Przetworniki, czujniki i systemy bezprzewodowe marki Cynergy3 dla przemysłu - AUTOMATYKA - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - CZUJNIKI - PRZETWORNIKI - TME - TRANSFER MULTISORT ELEKTRONIK - PRZETWORNIK CIŚNIENIA - CZUJNIK TEMPERATURY - CZUJNIK PRZEPŁYWU - PRZEKAŹNIKI KONTRAKTONOWE - CZUJNIK POZIOMU CIECZY - CYNERGY3 - SENSATA - SYSTEMY BEZPRZEWODOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Przetworniki, czujniki i systemy bezprzewodowe marki Cynergy3 dla przemysłu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetworniki, czujniki i systemy bezprzewodowe marki Cynergy3 dla przemysłu

fot. TME

Do katalogu TME trafiły niedawno produkty brytyjskiej marki Cynergy3 (należącej do grupy Sensata). Są to wysokiej jakości czujniki i przetworniki dedykowane aplikacjom przemysłowym. W naszej ofercie dostępny jest również system bezprzewodowy, pozwalający na kontrolę procesów w odległości nawet 750m, a także przekaźniki kontaktronowe producenta. Poniżej przedstawiamy przegląd artykułów Cynergy3 wprowadzonych do asortymentu TME. Już teraz produkty dostępne są bezpośrednio z naszych magazynów.

Czujniki poziomu cieczy

Czujniki poziomu cieczy wykorzystywane są w różnych aplikacjach przemysłowych, jak również instalacjach hydraulicznych, gospodarstwach domowych, rolnych i wielu zróżnicowanych aplikacjach. Ich zadaniem jest monitorowanie, czy stan płynu w rezerwuarze nie został przekroczony (zbyt niski lub zbyt wysoki). Czujniki Cynergy3 występują w wielu wariantach: wyposażone w pływak umieszczony na prowadnicy (mocowany w otworze w wieku lub dnie), a także przeznaczone do instalacji poziomej (w ścianie) – co pozwala na umieszczenie kilku czujników i dokładniejszą kontrolę poziomu cieczy w zbiorniku. Produkty Cynergy3 przystosowane są do szerokiego zakresu temperatur (dla wybranych modeli wykonanych z metalu, powyżej 100°C). W zależności od potrzeb, dostępne są produkty, które mogą samodzielnie pełnić rolę sterownika (np. dla elektrozaworu), przystosowane do obciążeń nawet 100VA, a także czujniki pracujące z niższymi napięciami (od 5V DC). Artykuły wyposażono w uszczelki i mocowane są w otworach o różnej średnicy (m.in. M10, M12, 1/4”, 1/2”) . W wielu przypadkach produkty Cynergy3 dają możliwość mechanicznej i elektrycznej konfiguracji, pozwalając na dopasowanie trybu pracy do konkretnej aplikacji.

Czujniki przepływu

Czujniki przepływu są kolejnym powszechnie stosowanym elementem instalacji automatyki, zwłaszcza w zakładach produkcyjnych (przemysł kosmetyczny, chemiczny itd.). Modele oferowane przez Cynergy3 to sygnalizatory wyposażone w pojedynczą parę styków normalnie otwartych (SPST-NO), tj. zamykające obwód w momencie, kiedy płyn przepływa przez czujnik. Minimalny wykrywany przepływ to 0,9l/min., a maksymalna przełączana moc sięga 25VA (dla 120V DC lb 240V AC)  – dzięki czemu mogą być wykorzystane również jako element wyłącznika awaryjnego (zamykanie zaworu na wypadek wycieku). Elementy wykonywane są na przyłącza 12mm, 22mm oraz 3/8”, 1/2” i 3/4”, dzięki czemu z łatwością mogą zostać zaimplementowane w większości standardowych instalacji. Dodatkowym atutem produktów jest ich szeroka tolerancja termiczna (np. od -20°C do 85°C).

Czujniki przepływu Cynergy3 mogą pracować z ciśnieniami do 10bar.

Czujniki przepływu Cynergy3 mogą pracować z ciśnieniami do 10bar.

 

Optyczne czujniki poziomu cieczy

Czujniki optyczne służą do punktowego wykrywania poziomu cieczy. Wykorzystują charakterystykę rozchodzenia się fal światła podczerwonego w powietrzu i płynach, są pozbawione elementów mechanicznych, odznaczają się zatem precyzją i bardzo długą żywotnością. Czujniki wyposażone są w wyjścia tranzystorowe (do 28V DC), przeznaczone do pracy ze sterownikami/kontrolerami TTL. W ofercie TME znalazły się artykuły o poszerzonym zakresie temperatur pracy (od -40°C do 125°C), tolerujące ciśnienia do 7bar, zaprojektowane do montażu zewnętrznego i wewnętrznego (różne umiejscowienie nakrętki mocującej). Produkty posiadają preinstalowane wyprowadzenia – przewody o długości 250mm. Dzięki takiej specyfikacji oraz polimerowej obudowie (PSU) rozwiązania Cynergy3 mogą służyć np. do kontrolowania poziomu chłodziwa, jak i rozgrzanych olejów – są także odporne na fałszywe wskazania spowodowane spienieniem cieczy.

Precyzyjny, optyczny czujnik poziomu cieczy z wyjściem tranzystorowym.

Precyzyjny, optyczny czujnik poziomu cieczy z wyjściem tranzystorowym.

Przetworniki ciśnienia

Przetworniki ciśnienia Cynergy3 zbudowane są w oparciu o sensory piezoelektryczne i wykorzystują kontrolowane mikroprocesorowo wzmacniacze: nie wymagają regulacji przez instalatora, a kompensacja temperaturowa odbywa się automatycznie. Klienci mogą wybrać przetwornik z maksymalnym zakresem sięgającym od 50mbar do 400bar. Wykonane z metalu obudowy oraz uszczelki z Vitonu gwarantują trwałość i stabilną pracę w trudnych warunkach. Produkty posiadają wyjścia prądowe i napięciowe (w różnych zakresach) , a wymagają zasilania od 9V do 32V DC. Podłączenie czujnika odbywa się za pomocą złącza w standardzie DIN 43650 lub okrągłego, przemysłowego konektora M12.

 Low quality preview for   Precyzyjny przetwornik ciśnienia Cynergy3 o dokładności 0,5%.
Precyzyjny przetwornik ciśnienia Cynergy3 o dokładności 0,5%.

 

Bezprzewodowe przetworniki temperatury/ciśnienia

System Industrial Wireless jest kompleksowym rozwiązaniem oferowanym przez Cynergy3. Na tę rodzinę produktów składają się czujniki ciśnienia (IWPT), temperatury (termopary K lub J; IWTT) oraz odbiorniki (IWR). Podstawową zaletą przetworników IW jest ich długa praca na baterii (nawet 5 lat przy pomiarze w 10-sekundowych interwałach). Zasięg transmisji sięga nawet 750m (w linii prostej i otwartej przestrzeni). Odbiorniki zasilane są napięciami od 12V do 32V DC. W zależności od modelu, posiadają wyprowadzenie pojedyncze lub 3 wyjścia prądowo/napięciowe. Mogą być skonfigurowane do odbierania sygnałów przesyłanych na jednym (IWR-1) lub pięciu (IWR-5) kanałach. Odznaczają się klasą szczelności na poziomie IP65 (dławnice w zestawie) oraz bardzo prostą obsługą, dzięki czemu skraca się zarówno czas instalacji, jak i konserwacji. Dodatkową funkcjonalnością jest wyjście alarmowe (zamykanie obwodu o maksymalnym prądzie 5A).

Pojedynczy odbiornik IWR-1 współpracujący z czujnikami bezprzewodowymi.
Pojedynczy odbiornik IWR-1 współpracujący z czujnikami bezprzewodowymi.

Przetworniki i separatory sygnałów analogowych

Separatory Cynergy3, zapewniające galwaniczną izolację wejścia i wyjścia, mogą być używane z większością standardowych czujników wykorzystywanych w automatyce przemysłowej. W ofercie TME znaleźć można także przetworniki częstotliwości i sygnałów analogowych, które pozwalają na przystosowanie sygnałów z różnych źródeł do wejść typowego sterownika (np. zamiany impulsów z tachometru na wyprowadzenie prądowe). Dostępne są również przetworniki wartości granicznych – współpracujące z termoparami, czujnikami prądowymi/napięciowymi i innymi rodzajami sygnałów – wyposażone w parę przekaźników przystosowanych do typowych napięć sieciowych (240V AC, 3A) . Wszystkie ww. urządzenia przeznaczono do montażu na szynie DIN, a do obwodu instalacji podłączane są za pomocą zacisków śrubowych.

Przetwornik częstotliwości z zakresu 0-250kHz posiada wyjścia prądowe i napięciowe.
Przetwornik częstotliwości z zakresu 0-250kHz posiada wyjścia prądowe i napięciowe

Przekaźniki kontaktronowe

Przekaźniki kontaktronowe często wykorzystywane są w automatyce przemysłowej jako element czujników i sterowników. Odznaczają się bardzo długą żywotnością (w przypadku oferty Cynergy3 nawet 10 miliardów cykli)  i prędkością przełączania. W katalogu TME znalazły się przekaźniki przystosowane zarówno do napięć bardzo niskich (1V DC), jak i wysokich (7kV AC/DC) , zabezpieczone izolacją o wytrzymałości do 17kV. Większość modeli przeznaczona jest do montażu przewlekanego (THT), np. w obwodach kontrolerów – pozostałe produkty montowane są na panelu. Nominalne napięcie cewki wynosi od 3V do 24V DC. Klienci mają wybór między konfiguracją styków SPST-NC i NO. Należy tu zaznaczyć, że przekaźniki kontaktronowe stanowią jedną ze specjalizacji marki Cynergy3.

Przekaźnik kontaktronowy na maksymalne napięcie 7kV AC lub DC.
Przekaźnik kontaktronowy na maksymalne napięcie 7kV AC lub DC

Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Oryginalne źródło: https://www.tme.eu/pl/news/library-articles/page/43857/Artykuly-dla-automatyki-marki-Cynergy3-z-grupy-Sensata/

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl