Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych - WYŁĄCZNIK RÓŻNICOWOPRĄDOWY - TRANSPORT SZYNOWY - EATON - WYŁĄCZNIKI NADPRĄDOWE - PUSH-IN - XEFFECT - BUSSMANN - RCD FRCDM - HEINEMANN - MARTEK POWER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych

fot. EATON

Seria xEffect firmy Eaton obejmuje wyłączniki nadprądowe (MCB) i wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które już globalnie sprawdziły się w wielu aplikacjach przemysłowych. Obejmuje to takie wymagające dziedziny jak np. przemysł morski, energetyka wiatrowa i słoneczna (OZE). Dzięki certyfikatom zgodności, zgodnym z IEC 61373 oraz EN 45545, xEffect zapewnia teraz najwyższy stopień bezpieczeństwa dla pasażerów, personelu i sprzętu w przemyśle kolejowym.

 

Producenci i operatorzy pojazdów szynowych mogą teraz polegać na dekadach doświadczenia firmy Eaton w dziedzinie produkcji wyłączników nadprądowych i wyłączników różnicowoprądowych z serii xEffect. Ponadto, Eaton zdobywał doświadczenie w segmencie kolejowym od wielu lat poprzez marki Heinemann, Bussmann i Martek Power. Z jednej strony jakość istniejącej serii wyłączników MCB i RCD xEffect została potwierdzona certyfikatami zgodnymi z normami kolejowymi IEC 61373 (Testy odporności na wstrząsy i wibracje) oraz EN 45545 (ochrona przeciwpożarowa). Z drugiej strony, cała oferta nowych wyłączników MCB i RCD została rozszerzona o wykonanie RT, pozwalające na podłączenie przewodów oczkowych dzięki czemu w pełni spełnia wymagania stawiane w aplikacjach kolejowych. Zastosowanie pierścieniowych końcówek kablowych zapewnia nad wyraz bezpieczne połączenie i odpowiada wymagającym warunkom wstrząsów i wibracji w pojazdach szynowych.

 

Wyłącznik nadprądowy Eaton serii FAZ
Rys. 1. Wyłącznik nadprądowy Eaton serii FAZ

Ponadto, poprzez oferowanie elektronicznych wyłączników nadprądowych PXS24 do obwodów 24VDC, Eaton oferuje dodatkowy rodzaj wysoce bezpiecznej technologii z wykorzystaniem technologii wtykowej push-in.

Wyłącznik różnicowoprądowy Eaton serii FRCmM
Rys. 2. Wyłącznik różnicowoprądowy Eaton serii FRCmM

Przy wysokości urządzeń wynoszącej tylko 80 mm, wyłączniki z serii xEffect nie zajmują więcej miejsca w rozdzielnicy od standardowych serii wyłączników nadprądowych, przez co konfiguruje się je i projektuje w ten sam sposób. Jest to ważne ze względu na ograniczoną przestrzeń w taborze kolejowym. Ponadto, seria xEffect charakteryzuje się prądem znamionowym do 125 A, napięciem znamionowym do 440 V i zdolnością łączeniową do 25 kA.

Oprócz tych cech xEffect wyznacza również nowe standardy w zakresie cyfryzacji: cyfrowy wyłącznik różnicowoprądowy FRCdM umożliwia wykrywanie różnych usterek, np. problemów z okablowaniem (spadek rezystancji spowodowany starzeniem się izolacji) lub prądów upływu i umożliwia zdalną sygnalizację np. do systemów PLC/HMI. Stan systemu można również sprawdzić lokalnie poprzez diody LED na czole aparatu. Dzięki tym cyfrowym funkcjom można wcześnie rozpoznać usterki, uniknąć nieplanowanych przestojów spowodowanych zadziałaniem aparatu lub w porę rozpocząć niezbędne prace konserwacyjne.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl