Bosch Rexroth jest doświadczonym partnerem w hydrauilce mobilnej. Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań, wspiera klientów w Transformacji Maszyn Mobilnych. Maszyny do zbiorów, które wykonują precyzyjne prace rolnicze, potężne maszyny budowlane, które automatycznie niwelują i dokonują eksploatacji terenu oraz maszyny magazynowe wyposażone w lokalnie zero-emisyjne napędy elektryczne. Rozwiązania zapewniają dostęp do ulepszonego zarządzania mocą, bezpieczeństwem i wydajnością Twoich maszyn mobilnych. Bosch Rexroth stawia czoła wyzwaniom XXI wieku. Dostarcza system komunikacji do maszyn samojezdnych w formie kompleksowego rozwiązania oraz otwartych modułów do integracji z systemami innych firm.
Transformacja cyfrowa na rynku pojazdów samojezdnych postępuje w sposób zaawansowany, a rozwiązania chmurowe umożliwiające elektroniczne sterowanie napędami hydraulicznymi i elektrycznymi oznaczają dla klientów znaczne korzyści. Firma Bosch Rexroth jest jedną z czołowych firm w tym obszarze. Jako silny partner w aplikacjach maszyn mobilnych i dostawca rozwiązań, wykorzystujemy naszą gruntowną wiedzę oraz szeroką ofertę oprogramowania i sprzętu BODAS, dostarczając klientom unikalne, zintegrowane rozwiązanie IoT – BODAS Connect All-in-one Connectivity. Oprócz funkcji zarządzania danymi do obsługi floty i monitorowania stanu, nasze rozwiązania oferują szereg opcji bezprzewodowych interakcji z sieciami sterowników pojazdów i maszyn roboczych. Interakcje te obejmują programowanie, parametryzację i diagnostykę sterowników firmy Bosch Rexroth.
BODAS Connect All-in-one Connectivity rozszerza funkcje systemu BODAS Connect Device Connectivity poprzez sprawdzone usługi w zakresie zarządzania danymi. To w pełni zintegrowane rozwiązanie IoT dla maszyn mobilnych, bazujące na platformie BOSCH IoT Suite z 10 milionami podłączonych pojazdów, obsługuje, przetwarza i przechowuje dane uzyskane przez jednostki RCU (Rexroth Connectivity Unit). Użytkownicy mogą korzystać ze stale poszerzanej oferty gotowych funkcji zarządzania flotą i monitorowania stanu. Interfejsy REST-API i MATLAB, a także nasz interfejs Bosch IoT Insights z możliwością dostosowania, zapewniają dodatkowe opcje analizy danych.
System komunikacji do maszyn terenowych jest oparty na sprawdzonej platformie Bosch IoT Suite, która jest już używana w ponad 4 mln samochodów na świecie. Jako sektorowa fabrycznie skonfigurowana wersja tej platformy back-end system komunikacji do maszyn terenowych, został utworzony w podziale na kategorie zarządzania flotą, kondycji pojazdu, zdalnego BR i przepływów pracy. Zarówno całościowe rozwiązanie, jak i poszczególne moduły, można bez problemu powiązać z systemami innych firm. W ten sam sposób można też integrować otwarte moduły z istniejącymi platformami back-end IoT. Wraz ze swoją firmą-matką Bosch-Rexroth łączy zatem kompetencje z zakresu IoT ze sprawdzonym doświadczeniem praktycznym w dziedzinach hydrauliki, systemów przeniesienia napędu, mechaniki, silników wysokoprężnych, napędów elektrycznych i techniki akumulatorowej.
Internet rzeczy (IoT) ma coraz większe znaczenie w przypadku pojazdów roboczych. Brak było jednak dotychczas wszechstronnych rozwiązań, zwłaszcza do maszyn budowlanych, które łączyłyby niezawodną w każdym aspekcie infrastrukturę spełniającą wymogi stosownych przepisów ze specyficznymi wymogami tego sektora. Ta sytuacja zmienia się teraz wraz z wprowadzeniem na rynek systemu komunikacji do maszyn terenowych opracowanego przez Bosch Rexroth wraz z innymi partnerami z grupy Bosch. Firma Bosch Rexroth wykorzystała olbrzymie doświadczenie grupy w skalowaniu masowej produkcji oraz globalnej implementacji rozwiązań IoT. Dzięki systemowi komunikacji do maszyn terenowych świat pojazdów użytkowych zyskuje możliwość korzystania ze sprawdzonej platformy Bosch IoT Suite w wersji, która została zmodyfikowana i rozbudowana pod kątem jego specyfiki.
Usługi IoT oferują olbrzymi potencjał i są coraz bardziej przystosowane do współpracy. Z tego względu firma Bosch Rexroth przygotowała system komunikacji do maszyn terenowych do obsługi jak największej liczby interfejsów. Niezależnie od tego, czy chodzi o integrację aplikacji innych firm z platformą zaplecza Bosch, czy włączenie poszczególnych modułów do istniejących platform zaplecza IoT, producenci OEM i użytkownicy mogą sami tworzyć indywidualne rozwiązania. Firma Bosch Rexroth oferuje także całościowe rozwiązanie w pakiecie, które umożliwia firmom wyposażenie ich maszyn w szeroką gamę funkcji komunikacyjnych. W każdym przypadku technicy i menedżerowie floty zyskują wgląd w niezbędne obszary w sposób, który umożliwia wyciąganie cennych wniosków. Te informacje są dostępne na wszystkich etapach istnienia pojazdu – od rozwoju i montażu po całą fazę użytkowania.
REKLAMA |
REKLAMA |