Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM - OŚWIETLENIE - OŚWIETLENIE LED - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - ES-SYSTEM - LMS - BREEAM - ŚWIATŁA ADAPTACYJNE - HUMAN CENTRIC LIGHTING - WYKRYWANIE OBECNOŚCI - LIGHT MANAGEMENT SYSTEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przejmij kontrolę z systemami zarządzania oświetleniem LED od ES-SYSTEM

fot. Sterowanie oświetleniem daje pełną kontrolę nad instalacją oświetleniową i energią.

Przestarzałe, nieefektywne oświetlenie potrafi generować ogromne koszty utrzymania obiektu i, co gorsza, negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo. Możesz jednak zmniejszyć zużycie energii nawet o 90% i zyskać przy tym zadowolenie użytkowników oraz więcej funkcjonalności. Jak? Inteligentne oświetlenie LED to najlepsza odpowiedź.

 

 

Systemy zarządzania oświetleniem – co to takiego?

Light Management Systems (czyli inaczej systemy zarządzania oświetleniem) powinny być znane każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy, inwestorowi czy architektowi. Dlaczego? Ponieważ LMS to najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy i czasu z korzyścią dla bezpieczeństwa oraz jakości. Budynki wyposażone w sterowanie oświetleniem doskonale wpisują się w największe trendy i zyskują na atrakcyjności dla najemców oraz użytkowników końcowych.

Co oznacza LMS? W skrócie: pełną kontrolę nad instalacją oświetleniową, zużyciem energii, naprawami, wykorzystaniem przestrzeni, a w konsekwencji nad wydatkami. Jest to możliwe dzięki połączeniu opraw LED premium z inteligentną technologią, wykorzystującą m.in. sensory, protokoły DALI oraz komunikację przewodową i bezprzewodową.

 

Gdzie sprawdza się LMS?

Inteligentne oświetlenie od ES-SYSTEM możesz wykorzystać na każdym poziomie zaawansowania. Ty definiujesz swoje potrzeby, my łączymy rozwiązania i funkcjonalności, niezależnie od rozmiarów czy charakteru projektu. Pojedyncze pomieszczenia lub całe budynki, proste systemy lub pełna integracja z automatyką budynkową BMS – masz swobodę wyboru.

Oprócz prostych sensorów oferujemy także różne systemy bezprzewodowe – jak DALI Complete, Wireless ZigBee czy Wireless Radio – oraz przewodowe – Ethernet2DALI. Taki wybór pozwala na zastosowanie w każdy miejscu, od szpitali i szkół przez galerie handlowe czy biura po obiekty przemysłowe. Indywidualnie dobieramy oprawy oraz sterowanie do specyfiki danej przestrzeni, jej przeznaczenia i oczekiwań klienta.

Light Management System

Light Management System – Ty definiujesz swoje potrzeby, my łączymy rozwiązania.


Oszczędzasz energię i pieniądze – ratujesz środowisko

Czy wiesz, że utrzymanie budynków pochłania aż 36% światowej energii i odpowiada za niemal 39% globalnej emisji CO2? Dlatego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju zadaniem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy jest wybieranie energooszczędnych rozwiązań chroniących środowisko.

Pamiętaj również, że odpowiednie zarządzanie oświetleniem i energią jest potrzebne do uzyskania certyfikatów BREEAM lub WELL podnoszących prestiż obiektu. Systemy zarządzania oświetleniem LED pomagają ograniczyć zużycie energii nawet o 90%. W jaki sposób? Między innymi poprzez:

 • Oświetlenie adaptacyjne – dostosowujące natężenie sztucznego oświetlenia do poziomu światła naturalnego.
 • Wykrywanie obecności – sensory reagujące na ruch włączają i wyłączają światło tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.
 • Monitorowanie oraz mapowanie zużycia energii – pozwala na bieżąco śledzić zużycie energii w różnych częściach budynku i na tej podstawie planować zmiany.
 • Harmonogramy – system automatycznie uruchamia ustawione wcześniej scenariusze i sceny świetlne.
 • Łatwe planowanie konserwacji – umożliwia kontrolowanie stanu instalacji i zapobieganie awariom. A mniej napraw oznacza mniej odpadów i zanieczyszczeń.

 

Systemy sterowania

Systemy sterowania obejmują rozwiązania na różnych poziomach zaawansowania.


Działasz dla człowieka

Światło naturalne, zmieniające się w ciągu dnia, wpływa na produkcję tzw. hormonu snu i funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego dzięki oświetleniu naśladującemu światło słoneczne możesz stworzyć przyjazne środowisko pracy i wspierać zdrowy rytm dobowy użytkowników. Systemy LMS zgodne z koncepcją Human Centric Lighting rano dodają energii i wspierają koncentrację, wieczorem natomiast ułatwia odpoczynek.

Światło słoneczne zmienia się w ciągu dnia – rano pobudza, wieczorem przygotowuje do snu.

Światło słoneczne zmienia się w ciągu dnia – rano pobudza, wieczorem przygotowuje do snu.


To przekłada się na lepsze samopoczucie i większą produktywność pracowników – czyli więcej zysków, mniej opóźnień czy wypadków przy pracy. Rozwiązania HCL doskonale sprawdzają się też w szkołach oraz placówkach medycznych. Wzmacniają skupienie, przyśpieszają rekonwalescencję, a nawet wspomagają leczenie depresji.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, musimy wziąć pod uwagę cztery czynniki:

 • widmo światła
 • intensywność
 • odpowiednią porę i czas ekspozycji
 • rozsył światła.

Zaawansowane systemy sterowania oświetleniem w połączeniu z oprawami w wersji HCL pozwalają kontrolować i wykorzystywać wszystkie te parametry.

 

Oszczędzasz czas, zyskujesz spokój

Najlepsze systemy sterowania to takie, które są w pakiecie z kompleksową obsługą. Wtedy możesz liczyć na wsparcie specjalistów na każdym etapie. Oszczędzasz czas i zyskujesz spokojną głowę dzięki rozwiązaniom, które są również:

 • Łatwe do zaplanowania
 • Łatwe do zainstalowania
 • Łatwe do uruchomienia
 • Łatwe w użyciu
 • Łatwe do kontrolowania
 • Przyszłościowe i z gwarancją jakości.

Do korzystania z inteligentnego oświetlenia wcale nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Wystarczy smartfon, tablet albo komputer i nasza oparta na chmurze aplikacja, prosta w obsłudze nawet dla zwykłego użytkownika.

Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy LMS to dobre rozwiązanie dla Twojego projektu, wejdź na: www.essystem.pl/zarzadzanie-oswietleniem i poznaj więcej korzyści.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl