Optymalna ochrona technologii napędowej firmy NORD - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NORD DRIVESYSTEMS - TECHNIKA NAPĘDOWA - STAL NIERDZEWNA - OCHRONA POWIERZCHNI - OCHRONA PRZED KOROZJĄ - MALOWANIE - POWŁOKI - FARBY O WYSOKIEJ ZAWARTOŚCI SUBSTANCJI STAŁYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Optymalna ochrona technologii napędowej firmy NORD
drukuj stronę
poleć znajomemu

Optymalna ochrona technologii napędowej firmy NORD

fot. NORD

W celu ochrony systemów napędowych przed korozją, chemikaliami, zużyciem, uszkodzeniami powierzchni, uderzeniami i wilgocią firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje szeroką gamę różnych metod dla każdego obszaru zastosowania - od przyjaznego dla środowiska malowania, po wysokowydajne powłoki o długiej żywotności i innowacyjną obróbkę powierzchni nsd tupH.

 

W przypadku niemal wszystkich gałęzi przemysłu ważną rolę odgrywa skuteczna ochrona instalacji, maszyn oraz zastosowanej technologii napędowej przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak brud, wilgoć, rozpryski wody i agresywne media. Silniki i napędy NORD projektuje się z myślą o wysokim poziomie ochrony. Ponadto wysokowydajne powłoki, farby i procesy wykończeniowe chronią powierzchnie systemów napędowych oraz zapewniają estetyczny i jednolity wygląd.

Do wykończeń lakierniczych firma NORD używa najnowszej generacji farb o wysokiej zawartości cząstek stałych, które skutecznie ograniczają emisję rozpuszczalników, znacznie poniżej limitów wymaganych przez normy. Tego typu farby zawierają do 80% substancji stałych i łączą korzystne właściwości lakierów wodnych w zakresie emisji z funkcjonalnością materiałów powłokowych na bazie rozpuszczalników. Ponadto niższy udział rozpuszczalnika, wynoszący zaledwie 20%, pozwala na bardzo krótkie czasy schnięcia podczas produkcji, co stanowi decydującą przewagę nad systemami powłok lakierniczych na bazie wody.

Farby proszkowe dla przemysłu elektrycznego

Dla przemysłu elektrycznego NORD oferuje solidne i trwałe powłoki proszkowe. Zabezpieczone w ten sposób powierzchnie są odporne na uderzenia, zarysowania i ścieranie oraz na warunki atmosferyczne i chemikalia, stanowiąc jeszcze bardziej wytrzymałe rozwiązanie niż standardowe powłoki lakiernicze NORD. Właściwości antystatyczne farb proszkowych przewodzących prąd zapobiegają ładowaniu elektrostatycznemu produktów napędowych, dzięki czemu przestoje są ograniczone do minimum. Kolejną zaletę stanowi fakt, że powłoki proszkowe nie zawierają rozpuszczalników, co ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska. 

Optymalna ochrona napędów NORD

Obróbka powierzchni nsd tupH oferowana przez firmę NORD to doskonała ochrona przed korozją dostępna dla przekładni, silników w obudowach gładkich (bez użebrowań), przetwornic częstotliwości i rozruszników silników w aluminiowych obudowach przystosowanych do intensywnego mycia.

Obróbka powierzchni nsd tupH alternatywą dla stali nierdzewnej

Obróbka powierzchni nsd tupH stanowi preferowaną technologię w przypadku rygorystycznych wymagań dotyczących zabezpieczenia powierzchni i ochrony antykorozyjnej. Zastosowanie specjalnej metody sprawia, że powierzchnia staje się twardsza i odporna na korozję, a aluminium zaczyna zachowywać się jak stal nierdzewna, biorąc pod uwagę skuteczność ochrony antykorozyjnej. Właściwie nie jest to powłoka, ale rodzaj obróbki powierzchni, który tworzy warstwę ochronną trwale związaną z materiałem podłoża, dzięki czemu nic nie może się oderwać ani odpaść - uszkodzenia pozostają ograniczone lokalnie i nie rozprzestrzeniają się. Zabezpieczone napędy są łatwe w czyszczeniu i w dużej mierze odporne na działanie kwasów i zasad. Możliwe jest nawet użycie myjek wysokociśnieniowych lub zastosowanie agresywnych mediów.

Obróbka nsd tupH jest dostępna w przypadku większości modułowych systemów napędowych NORD wykonanych z aluminium. Nadają się one nie tylko do zastosowań o podwyższonych wymaganiach higienicznych w sektorze spożywczym, ale także do różnych aplikacji w przemyśle przetwórczym i farmaceutycznym. Stosowane są zarówno w przenośnikach taśmowych, pompach, mieszalnikach czy mieszadłach, jak i w oczyszczalniach ścieków oraz myjniach samochodowych.

Kompetentne doradztwo ekspertów NORD

Wybór optymalnej ochrony powierzchni do danego zastosowania w postaci powłok lakierniczych, malowania proszkowego lub obróbki nsd tupH zależy przede wszystkim od warunków środowiskowych i eksploatacyjnych w miejscu instalacji napędu. Eksperci NORD doradzają przy wyborze najlepszej metody.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NORD Napędy sp. z o.o.
NORD Napędy sp. z o.o.
ul. Zakrzów 414, Podłęże
tel.  +48 12 2889900
fax.  +48 12 2889911
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl