gniazda i wtyki występują w dwóch wariantach: montowanych na przewodzie lub panelowo. W obydwu przypadkach korpus posiada zintegrowaną dławnicę chroniącą wnętrze komponentu przed przenikaniem zanieczyszczeń. Złącza parowane są na wcisk i zabezpieczane za pomocą nakrętki mocującej, w którą wyposażono konektory męskie. Żeńskie gniazda posiadają zaślepki, dzięki czemu po rozłączeniu styki pozostają chronione. Zarówno korpusy, jak i zaślepki wyposażono w uszczelki ochronne. Połączenie elektryczne z przewodami realizowane jest przez lutowanie żył do wyprowadzeń styków.

Złącza DS1110 osiągają klasę szczelności IP67 i posiadają zintegrowane dławnice.

Złącza DS1110 osiągają klasę szczelności IP67 i posiadają zintegrowane dławnice.

Złącza DS1110 posiadają od 2 do 12 styków, co umożliwia stosowanie ich w wielu aplikacjach, nie tylko instalacjach zasilających, ale również sterowniczych czy sygnałowych. Posiadają dobre parametry elektryczne: napięcie znamionowe 500V oraz prąd znamionowy 3A lub 5A (zależnie od modelu). Produkty dostępne są w formie zestawów gniazdo+wtyk.

 

Złącza sygnałowe

Złącza sygnałowe na raster 2mm to jedna z najpopularniejszych metod realizowania połączeń między modułami wewnątrz urządzeń elektronicznych. Często wykorzystywane są do łączenia obwodów PCB, podłączania komponentów peryferyjnych (np. głośników w urządzeniach RTV), jak również paneli sterowniczych.

Gniazdo kątowe do montażu THT, każdy styk ma wytrzymałość 2A.

Gniazdo kątowe do montażu THT, każdy styk ma wytrzymałość 2A.

W przypadku złączy I-DS1066 od CONNFLY konektory tego typu charakteryzuje stosunkowo wysokie napięcie znamionowe (100V) i tolerancja prądowa do 2A. Z katalogu TME dostępne są zarówno gniazda, jak i wtyczki oraz ich niezbędny element: cynowane styki zaciskane na przewodzie. Konektory współpracują z żyłami o przekroju od 0,05mm2 do 0,22mm2 (tj. 30...24 według AWG). W obydwu przypadkach dostępne są modele przystosowane do podłączania od 2 do 10 linii (jednorzędowo). Gniazda wykonano do montażu przewlekanego (THT) i występują w wersji prostej i kątowej (wyprowadzenia równoległe do PCB). Do atutów złączy 2mm od CONNFLY należy zaliczyć ich szeroką tolerancję termiczną – mogą pracować w temperaturach od -25°C do 85°C.

 

Przewody wstążkowe

Przewody taśmowe wykorzystywane są w przypadku połączeń wymagających wielu linii sygnałowych, np. w obwodach realizujących komunikację równoległą lub podczas sterowania złożonymi peryferiami, jak wyświetlacze. Wykonywane są z myślą o montażu dedykowanych złączy IDC. W ten sposób realizowane są połączenia wewnętrzne: stałe i tymczasowe (takie konektory wykorzystują m.in. programatory ISP czy magistrale diagnostyczne). Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność i stosunkowo niska cena. Przewód taśmowy z wtykiem IDC jest kompatybilny nie tylko z dedykowanymi gniazdami, ale i złączami kołkowymi, należy zatem do najprostszych w implementacji.

Przewody taśmowe CONNFLY dostarczane są w rolkach o dł. 250 stóp (~76m).

Przewody taśmowe CONNFLY dostarczane są w rolkach o dł. 250 stóp (~76m).

W wielomodułowych urządzeniach połączenia realizowane za pomocą przewodów wstążkowych wymagają użycia kabli o określonej długości. Dlatego najczęściej przygotowuje się je w ramach procesu produkcyjnego, według specyfikacji danego projektu. Z myślą o takim zapotrzebowaniu CONNFLY przygotował serię DS1057. Należą do niej nieekranowane wstążki łączące od 8 do 64 żył o budowie linki (miedź cynowana o przekroju 28 według AWG). Produkty wykonano w najpopularniejszym rastrze (1,27mm) i przystosowano do napięcia znamionowego 300V. Ich płaszcz wewnętrzny tworzy szara powłoka PCV odporna na temperatury w zakresie od -20°C do 80°C. Wszystkie prezentowane przewody taśmowe dostępne są w rolkach o długości 250 stóp, tj. 76m.

 

Przewody wstążkowe ze złączami IDC

W katalogu TME znalazły się także przewody taśmowe z fabrycznie zainstalowanymi złączami IDC (seria DS1052). Takie artykuły mogą zaspokoić potrzeby niektórych procesów produkcyjnych, jak również znajdą zastosowanie w serwisach, podczas konserwacji i w roli części zamiennych. Wtyki IDC instalowane fabrycznie charakteryzują się precyzją montażu i właściwym dociskiem, dzięki czemu artykuły serii DS1052 są wyborem pewniejszym (bardziej bezawaryjnym) od kabli wykonywanych ręcznie. 

Fabrycznie zamontowane złącza charakteryzują się większą trwałością.

Fabrycznie zamontowane złącza charakteryzują się większą trwałością.

Przewody wstążkowe IDC od CONNFLY występują w wariantach o liczbie żył od 6 do 50, w długościach: 150mm, 300mm oraz 600mm. Raster dwurzędowych złączy (żeńskich) to 2,54mm. W zależności od potrzeb, klienci mogą wybierać między konektorami wyposażonymi w docisk przewodu (podwyższona odporność mechaniczna) oraz bez niego (niższy profil).

Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Źródło: https://www.tme.eu/pl/news/library-articles/page/45310/zlacza-i-przewody-wstazkowe-marki-connfly/

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl