Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM - OŚWIETLENIE - OŚWIETLENIE LED - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - ES-SYSTEM - LMS - BREEAM - ŚWIATŁA ADAPTACYJNE - HUMAN CENTRIC LIGHTING - WYKRYWANIE OBECNOŚCI - LIGHT MANAGEMENT SYSTEM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM

fot. Sterowanie oświetleniem daje pełną kontrolę nad instalacją oświetleniową i energią.

Przestarzałe, nieefektywne oświetlenie potrafi generować ogromne koszty utrzymania obiektu i, co gorsza, negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo. Możesz jednak zmniejszyć zużycie energii nawet o 90% i zyskać przy tym zadowolenie użytkowników oraz więcej funkcjonalności. Jak? Inteligentne oświetlenie LED to najlepsza odpowiedź.

 

 

Systemy zarządzania oświetleniem – co to takiego?

Light Management Systems (czyli inaczej systemy zarządzania oświetleniem) powinny być znane każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy, inwestorowi czy architektowi. Dlaczego? Ponieważ LMS to najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy i czasu z korzyścią dla bezpieczeństwa oraz jakości. Budynki wyposażone w sterowanie oświetleniem doskonale wpisują się w największe trendy i zyskują na atrakcyjności dla najemców oraz użytkowników końcowych.

Co oznacza LMS? W skrócie: pełną kontrolę nad instalacją oświetleniową, zużyciem energii, naprawami, wykorzystaniem przestrzeni, a w konsekwencji nad wydatkami. Jest to możliwe dzięki połączeniu opraw LED premium z inteligentną technologią, wykorzystującą m.in. sensory, protokoły DALI oraz komunikację przewodową i bezprzewodową.

 

Gdzie sprawdza się LMS?

Inteligentne oświetlenie od ES-SYSTEM możesz wykorzystać na każdym poziomie zaawansowania. Ty definiujesz swoje potrzeby, my łączymy rozwiązania i funkcjonalności, niezależnie od rozmiarów czy charakteru projektu. Pojedyncze pomieszczenia lub całe budynki, proste systemy lub pełna integracja z automatyką budynkową BMS – masz swobodę wyboru.

Oprócz prostych sensorów oferujemy także różne systemy bezprzewodowe – jak DALI Complete, Wireless ZigBee czy Wireless Radio – oraz przewodowe – Ethernet2DALI. Taki wybór pozwala na zastosowanie w każdy miejscu, od szpitali i szkół przez galerie handlowe czy biura po obiekty przemysłowe. Indywidualnie dobieramy oprawy oraz sterowanie do specyfiki danej przestrzeni, jej przeznaczenia i oczekiwań klienta.

Light Management System

Light Management System – Ty definiujesz swoje potrzeby, my łączymy rozwiązania.


Oszczędzasz energię i pieniądze – ratujesz środowisko

Czy wiesz, że utrzymanie budynków pochłania aż 36% światowej energii i odpowiada za niemal 39% globalnej emisji CO2? Dlatego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju zadaniem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy jest wybieranie energooszczędnych rozwiązań chroniących środowisko.

Pamiętaj również, że odpowiednie zarządzanie oświetleniem i energią jest potrzebne do uzyskania certyfikatów BREEAM lub WELL podnoszących prestiż obiektu. Systemy zarządzania oświetleniem LED pomagają ograniczyć zużycie energii nawet o 90%. W jaki sposób? Między innymi poprzez:

 • Oświetlenie adaptacyjne – dostosowujące natężenie sztucznego oświetlenia do poziomu światła naturalnego.
 • Wykrywanie obecności – sensory reagujące na ruch włączają i wyłączają światło tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.
 • Monitorowanie oraz mapowanie zużycia energii – pozwala na bieżąco śledzić zużycie energii w różnych częściach budynku i na tej podstawie planować zmiany.
 • Harmonogramy – system automatycznie uruchamia ustawione wcześniej scenariusze i sceny świetlne.
 • Łatwe planowanie konserwacji – umożliwia kontrolowanie stanu instalacji i zapobieganie awariom. A mniej napraw oznacza mniej odpadów i zanieczyszczeń.

 

Systemy sterowania

Systemy sterowania obejmują rozwiązania na różnych poziomach zaawansowania.


Działasz dla człowieka

Światło naturalne, zmieniające się w ciągu dnia, wpływa na produkcję tzw. hormonu snu i funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego dzięki oświetleniu naśladującemu światło słoneczne możesz stworzyć przyjazne środowisko pracy i wspierać zdrowy rytm dobowy użytkowników. Systemy LMS zgodne z koncepcją Human Centric Lighting rano dodają energii i wspierają koncentrację, wieczorem natomiast ułatwia odpoczynek.

Światło słoneczne zmienia się w ciągu dnia – rano pobudza, wieczorem przygotowuje do snu.

Światło słoneczne zmienia się w ciągu dnia – rano pobudza, wieczorem przygotowuje do snu.


To przekłada się na lepsze samopoczucie i większą produktywność pracowników – czyli więcej zysków, mniej opóźnień czy wypadków przy pracy. Rozwiązania HCL doskonale sprawdzają się też w szkołach oraz placówkach medycznych. Wzmacniają skupienie, przyśpieszają rekonwalescencję, a nawet wspomagają leczenie depresji.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, musimy wziąć pod uwagę cztery czynniki:

 • widmo światła
 • intensywność
 • odpowiednią porę i czas ekspozycji
 • rozsył światła.

Zaawansowane systemy sterowania oświetleniem w połączeniu z oprawami w wersji HCL pozwalają kontrolować i wykorzystywać wszystkie te parametry.

 

Oszczędzasz czas, zyskujesz spokój

Najlepsze systemy sterowania to takie, które są w pakiecie z kompleksową obsługą. Wtedy możesz liczyć na wsparcie specjalistów na każdym etapie. Oszczędzasz czas i zyskujesz spokojną głowę dzięki rozwiązaniom, które są również:

 • Łatwe do zaplanowania
 • Łatwe do zainstalowania
 • Łatwe do uruchomienia
 • Łatwe w użyciu
 • Łatwe do kontrolowania
 • Przyszłościowe i z gwarancją jakości.

Do korzystania z inteligentnego oświetlenia wcale nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Wystarczy smartfon, tablet albo komputer i nasza oparta na chmurze aplikacja, prosta w obsłudze nawet dla zwykłego użytkownika.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy LMS to dobre rozwiązanie dla Twojego projektu, wejdź na: www.essystem.pl/zarzadzanie-oswietleniem i poznaj więcej korzyści.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl