Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe - ROZDZIELNICA - EATON - ROZDZIELNICE INSTALACYJNE - ROZDZIAŁ PRĄDU - OBUDOWY INSTALACYJNE - ROZDZIELNICE ELEKTROINSTALACYJNE - EATON KLV
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe

fot. Eaton

Firma Eaton rozszerzyła serię obudów KLV o nowe wersje. Najważniejszymi elementami „odświeżonej”, a teraz jeszcze szerszej oferty są pięciorzędowe oraz nowe trzy- i dwurzędowe multimedialne rozdzielnice z drzwiami WiFi. Dzięki nowym funkcjom wersja pięciorzędowa oferuje przede wszystkim więcej miejsca na urządzenia zabezpieczające i na okablowanie z boku lub za szynami, a także wyżej umieszczone listwy zaciskowe - bez rezygnowania ze sprawdzonego, ponadczasowego designu. Ponadto seria została wzbogacona o pięciorzędowe wersje hybrydowe.

„Elektrycy i projektanci mogą nadal polegać na bogatej ofercie i jakości kompaktowych rozdzielnic Eaton, które są oparte na dziesięcioleciach doświadczenia w projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów do dystrybucji energii” - wyjaśnia kierownik produktu Jan Kręt. „Użytkownicy czerpią korzyści z jednolitego wyglądu rozdzielnic od 1 do 5 rzędów, a także z portfolio dostosowanego technologicznie, które obejmuje kompaktowe obudowy, urządzenia zabezpieczające i know-how z jednego źródła”.

Jako obudowy zabezpieczające, rozdzielnice KLV chronią ludzi przed potencjalnymi wypadkami elektrycznymi. Rozdzielnice podtynkowe i naścienne są obecnie dostępne w wersjach od jednego do pięciu rzędów z czternastoma modułami na rząd. Nowo opracowane pięciorzędowe rozdzielnice są standardowo wyposażone w modułowe zaciski wtykowe KSK i mają o 30% większą przestrzeń na okablowanie boczne. Obie te cechy przyczyniają się do jeszcze szybszej oraz łatwiejszej instalacji. Wzmocniona osłona na aparaturę nie tylko chroni użytkownika, ale jest również wyposażona w ponumerowane pola do oznaczania obwodów.

Kompensacja tynku 3D w ramie stanowi ważny element konstrukcyjny serii KLV. Umożliwia korekcję w osi pionowej i poziomej oraz dodatkową kompensację głębokości całej obudowy nawet o 18 milimetrów. Dzięki temu różnice na powierzchni ścian można wyrównać bez dodatkowych elementów. Pięciorzędowa kompaktowa rozdzielnica - podobnie jak obudowy od jednego do czterech rzędów - jest dostępna w dwóch wariantach konstrukcyjnych: z ramą płaską (dziewięć milimetrów) oraz ramą superpłaską (trzy milimetry). Wersja superpłaska sprawia, że ​​podtynkowa kompaktowa rozdzielnica jest prawie niewidoczna. Ponadto zintegrowana poziomica znacznie przyśpiesza precyzyjne umieszczenie obudowy w ścianie.

  Nowe 5-rzędowe rozdzielnice mieszkaniowe KLV Eaton

  Specyfikacja techniczna rozdzielnicy kompaktowej KLV:

  • stopień IP30,
  • od 1 do 5 rzędów, 12 modułów i 2 zapasowe moduły w rzędzie,
  • wersje do ścian K-G i podtynkowe,
  • płaska i superpłaska konstrukcja drzwi,
  • kompensacja nierówności tynku 3D,
  • zintegrowana poziomica,
  • zaciski przewodu N i PE,
  • przepusty kablowe ze wszystkich stron,
  • rama drzwiowa - blacha stalowa, RAL 9016,
  • pięciorzędowa kompaktowa rozdzielnica KLV z 30% większą boczną przestrzenią na przewody,
  • zgodna z IEC / EN 62208 i IEC / EN 60670-24,
  • możliwość montażu natynkowego za pomocą ramy do montażu naściennego.

  Po raz pierwszy firma Eaton oferuje również rozdzielnice KLV w wersji hybrydowej: obudowa hybrydowa, posiadająca cechy rozdzielnic rzędowych i multimedialnych, łączy obie funkcje w jednym produkcie w pragmatyczny sposób. Jest dostępna w wersjach 24 lub 36 modułowych do urządzeń przełączających i zabezpieczających. Ponadto każda obudowa hybrydowa zawiera mikroperforowaną płytę montażową do urządzeń telekomunikacyjnych.

  Oprócz nowych pięciorzędowych rozdzielnic multimedialnych, w portfolio pojawiły się również drzwi WiFi. Aby zapewnić lepszą transmisję sygnałów radiowych i WiFi, a także ułatwić optymalną wymianę ciepła w obudowie, metalowe drzwi zostały wyposażone w specjalną wkładkę z tworzywa oraz zintegrowany system wentylacji. Podstawowa konfiguracja obejmuje szynę 12mod, płytę montażową z mikroperforacją, uchwyty i gniazda zasilające.

  Rozdzielnica podtynkowa to teraz także rozdzielnica natynkowa

  Rozdzielnica podtynkowa to teraz także rozdzielnica natynkowa

  Nowością w ofercie są również ramy do montażu natynkowego z wytrzymałej, malowanej proszkowo blachy stalowej, które umożliwiają elektrykom szybkie przekształcenie rozdzielnic podtynkowych w wersje natynkowe.

  „Zapotrzebowanie na większą swobodę projektowania i instalacji w przypadku rozdzielnic podtynkowych stale rośnie. Dlatego opracowaliśmy nowe ramy do montażu natynkowego w ścisłej współpracy z naszymi klientami” wyjaśnia kierownik produktu Jan Kręt. „Oprócz dodatkowej elastyczności na placu budowy, daje to również wyraźne korzyści w zakresie zaopatrzenia i przechowywania: rozwiązania do montażu natynkowego można teraz zrealizować w mgnieniu oka przy użyciu zaledwie kilku akcesoriów”.

  Kompaktowe rozdzielnice KLV spełniają wymagania norm IEC / EN 62208, IEC / EN 60670-24 IEC / EN 61439-3, w związku z czym obszary zastosowania obejmują budownictwo mieszkaniowe, sklepy i małe przedsiębiorstwa, budynki użyteczności publicznej i hotele.

  >> Przejdź do produktów Eaton

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (1)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Eaton Electric Sp. z o.o.
  Eaton Electric Sp. z o.o.
  ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
  tel.  (0-58) 554 79 00, 10
  fax.  (0-58) 554 79 09, 19
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl