Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe - ROZDZIELNICA - EATON - ROZDZIELNICE INSTALACYJNE - ROZDZIAŁ PRĄDU - OBUDOWY INSTALACYJNE - ROZDZIELNICE ELEKTROINSTALACYJNE - EATON KLV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eaton rozszerza serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o wersje 5-rzędowe

fot. Eaton

Firma Eaton rozszerzyła serię obudów KLV o nowe wersje. Najważniejszymi elementami „odświeżonej”, a teraz jeszcze szerszej oferty są pięciorzędowe oraz nowe trzy- i dwurzędowe multimedialne rozdzielnice z drzwiami WiFi. Dzięki nowym funkcjom wersja pięciorzędowa oferuje przede wszystkim więcej miejsca na urządzenia zabezpieczające i na okablowanie z boku lub za szynami, a także wyżej umieszczone listwy zaciskowe - bez rezygnowania ze sprawdzonego, ponadczasowego designu. Ponadto seria została wzbogacona o pięciorzędowe wersje hybrydowe.

„Elektrycy i projektanci mogą nadal polegać na bogatej ofercie i jakości kompaktowych rozdzielnic Eaton, które są oparte na dziesięcioleciach doświadczenia w projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów do dystrybucji energii” - wyjaśnia kierownik produktu Jan Kręt. „Użytkownicy czerpią korzyści z jednolitego wyglądu rozdzielnic od 1 do 5 rzędów, a także z portfolio dostosowanego technologicznie, które obejmuje kompaktowe obudowy, urządzenia zabezpieczające i know-how z jednego źródła”.

Jako obudowy zabezpieczające, rozdzielnice KLV chronią ludzi przed potencjalnymi wypadkami elektrycznymi. Rozdzielnice podtynkowe i naścienne są obecnie dostępne w wersjach od jednego do pięciu rzędów z czternastoma modułami na rząd. Nowo opracowane pięciorzędowe rozdzielnice są standardowo wyposażone w modułowe zaciski wtykowe KSK i mają o 30% większą przestrzeń na okablowanie boczne. Obie te cechy przyczyniają się do jeszcze szybszej oraz łatwiejszej instalacji. Wzmocniona osłona na aparaturę nie tylko chroni użytkownika, ale jest również wyposażona w ponumerowane pola do oznaczania obwodów.

Kompensacja tynku 3D w ramie stanowi ważny element konstrukcyjny serii KLV. Umożliwia korekcję w osi pionowej i poziomej oraz dodatkową kompensację głębokości całej obudowy nawet o 18 milimetrów. Dzięki temu różnice na powierzchni ścian można wyrównać bez dodatkowych elementów. Pięciorzędowa kompaktowa rozdzielnica - podobnie jak obudowy od jednego do czterech rzędów - jest dostępna w dwóch wariantach konstrukcyjnych: z ramą płaską (dziewięć milimetrów) oraz ramą superpłaską (trzy milimetry). Wersja superpłaska sprawia, że ​​podtynkowa kompaktowa rozdzielnica jest prawie niewidoczna. Ponadto zintegrowana poziomica znacznie przyśpiesza precyzyjne umieszczenie obudowy w ścianie.

  Nowe 5-rzędowe rozdzielnice mieszkaniowe KLV Eaton

  Specyfikacja techniczna rozdzielnicy kompaktowej KLV:

  • stopień IP30,
  • od 1 do 5 rzędów, 12 modułów i 2 zapasowe moduły w rzędzie,
  • wersje do ścian K-G i podtynkowe,
  • płaska i superpłaska konstrukcja drzwi,
  • kompensacja nierówności tynku 3D,
  • zintegrowana poziomica,
  • zaciski przewodu N i PE,
  • przepusty kablowe ze wszystkich stron,
  • rama drzwiowa - blacha stalowa, RAL 9016,
  • pięciorzędowa kompaktowa rozdzielnica KLV z 30% większą boczną przestrzenią na przewody,
  • zgodna z IEC / EN 62208 i IEC / EN 60670-24,
  • możliwość montażu natynkowego za pomocą ramy do montażu naściennego.

  Po raz pierwszy firma Eaton oferuje również rozdzielnice KLV w wersji hybrydowej: obudowa hybrydowa, posiadająca cechy rozdzielnic rzędowych i multimedialnych, łączy obie funkcje w jednym produkcie w pragmatyczny sposób. Jest dostępna w wersjach 24 lub 36 modułowych do urządzeń przełączających i zabezpieczających. Ponadto każda obudowa hybrydowa zawiera mikroperforowaną płytę montażową do urządzeń telekomunikacyjnych.

  Oprócz nowych pięciorzędowych rozdzielnic multimedialnych, w portfolio pojawiły się również drzwi WiFi. Aby zapewnić lepszą transmisję sygnałów radiowych i WiFi, a także ułatwić optymalną wymianę ciepła w obudowie, metalowe drzwi zostały wyposażone w specjalną wkładkę z tworzywa oraz zintegrowany system wentylacji. Podstawowa konfiguracja obejmuje szynę 12mod, płytę montażową z mikroperforacją, uchwyty i gniazda zasilające.

  Rozdzielnica podtynkowa to teraz także rozdzielnica natynkowa

  Rozdzielnica podtynkowa to teraz także rozdzielnica natynkowa

  Nowością w ofercie są również ramy do montażu natynkowego z wytrzymałej, malowanej proszkowo blachy stalowej, które umożliwiają elektrykom szybkie przekształcenie rozdzielnic podtynkowych w wersje natynkowe.

  „Zapotrzebowanie na większą swobodę projektowania i instalacji w przypadku rozdzielnic podtynkowych stale rośnie. Dlatego opracowaliśmy nowe ramy do montażu natynkowego w ścisłej współpracy z naszymi klientami” wyjaśnia kierownik produktu Jan Kręt. „Oprócz dodatkowej elastyczności na placu budowy, daje to również wyraźne korzyści w zakresie zaopatrzenia i przechowywania: rozwiązania do montażu natynkowego można teraz zrealizować w mgnieniu oka przy użyciu zaledwie kilku akcesoriów”.

  Kompaktowe rozdzielnice KLV spełniają wymagania norm IEC / EN 62208, IEC / EN 60670-24 IEC / EN 61439-3, w związku z czym obszary zastosowania obejmują budownictwo mieszkaniowe, sklepy i małe przedsiębiorstwa, budynki użyteczności publicznej i hotele.

  >> Przejdź do produktów Eaton

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (1)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Eaton Electric Sp. z o.o.
  ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
  tel.  (0-58) 554 79 00, 10
  fax.  (0-58) 554 79 09, 19
  www.moeller.pl
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl