Lampy zewnętrzne z czujnikiem - czy warto je kupić? - OŚWIETLENIE - CZUJNIK RUCHU - OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE - CZUJNIKI ZMIERZCHOWE - LAMPA Z CZUJNIKIEM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Lampy zewnętrzne z czujnikiem - czy warto je kupić?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lampy zewnętrzne z czujnikiem - czy warto je kupić?

Każdy właściciel domu pragnie czuć się w nim nie tylko dobrze i komfortowo, ale także bezpiecznie. Jest to istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko nadchodzi zmierzch, a okolica pogrąża się w ciemnościach. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad oświetleniem zewnętrznym, które nie tylko pełni rolę ozdobną, ale także w znaczący sposób podnosi poczucie bezpieczeństwa.

Jednak całodobowe oświetlenie domu może być dosyć kosztowne - zwłaszcza w okresie zwiększonych kosztów energii elektrycznej. Rozwiązaniem są lampy z zamontowanym czujnikiem ruchu, które doskonale sprawdzą się na zewnątrz. Co należy o nich wiedzieć? Oto kilka podstawowych informacji.

Dlaczego lampy z czujnikiem są tak przydatne?

Lampy zewnętrzne to doskonała opcja dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie na terenie swojej posesji. Oprócz zwiększania bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich niewątpliwie ułatwiają one poruszanie się po ogrodzie gdy już zapadnie zmrok.

Rodzaje lamp z czujnikiem

Lampy zewnętrzne z zamontowanym czujnikiem występują w dwóch podstawowych wersjach:

  • lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu (czujnik zapala oświetlenie, gdy tylko wyczuje ruch - na przykład wtedy, gdy ktoś przechodzi obok lub porusza się w pobliżu zamontowanej lampy)
  • lampy montowane na zewnątrz z czujnikiem zmierzchowym (lampa włączy się w momencie zapadnięcia zmierzchu i wyłączy się wtedy, gdy tylko nastanie świt)

Oznacza to, że tego typu lampy są bezobsługowe - działają samoczynnie, bez konieczności naciskania jakiegokolwiek włącznika. Natomiast w bardziej zaawansowanych modelach to sam użytkownik może nastawić określone godziny działania lampy lub okres czasu, w jakim lampa ma świecić po wykryciu ruchu.

Energooszczędność - ogromna zaleta lamp z czujnikiem

Lampy z zamontowanymi czujnikami niewątpliwie podnoszą komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko. Jedną z ich najważniejszych zalet jest energooszczędność. Dlaczego? Po pierwsze taka lampa nie pali się przez całą dobę. W przypadku czujnika zmierzchowego świeci się jedynie w nocy. Natomiast czujnik ruchu uaktywnia światło jedynie wtedy, gdy wyczuje ruch bądź ciepło. Dodatkowo można jeszcze bardziej zwiększyć oszczędności wynikające z poboru energii. Wystarczy zamontować w lampach trwałe i energooszczędne żarówki (na przykład LED lub halogeny). Dzięki nim nawet całonocne palenie lub wielokrotne zapalanie i gaszenie lamy nie przyczyni się do bardzo wysokiego poboru prądu.

Pozostałe zalety lamp zewnętrznych z zamontowanym czujnikiem

Komfort, bezpieczeństwo i energooszczędność to niewątpliwie najważniejsze zalety lamp zewnętrznych z czujnikami. Jednak mówiąc o ich plusach warto też wspomnieć o kilku innych cechach, które także przemawiają za ich montażem. Są to:

  • łatwość montażu, który nie wymaga zaawansowanej wiedzy czy doświadczenia
  • odporność na warunki atmosferyczne (wszystkie tego rodzaju lampy są wykonane z solidnych i trwałych materiałów, które zapewniają trwałość nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych)
  • długa żywotność.

Dodatkowo - co także należy tu podkreślić - lampy montowane na zewnątrz dostępne są z różnymi czujnikami (na przykład ultradźwiękowy lub na podczerwień), co sprawia, iż każdy może wybrać taki, który spełni jego oczekiwania.

Lampy z czujnikiem montowane na zewnątrz to praktyczne rozwiązanie, które nie tylko zwiększy komfort i poczucie bezpieczeństwa domowników, ale także nie wpłynie znacząco na zwiększenie rachunków za prąd. To szczególnie ważne w kontekście nadchodzących noworocznych podwyżek.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl