Wdrożenie Smart Factory z zenon - Internet Rzeczy i współczesne środowisko produkcyjne - PLC - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - STEROWNIK PLC - ZENON - COPA-DATA - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - SMART FACTORY - INTELIGENTNE FABRYKI - INDUSTRIAL IOT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Wdrożenie Smart Factory z zenon - Internet Rzeczy i współczesne środowisko produkcyjne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wdrożenie Smart Factory z zenon - Internet Rzeczy i współczesne środowisko produkcyjne

fot. COPA-DATA

Internet Rzeczy jest obecny praktycznie we wszystkich obszarach codziennego życia – od opasek sportowych, które komunikują się z chmurą, i czujników parkowania, które dostarczają informacje do systemów prowadzenia do parkingów wyższego poziomu, do inteligentnych zamrażarek, które przetwarzają dane o przechowywaniu produktów. Ale jakie jest znaczenie IoT w produkcji?

Prace rozwojowe nad IoT pozwoliły producentom stworzyć inteligentne fabryki – obiekty produkcyjne, które wykorzystują ciągły napływ danych z czujników i innych urządzeń IoT w celu monitorowania operacji, automatycznego dostosowywania do bieżących wyzwań oraz poprawiania wydajności wykorzystania zasobów i ergonomii. Smart Factories 4.0 wykorzystują takie oprogramowanie jak zenon do automatyzowania i kontrolowania procesów w celu zwiększenia poziomu możliwości ich dostosowania.

Jak w przypadku wielu innych prac rozwojowych w produkcji przemysłowej, podróż do cyfrowej fabryki będzie raczej ciągłą ewolucją, a nie rewolucją przemysłową, która potrwa jedną noc. Uniemożliwiają to czynniki spowalniające, jak niejednorodne wyposażenie produkcyjne, długie cykle inwestycyjne i ograniczone możliwości eksperymentowania z bieżącą produkcją.

Spójrzmy na drogę ku inteligentnej fabryce jak na podróż, która rozpoczęła się ponad 40 lat temu w momencie wynalezienia programowalnego sterownika logicznego (PLC). Dzisiaj możemy stwierdzić, że krokiem pośrednim ku cyfrowej fabryce jest automatyzacja bazująca na komputerach PC.

Przez długi czas za główne zadanie automatyzacji uznawano wiarygodne sterowanie procesami przemysłowymi. Jednocześnie spójny przepływ informacji przez system automatyzacji umożliwia bardziej inteligentne wytwarzanie. Z kolei współczesne aplikacje i układy logiczne umożliwiają nam oszczędzanie zasobów, osiągnięcie większej skuteczności i elastyczności w produkcji.

Wprawdzie technologia inteligentnej fabryki jest wciąż w fazie rozwoju, jednak już dzisiaj można cieszyć się korzyściami związanymi z inteligentną produkcją.

Korzyści wynikające z zastosowania technologii Smart Factory to:

- Niższe koszty: zoptymalizowanie procesów i zarządzania danymi pozwala zmniejszyć koszty operacyjne dzięki bardziej wydajnemu wykorzystaniu zasobów.

- Większa wydajność: analizowanie danych z inteligentnej fabryki może pomóc skorygować lub wyeliminować zasoby działające z niedostateczną wydajnością. Inteligentna fabryka dostosowuje się do zapotrzebowania i zapewnia większą przewidywalność wymogów inwentaryzacji, minimalizację przestojów i maksymalizację produktywności.

- Większa jakość produktów: inteligentna fabryka monitoruje produkty pod kątem wad jakościowych i identyfikuje trendy, umożliwiając wdrożenie zmian mających na celu zwiększenie uzysku i zadowolenia klientów.

- Minimalizacja przestojów w produkcji: technologia inteligentnej fabryki monitoruje wydajność maszyny przez całą dobę. Na podstawie zgromadzonych danych można realizować profilaktyczną konserwację sprzętu, aby zapobiec przestojom przed ich wystąpieniem.

Jak COPA-DATA pomaga we wdrożeniu i zarządzaniu Smart Factory?

Rozwiązanie firmy COPA-DATA - Platforma Oprogramowania zenon - pomaga firmom produkcyjnym w wykorzystaniu zalet technologii Smart Factory 4.0. Oprogramowanie zenon zawiera dwa główne elementy – Editor, umożliwiający integratorom systemów tworzenie projektów, oraz Runtime, udostępniający graficzne interfejsy z możliwością dostosowania, które można wykorzystać do obsługi projektów.

Wybór zenon jako oprogramowania realizującego założenia Smart Factory zapewnia korzyści płynące z elastyczności, skalowalności, świadomości sytuacyjnej i optymalnego bezpieczeństwa, w tym zarządzania użytkownikami na podstawie ról i szyfrowania komunikacji sieciowej. COPA-DATA samodzielnie tworzy kreatory i narzędzia, przyspieszające i ułatwiające wykonywanie operacji. Jesteśmy dostawcą oprogramowania niezależnego od sprzętu, dzięki czemu zenon może być stosowany z wieloma rodzajami istniejącego wyposażenia.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: www.copadata.com

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl