Gdzie kupić dobrej jakości nity? - POŁĄCZENIA - NARZĘDZIA - PRACE REMONTOWE - KONSTRUKCJE STALOWE - ARTYKUŁY METALOWE - TECHNIKA MONTAŻOWA - RENOWACJA - MATERIAŁY BUDOWLANE - NITY - NITY ROWKOWANE - NITY ROZPRĘŻNE - NITOWANIE - ELEMENTY ZŁĄCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo Gdzie kupić dobrej jakości nity?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Gdzie kupić dobrej jakości nity?

fot. Nity uniwersalne

Interesują Cię nity rowkowane? A może nity rozprężne? Gdzie kupić dobrej jakości nity w przeróżnych wariantach? Podpowiadamy w niniejszym artykule!

 

  1. Do czego służą nity?
  2. Czym wyróżniają się nity standardowe?

 

Jakie rodzaje nitów można znaleźć aktualnie na rynku? Do czego właściwie wykorzystuje się nity? Czy wyróżniają się uniwersalne, czyli standardowe nity? Na powyższe pytania w skrócie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Do czego służą nity?

Nity dostępne w ofercie na stronie https://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/nity/ służą do nitowania. To metoda gwarantująca trwałe łączenie ze sobą poszczególnych części konstrukcyjnych. Aby mieć pewność, że wiązanie tych elementów będzie wytrzymałe, należy użyć oczywiście odpowiedniego rodzaju nitów. Dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rozwiązaniami. 

Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów nitów. Do najpopularniejszych zalicza się między innymi nity standardowe. Ponadto dostępne są nity zamknięte, które wykazują świetne właściwości wodoodporne oraz nity otwarte, przeznaczone głównie do niskoobciążeniowych prac. Oprócz tego produkuje się nity rozprężne, rozwidlone, nity rowkowane i wpuszczane. 

Biorąc pod uwagę kształt łba, wyróżnia się nity z łbem stożkowym, kulistym oraz dużym kołnierzem. Nity z łbem stożkowym doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy potrzebujemy uzyskać płaską powierzchnię. Warianty z łbem kulistym mają niski profil, przez co uważa się je za najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Produkty z dużym kołnierzem natomiast stosuje się przy łączeniu delikatnych części do twardszego podłoża. 

Czym wyróżniają się nity standardowe?

Nity standardowe to najpopularniejsze narzędzia, które najczęściej wykorzystuje się w przeróżnych pracach remontowych oraz renowacyjnych. Uniwersalne nity produkuje się z wielu materiałów, co sprawia, że mają różne zastosowanie i tym samym trudno dokładnie sprecyzować ich przeznaczenie. 

W ofercie wspomnianego wyżej sklepu znajdziesz przede wszystkim nity z kołnierzem powiększonym, wpuszczanym lub standardowym. To wysokiej jakości rozwiązania, które wyróżniają się niezawodnością i mają gwarancję bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane nity gwarantują stabilność każdej konstrukcji. 

Nity standardowe – jak każde inne – dobiera się przede wszystkim ze względu na materiały, które planujemy ze sobą łączyć. Z tego właśnie powodu na rynku można znaleźć nity aluminiowo stalowe czy miedziane, które między sobą różnią się głównie właściwościami. Rozwiązania ze standardowym kołnierzem zapewniają mocne i trwałe łączenie, odporne nie tylko na ścieranie, ale i rozerwanie. Świetnie radzą sobie z negatywnym działaniem różnych warunków atmosferycznych. Do zalet nitów standardowych z kołnierzem wpuszczanym natomiast zalicza się dodatkowo wysoką odporność na wibracje, zróżnicowane temperatury oraz wilgoć. Dodatkowo modele tego rodzaju nie przepuszczają powietrza ani wody i tym samym gwarantują doskonałą trwałość i niezawodność łączenia. Dzięki łatwemu dostępowi do różnych materiałów, klienci mogą z jednej strony zamówić wszystkie potrzebne produkty.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl